Wymienność części w remingtonach różnych firm

Moderator: Moderatorzy CP

Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

Witam ekipę forumową! Jestem tu nowy, ale czytałem od ponad roku i nigdzie (także na innych forach) nie znalazłem konkretnego tematu zamienności remików. Postanowiłem założyć nowy temat i podzielić się uwagami, oraz w miarę poszerzającej się wiedzy kontynuować temat dla potomnych :one:
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

Kupiłem ramę z lufą (wkręconą) i bębnem Remington 44 firmy RAG ( RINO GALESI) rocznik 1974 no i zaczął się problem. Brak części, brak informacji i perspektywa poszukiwań. Części z nowego Uberti nie pasują, z nowej Pietty również. Za parę godzin dodam foty.
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

https://m.fotosik.pl/zdjecie/86944d0271332d90


Jak widać, blokada bębna od nowej Pietty ma za długie ramię. Jest też za szeroka , żeby wejść w okienko. Poglądowo zamiast śruby użyłem wiertełka 3, które dochodzi tylko do gwintu z drugiej strony, ale u wlotu śruby jest za wąskie. Bęben nie wchodzi do nowego Uberti (ciut za długi), ale oś od Uberti pasuje tu idealnie
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2017, 18:19 przez Sanko1967, łącznie zmieniany 2 razy.
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

https://m.fotosik.pl/zdjecie/97410abd2a66f533

Blokada bębna od Uberti byłaby do przeróbki, długość ramienia krótsza od Pietty, ale ząb trzeba by ,,pocieniasić" i największy problem- otwór na śrubę dużo za duży...
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

To samo ze spustem i kurkiem. Nawet jeśliby poszlifować i jakoś spasować spust z kurkiem, mają one (nowe części Pietty i Uberti) dużo większe otwory na śrubę, więc odpada kombinowanie z częściami Uberti czy Pietta. Jedyne wyjście- szukać oryginałów, albo powiększyć-dopasować otwory w ramie do nowych śrub.. byłbym wdzięczny za namiary na orginalny zestaw jeśliby ktoś chciał odsprzedać.
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

Przypadek nr 2: Remington Euroarms Brescia punca AA więc1975 rok. Śliwkowa oksyda na ramie. Pęknięty ząb na kurku, więc wymiana. Sprawa była prosta- przypasował kurek z zestawu naprawczego Pietty, a jedyną ingerencją było zeszlifowanie go na płasko na papierze ściernym z obu stron. Przy okazji popychacz bębna też z tego zestawu. śrubka pasowała, poprawiła się synchronizacja wyskakiwania blokady czyli tzw. ,,timing" . Chodzi jak zegarek :one:
https://m.fotosik.pl/zdjecie/f05785b2cc31d201.
Jak widać kurki różnią się, jednak podmiana jest możliwa. Zauważyłem jeszcze że czoło kurka klępie kominek pod innym kątem (bardziej w skos) więc tu też będzie trzeba szlifnąć. Ogólnie Euroarms z 75go jest jakby mniejszy od Uberti 2015. rękojeść mniejsza i cieńsza.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/46739bb8b88f2797
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2017, 21:41 przez Sanko1967, łącznie zmieniany 2 razy.
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: gondol_jerzy »

Sanko1967 pisze: ... i największy problem- otwór na śrubę dużo za duży...
...To samo ze spustem i kurkiem. Nawet jeśliby poszlifować i jakoś spasować spust z kurkiem, mają one (nowe części Pietty i Uberti) dużo większe otwory na śrubę, więc odpada kombinowanie z częściami Uberti czy Pietta.
...
Kiepsko kombinujesz. Jakiż to problem wprasować tulejkę i obrobić nowy, mniejszy otworek.
Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

Racja, ale dzięki takiemu tekstowi info o tym dotrze do ludzi którzy zmuszeni są kombinować. Dzięki za pomysł. Nie mam możliwości zrobienia tego, moje ,, narzędzia to młotek, obcęgi i kombinerki :052: , a takie tulejki też trzeba by było wytoczyć, więc tokarz lub rusznikarz. I o to mi chodzi w tym temacie- informacje dla ludzi- co się da samemu w domu dremelkiem, a co nie. Które części pasują, które da się przerobić, a których nie ( samemu). Dzięki za pomysł. Postaram się dostać gdzieś chociaż same śruby. Mają łepek szeroki, potem część będącą osią i na koniec gwint (cieńszy od osi) . Bez nich nie ma się jak do tego zabrać.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2017, 11:28 przez Sanko1967, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
Sanko1967
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2017, 22:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wymienność części w remingtonach różnych firm

Post autor: Sanko1967 »

Rewolwery sprzedane, ale temat zostawiam dla potomnych :P
Szukam części do remika RAG Rigarmi 1974 wszystko prócz bębna :583:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”