Kominki remington

Moderator: Moderatorzy CP

Krzysiek015
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 11 października 2015, 02:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kominki remington

Post autor: Krzysiek015 »

Witam.
Powypalalem sobie straszne dziury w kominkach. Mam rocznik xx8 chyba 74 produkcja euroarms.
Szukam albo całych kominków albo kogoś kto mi wkłady wkrecane do moich dorobi.
Kaliber 44. Rozważam tez zakup całego bębna.
Bd wdzieczny za wszelkie sugestie.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: 03fxt »

sprawdzić gwint i kupić nowe z takim samym :piwo:
Krzysiek015
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 11 października 2015, 02:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: Krzysiek015 »

Nie bardzo mam czym sprawdzić gwint. Gdzie w ogóle w warszawie można spróbować dobrać kominki ew bęben. Na zksie podmienialem od rmika uberti i pasował. Mam też obsesyjnie potrzebe zmniejszyć szczelinę. Dopasowanie nadwymiarowego bębna to załatwia.
Przepraszam za tak mało zachęcający pierwszy post. Pisałem w biegu.
Co z tymi wkładami. Sam bym dorobił gdyby nie tak mały otwór w środku. Resztę sam ogarnę. Chyba.... :-D
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: Toost »

Krzysiek015 pisze:Nie bardzo mam czym sprawdzić gwint. Gdzie w ogóle w warszawie można spróbować dobrać kominki ew bęben. Na zksie podmienialem od rmika uberti i pasował. Mam też obsesyjnie potrzebe zmniejszyć szczelinę. Dopasowanie nadwymiarowego bębna to załatwia.
Przepraszam za tak mało zachęcający pierwszy post. Pisałem w biegu.
Co z tymi wkładami. Sam bym dorobił gdyby nie tak mały otwór w środku. Resztę sam ogarnę. Chyba.... :-D
A indeksował poprawnie?
Jaka ta szczelina obecnie?

Do gwintów wystarczy grzebień z alle za 20 zeta.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: 03fxt »

Toost pisze:Do gwintów wystarczy grzebień z alle za 20 zeta.
albo suwmiarka, która przyda się do pierdyliona innych rzeczy.


rada - nie pisać w biegu tylko czytać skoro wiesz, że pasuje od uberti. a tak nadgorliwi pomagacze tracą swój czas na pomoc, której nie potrzebujesz :621:
Awatar użytkownika
Tadeusz P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1514
Rejestracja: 07 marca 2004, 19:15
Tematy: 53
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: Tadeusz P. »

Przerabiałem temat, kominek M6x0,75mm pasuje do R&S oraz Euroarms i Pietta .
Bęben tylko z Euroarms, (w INOX-ie jest do kupienia w kraju) .
Pzd. Tadeusz
CKS Stare Strzelby LOK
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kominki remington

Post autor: SP5L »

Witam obiecywałem że napiszę jak kominki berylowe przyjdą.

SP5L pisze:
Czegoś nie rozumiem jeśli takie " Treso Percussion Nipple M5.5x.9 fits 31 cal Remington Pocket Revolver #11 " cap pasują do pocketa 31 a ja sprawdzałem że te od remika 44 pasują od Remika 31 tylko są o 1 mm krótsze. (wkręcałem)


Obrazek

Dostałem w poniedziałek przesyłkę z australii - trochę szło ale przyszło - kominki berylowe pasują do mojego remika 44 oraz do pocketa 31 cena za 6 szt. z przesyłką ok.160 zł. Wymiarowo są identyczne z kominkami rem. 44 - pocket ma wymiar krótszy o 1mm ale też pasuję. Moje rewolwery zakupiłem w roku 2017 nowe, nie wiem czy do starszych modeli będą pasować. Mogę umówić sie na ZKS jak by ktoś chciał przymierzyć - strzelam przeważnie w czwartki od +- 14_tej.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: 03fxt »

jest z nimi tylko jeden problem - słabo grają z S&B 4.0mm bo są za duże.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kominki remington

Post autor: SP5L »

Trochę mnie przestraszyłeś, powyciągałem zabawki i jak ulał pasują kapiszony S&b 4.0 oraz RWS 1075 - jutro jadę na strzelnice, wszystko się wyjaśni z tym rozmiarem do Rem 44.- na pewno otworki w kominkach są mniejsze.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
MateuszCP22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 listopada 2016, 14:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: MateuszCP22 »

Witam. Mam problem z kominkami w swoim remiku z euroarms. Poza tym, że dziury mają jakby proch mógłby się przez nie wysypywać, to spadają z nich Sellier Belloty. Jedynie kapiszony Remingtona się trzymają, jednak wolałbym zostać przy tych tańszych. Od kogo kominki będą pasować zamiast tych z euroarms ?
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kominki remington

Post autor: SP5L »

Witam
Byłem dziś na ZKS_ie - kominki o których pisałem wcześniej zdecydowanie nadają się do kapiszonów S&B 4.0 oraz RWS 1075 - nie było żadnych problemów - zdecydowanie strzelanie przy otworku 5,5 w niczym nie przeszkadza w strzelaniu do tarczy a wręcz bębenek od strony kominków jest czystszy - nic się nie zacina.
To tyle, nie wiem na jak długo starczą ale na ten czas jestem z nich zadowolony. :-D
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: 03fxt »

dwa pytania:
- co to jest ten otworek 5,5, o którym piszesz?
- jak byś określił poziom napięcia sprężyny głównej ?
Z tego co widziałem jak S&B wchodzi na kominek treso dla #11 caps musiałaby być prawdopodobnie mega napięta... alternatywą jest mocne dopychanie kapiszonów na kominkach, bardzo mocne
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kominki remington

Post autor: SP5L »

SP5L pisze:Witam obiecywałem że napiszę jak kominki berylowe przyjdą.

SP5L pisze:
Czegoś nie rozumiem jeśli takie " Treso Percussion Nipple M5.5x.9 fits 31 cal Remington Pocket Revolver #11 " cap pasują do pocketa 31 a ja sprawdzałem że te od remika 44 pasują od Remika 31 tylko są o 1 mm krótsze. (wkręcałem)


Obrazek

Dostałem w poniedziałek przesyłkę z australii - trochę szło ale przyszło - kominki berylowe pasują do mojego remika 44 oraz do pocketa 31 cena za 6 szt. z przesyłką ok.160 zł. Wymiarowo są identyczne z kominkami rem. 44 - pocket ma wymiar krótszy o 1mm ale też pasuję. Moje rewolwery zakupiłem w roku 2017 nowe, nie wiem czy do starszych modeli będą pasować.
Witam to co napisałem o otworkach to rozmiar w kominku " Nipple M5.5x.9" nie wiem czemu w opisie na Ebay dopisano #11
Te kominki pasują idealnie do kapiszonów S&B 4.0 oraz RWS 1075 przetestowałem wczoraj.
Poziom napięcia w moim remiku - wkręcam powoli po czyszczeniu śrubke do dotknięcia sprężyny i dokręcam 5 razy po pół obrotu - wczoraj na około 100 strzałów nie miałem żadnych problemów.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
Tadeusz P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1514
Rejestracja: 07 marca 2004, 19:15
Tematy: 53
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: Tadeusz P. »

MateuszCP22 pisze:Witam. Mam problem z kominkami w swoim remiku z euroarms. Poza tym, że dziury mają jakby proch mógłby się przez nie wysypywać, to spadają z nich Sellier Belloty. Jedynie kapiszony Remingtona się trzymają, jednak wolałbym zostać przy tych tańszych. Od kogo kominki będą pasować zamiast tych z euroarms ?
=
Tadeusz P. pisze:Przerabiałem temat, kominek M6x0,75mm pasuje do R&S oraz Euroarms i Pietta .
Bęben tylko z Euroarms, (w INOX-ie jest do kupienia w kraju) .
Pzd. Tadeusz
Kominki z Pietty są ogólnie dostępne.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2017, 17:10 przez Tadeusz P., łącznie zmieniany 1 raz.
CKS Stare Strzelby LOK
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kominki remington

Post autor: 03fxt »

SP5L pisze:Witam to co napisałem o otworkach to rozmiar w kominku " Nipple M5.5x.9" nie wiem czemu w opisie na Ebay dopisano #11
Te kominki pasują idealnie do kapiszonów S&B 4.0 oraz RWS 1075 przetestowałem wczoraj.
Poziom napięcia w moim remiku - wkręcam powoli po czyszczeniu śrubke do dotknięcia sprężyny i dokręcam 5 razy po pół obrotu - wczoraj na około 100 strzałów nie miałem żadnych problemów.
ok, wyjaśniam: M5.5x0.9 to opis gwintu - skok 0.9mm średnica gwintu zewnętrznego 5.5mm
#11 to rozmiar kapiszona jaki powinien pasować na kominek, Czesi mają swój rozum i stosują rozmiary metryczne np. 4.0mm a to zwykło się uważać za odpowiednik #10 (mniejszy)
powiedziałbym zatem, że te kominki mają opinie mieszane (Twoją i moją)

zgadzam się w 100%, że mając kominki treso:
- przy strzale leci mniej syfu w stronę kurka
- nie niszczą się od siłowego wykręcania ani nie sklepują się od normalnego używania (od nienormalnego pewnie również, prędzej kurek się odgniecie)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”