Remington 1858 za wysoko strzela

Moderator: Moderatorzy CP

MateuszCP22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 listopada 2016, 14:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: MateuszCP22 »

Zaliczyłem dziś swoje pierwsze strzelanie z Remingtona 1858 Target Uberti 8 cali, jednak nie nacieszyłem się jak wyobrażałem, strzały leciały tak wysoko, że nie było widać w co trafiają. Jestem drugim właścicielem remika, poprzedni podwyższył już muszkę u rusznikarza, oraz obniżył szczerbinkę jak tylko się da, twierdząc, że już strzela dobrze, jednak u mnie się nie sprawdza te dobre strzelanie... Jeśli chodzi o naważki to próbowałem zarówno z 20 grain jak i 15, przy obu znosiło w górę. Proch którego używam to POUDRERIE D'AUBONNE No 2 3Fg. Z czego może jeszcze wynikać taki tor lotu kuli ? Nie jestem doświadczonym strzelcem, marnym powiedziałbym, jednak jest to zauważalne aż za bardzo. Czy coś jeszcze mogę zrobić aby poprawić wysokość strzału ?
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: Zbigniew Rybka »

A jak celujesz? Sportowo = pod czarne, większość strzelców tarczowych tak ustawia, bo łatwiej zgrać czarne przyrządy na białym niż na czarnym. Czyli - inaczej niż "bojowo", tam często mucha i szczerbina mają białe kropki do łatwiejszego celowania na czarnym. Sprawdź, czy poprzednik nie dopasował muszki do strzelania sportowego. Zawsze to jakieś 8-10 cm w dół.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 888
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: Irek M »

Ale skoro obniżył szczerbinkę(?) i podwyższył muszkę to raczej kule lecą pod tarczę, a nie nad nią. Ja mam podobnie w jednym z colt new army ale chcę podwyższyć muszkę by celować niżej.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: Toost »

MateuszCP22 pisze:Czy coś jeszcze mogę zrobić aby poprawić wysokość strzału ?
Popracować nad pracę nadgarstka tak, żeby przy ściąganiu spustu nie unosić lufy. Jak poprzedni właściciel poprawił przyrządy celownicze to problem leży nie w tym i tu nie ma co poprawiać.
Kup sobie wskaźnik laserowy, przyklej taśmą do lufy i celując w ścianę popatrz na zachowanie punku przy naciskaniu spustu (bez napinania kurka).

I nie pisz już "... z Remingtona 1858 Target Uberti 8 cali", bo nawet jak jeszcze numery seryjne podasz to cudowniej nie będzie. Wszyscy wiemy co to za giwera, miewaliśmy ją w rękach, a niektórzy się jej szybko pozbywali przechodząc na zwykłe modele.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2016, 22:19 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: Toost »

No
Dlatego taka niesamowita okazja była.
A teraz nie masz już budżetu, a strzelawka taka sobie.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: kozichwost »

Zanim zaczniesz piłować przyrządy daj do postrzelania komuś doświadczonemu. Broń może strzelać przednio a strzelec tylnio
Przepraszam - pan tu nie stał
szkola111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: szkola111 »

poprostu celuj niżej bez ingerencji w broń ciężko cos jeszcze doradzić
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: rosmo »

Mając identyczny problem w swoim Targecie /bił 20cm za wysoko na 25m/ dorobiłem nową szczerbinkę, niższą o obliczoną wartość. Co ciekawe, po iluś tam kg ołowiu musiałem ją jednak podnieść o 0,3-0,4mm. W sumie to była godzinka pracy iglakami, więcej czasu zajęło ustawienie na strzelnicy. Oksydowanie szczerbinki- rozgrzana do czerwoności nad gazem i zanurzona w łyżce z oliwą jadalną, tak ze 2-3 razy. Oksyda trzyma się dobrze ;)
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2018, 19:26 przez rosmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: Kyle »

Czy w klasycznych Uberti 1858 (nie "target") jest możliwość zdemontowania muszki i wymiany na krótszą/dłuższą?
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: 03fxt »

uberti ma muszkę na dove tailu, więc jest możliwość zdemontowania. skąd weźmiesz niższą pasującą - nie mam pojęcia.
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 za wysoko strzela

Post autor: rosmo »

Kyle pisze:Czy w klasycznych Uberti 1858 (nie "target") jest możliwość zdemontowania muszki i wymiany na krótszą/dłuższą?
Gdybyś kiedyś coś takiego robił, to muszkę wybijaj zawsze w lewo. Rozumiem, że nie chodzi o spiłowanie, a o podwyższenie. Nie chcąc dorabiać całkiem nowej, to chyba tylko metoda napawania, a potem iglaki i oksydowanie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”