wymiana muszki remington pocket pietta

Moderator: Moderatorzy CP

wiatrowka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 26 grudnia 2015, 13:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: wiatrowka »

Moze sie komus przyda :) Znajomy wymienil ostatio bo strzelal na 25m ekstremalnie wysoko ;laughing:

Internety sugrowaly ze muszka przylutowana jest "na twardo" srebrem. Praktyka pokazala jednak ze jest po prostu wcisnieta w wyfrezowana szczeline - scyzoryk i podwazona muszka w sekunde.

Muszka wykonana byla z blachy 1.0 mm. Ponownie zostala nie tylko wbita ale i wklejona na epoxy. Wymagala delikatnego dogiecia w bok i dopilowania.

porada bezplatna - przed wymiana dajmy postrzelac osobie bardziej doswiadczonej. Jesli zauwazymy ze za kazdym razem osobnik strzela bez zaparcia sie kciukiem o rame przy kurku to wtedy dajmy postrzelac komus kto na prawde jest bardziej doswiadczony niz my ;laughing:

Przed wymiana warto przetestowac kulki .322 i .323 (innych nie warto) i max nawazki 3f i 4f.

:piwo:
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: kometes »

Zrobiłem wymianę muszki identycznie :)
Możesz dokładniej opisać ten specjalny chwyt rewolweru? Bo chyba nie bardzo kumam jak, po co i dlaczego.
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
wiatrowka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 26 grudnia 2015, 13:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: wiatrowka »

kometes pisze:Zrobiłem wymianę muszki identycznie :)
Możesz dokładniej opisać ten specjalny chwyt rewolweru? Bo chyba nie bardzo kumam jak, po co i dlaczego.
Zaden specjalny tylko typowy :P gdy revo za wysoko strzela a podejrzane o to sa duze nawazki i/lub niski chwyt. Ja sie o tym do znudzenia nasluchalem od starszych ;) Lewa reka luzno ! Sluzy praktycznie tylko do naciagania kurka, a prawa reka stabilnie trzyma rewo - kciuk mocno dociska rame ! Pcha w kierunku strzalu ! Na bank to bedzie na YT, jutro wrzuce jak znajde :) oni to okreslaja jako celowanie palcem, do szybkiego i w miare celnego strzelania - nawet bez uzywania przyzadaw.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: Cereus »

Mieszasz 2 różne sprawy. To czym piszesz stosuje się przy szybkim strzelaniu.Dociskanie placem prawej dłoni jest najbardziej pomocne przy strzelaniu bez użycia spustu tzn. spust jest sciągnięty cały czas a my tylko pstrykamy kurkiem.
Przy strzelaniu tarczowym na zmianę punktu trafienia są inne sposoby niż dociskanie ramy palcem.
wiatrowka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 26 grudnia 2015, 13:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: wiatrowka »

Mozliwe :) ale sprawdzane ze stojakiem i do szybkiego sprawdzenia wydaje sie git :) a wydaje mi sie ze ja widzialem na tubie cos innego - tez szybkie strzelanie ale zdecydowanie z praca spustu ! Az musze tego poszukac :) dzieki za link
Awatar użytkownika
januszek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 05 listopada 2015, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: januszek1 »

He he, mi jak po czyszczeniu takiego remi pocketa lekko pobijałem drewniane okładziny aby weszły w swoje miejsce to muszka sama wypadła. :-D
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: kaliber .44 »

Co wy za remingtony kupujecie :651: że przy zakładaniu drewnianych okładzin (tam w nic się niczym nie napitala, tylko inteligencji używa) muszka "wypadywaje" ... :651:
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
wiatrowka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 26 grudnia 2015, 13:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: wiatrowka »

kaliber .44 pisze:Co wy za remingtony kupujecie :651: że przy zakładaniu drewnianych okładzin (tam w nic się niczym nie napitala, tylko inteligencji używa) muszka "wypadywaje" ... :651:
I tak do wymiany wiec w czym problem? :)
Awatar użytkownika
januszek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 05 listopada 2015, 18:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: januszek1 »

kaliber .44 pisze:Co wy za remingtony kupujecie :651: że przy zakładaniu drewnianych okładzin (tam w nic się niczym nie napitala, tylko inteligencji używa) muszka "wypadywaje" ... :651:
Jakieś takie niedopracowane te okładziny zdarzyły mi się , była to kwestia bolca ustalającego wbitego w drewno na chama w fabryce .
k__witek
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 21 lutego 2016, 17:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: k__witek »

Witam
W mojej zabawce jest podobny problem, a że dopiero raz przestrzelana to jeszcze nie wiem o ile za niska ta muszka.
Może ktoś kto już się z tym bawił wie jaka ma być wysokość żeby ba 25 było w punkt ?


Swoją drogo co za głupota że wypuszczają tyle tyś. szt. i za niską muszę robią ...... ale w 44 ubertiego znów za wysoka i u mnie i u kolegi tyle samo w tym samym modelu wiec sądzę że wszystkie tak mają, ale to już lepiej, spiłować łatwiej

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: wymiana muszki remington pocket pietta

Post autor: SP5L »

W moim REM. Pocket 31 Pietta ten sam problem - przy strzelaniu na 25 m ani jednej dziury w tarczy, po przeniesieniu tarczy na 12,5 m dziury w samej górze tarczy - myślę że trzeba muszkę podnieść do góry, ale w drugą stronę spiłowanie to nie problem a tak to zaczynają się schody.
Pozdr.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rusznikarnia - CP”