Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

jak waga prochu

Moderator: Moderatorzy CP

Cyrograf15
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: Cyrograf15 » 2008-10-07, 12:20

Bez jaj z tym ważeniem. Elaboruje 38 specjal gdzie naważka jest 2,7gr. Raczej niewiele a dozownik objętościowy. Co jakiś czas oczywiście sprawdzam wagą i dokładność tego dozownika jest w granicach +/- 0,03gr. Życze wszystkiego najlepszego tym co mają cierpliwość aby z taką dokładnością robić ręcznie naważki przy pomocy wagi! Dodam że dozownik jak icały kombajn mam kiepskiej firmy jaką jest LEE.
Wojtek
4,5/22/7.62/38/45

Awatar użytkownika
ob.Lech

Postautor: ob.Lech » 2008-10-07, 12:33

Mam ręczną regulowaną miarkę objętościową. Po ważeniu (tanią wagą elektroniczną z dokładnością do 0,01 g) każdej odmierzonej nią dawki CP dla naważek 20, 60 i 90 grain (20 ładunków każdego rodzaju) stwierdziłem, że odchylenie nie przekracza +/- 2 grain. Od tej pory ważę tylko wyrywkowo 1/10 ładunków (albo tam, gdzie wydaje mi się, że mogłem popełnić błąd). Ze względu na wygodę nasypywania sypię do miarki z prochownicy, ale nie używam miarki w niej wbudowanej.
Nam strzelać nie kazano...
...my to po prostu lubimy.

Awatar użytkownika
mkowalczuk

Postautor: mkowalczuk » 2008-10-07, 15:43

No i w zasadzie to powinno być EOT, ale sugeruję coś zrobić: doczekać z odważonym prochem czarnym (właściwie wysuszonym) 1 minutę i zważyć ponownie.
"Zgaduję", że waga się zmieni i to na tyle, że zaczniemy się zastanawiać czy "walka" z wagą ma sens.

Nabieraki w rodzaju łuski na drucie są marne. Przechodziłem ten etap i wygląda, że strząsanie górki powoduje nierówne ubijanie prochu.
Maszynki eliminują ten etap, a usypywanie do miarki odbywa się ciągle z tą samą siłą, jeśli oczywiście jest zainstalowana wkładka w zbiorniku.

Tradycjonalistom sugeruje:
1. Przygotowujemy stojak na fiolki/ładunki,
2. Wagę (stosowałem elektroniczną) ustawiamy na solidnym stole i tarujemy z naczyńkiem, w którym będziemy ważyć proch.
3. Proch sypiemy do naczyńka np. z prochownicy ważąc, a po odważeniu: natychmiast przesypujemy do fiolki (zalecany lejek), którą niezwłocznie korkujemy.

Przy odpowiedniej wprawie proces jest dość szybki, ale i tak bywa, że ponowne ważenie wykazuje drobne wagi :P

yho

Postautor: yho » 2008-10-07, 19:49

Żeby ważyć trzeba jeszcze mieć czym.
Swego czasu nabyłem precyzyjną wagę elektroniczną do 0,01g z wyświetlaniem w grainach również. Zważyłem, że łuska od ttki daje mi 1,2 g +/- 0,1g , co mnie zadziwiło precyzją.
Pewnego dnia przyszedł do mnie aptekarz i kręciliśmy patrony do Sharpsa. Kazałem mu odmierzać ładunki 3,5g. Po chwili mnie zawołał i powiedział: patrz.
1) waga wyzerowana
2) dosypuje proch idealnie na wskazanie 3,50 g
3) zabiera z kupki część prochu
4) wsypuje z powrotem zabraną część
5) waga pokazuje 3,65 albo cokolwiek innego, ale nie 3,50 g

Sprawdźcie swoje wagi elektroniczne dokładnie w ten sam sposób - ciekawe co będzie :-)

Wydaje mi się, że waga szalkowa, działająca na zasadzie masy wzorcowej będzie 100 razy lepsza od elektronicznej za 300 zł, a pewnie będzie gorsza od elektronicznej za 3000 zł :-)
KS GARDA , TIG IŁAWA

Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Grupa: RIP

Postautor: Big Bear » 2008-10-07, 21:42

Panowie a zastanawialiście się w tych wszystkich dywagacjach na temat wyższości łuski od TTetki nad końcówką prochownicy i wagi szalkowej nad elektroniczną nad takim cwanym i powszechnie niemal stosowanym w tzw epoce przyrządem do próbowania prochu??Taki jakby pistolecik bez lufy.Chyba dla jaj go raczej nie stosowali :one:

Awatar użytkownika
robson372

Postautor: robson372 » 2009-06-18, 19:21

Czy ktoś wie ile mieści ta miarka do prochu,dodam że w połowie ma kreskę ale niestety nie ma podanej wagi.

http://www.blackpowder.cxm.pl/sklep/win ... rony=40100 Miarka prochowa plastik a 10 szt.:

Mirass

Postautor: Mirass » 2009-06-18, 19:26

Nie wiesz ile jest do kreski bo nie zamówiłeś stosownego certyfikatu :shame:
Ten sprzedawca znany jest z takich działań.!!!!!

A tak na poważnie warto poszukać - na forum gdzieś ktos podał ile prochu wchodzi do typowych łusek od scalonych.
Wystarczy wizyta na strzelnicy i komplet miarek gotowy.

Mireass

thegenerat

Postautor: thegenerat » 2009-06-18, 19:29

Daruj sobie te miarki black powder.. Kup sobie fiolki z podzialka w ml. 1 ml to mniej wiecej gram prochu. Juz nie pamietam. 1,1 - 1,2. Koledzy waza dokladnie to mnie poprawia. Masz na znanym serwisie aukcyjnym takie fiolki z koreczkami i podzialka. Mniejsze i wieksze. Sle ci PW z linkiem do aukcji co by nie reklamowac.
Load on Sunday
shoot all week long

Awatar użytkownika
robson372

Postautor: robson372 » 2009-06-18, 19:58

Niestety ale już je nabyłem z tego względu że jestem początkującym strzelcem a na strzelnicy są różnego rodzaju łuski więc nie chciałem popełnić błędu,po prostu myślałem że jak sama nazwa wskazuje "miarka"to ma jakieś oznaczenie wagi czy pojemności,niestety byłem w błędzie,ale w końcu wiem ile nasypać do tej niby miarki prochu,tylko nie wiem ile to jest gram,sypie ok 80% pojemności tej niby miarki i wchodzi mi przybitka i kula która jest mniej więcej równo z bębenkiem.

Awatar użytkownika
spamer

Postautor: spamer » 2009-06-18, 20:12

Kup sobie na All... za 30zł. wagę i twoje problemy znikną.
Za tyle kupiłem Max 100g i dokładnością 0.01g.Służy mi dwa lata i lepszej nie potrzebuję.
Pozdrawiam.
.177, .... .75

thegenerat

Postautor: thegenerat » 2009-06-18, 20:13

Wywal te miarki Black Powder do smieci albo moze do czego innego ci beda przydatne ;-) Kup sobie z podzialka. Sypac na oko to bym nie polecal. Przeczytaj ile koledzy sypia do Colta Walkera (poszukaj w google, na forum). Co bys czasem calej komory nie sypal bo to akurat w tym rewolwerze moze byc nieciekawe. Nie musisz wazyc tego prochu. Nasyp np 2 gramy do takiej fioleczki z podzialka, czyli 2 ml na podzialce i masz z glowy. Masz powtarzalne nawazki. Przygotuj sobie takie napelnione fiolki w domu i z nimi mozesz isc na strzelnice. A najlepiej skontaktuj sie z kims z twojej okolicy, kto ci wszystko wytlumaczy i pokaze.
Load on Sunday
shoot all week long

Awatar użytkownika
spamer

Postautor: spamer » 2009-06-18, 20:28

Z tymi łuskami można zabrnąć w ślepą uliczkę.
Do Navika sypałem łuskę Makarova. Doszedł Le Page i sypię 0.8g więc niepełny Makarov? Hawken- 2 parabellum i .22lr?. Mam teraz Prusaka i sypię 5.2g. Więc ile i jakich łusek?
Mogłem dorobić sobie odpowiednią miarkę ale poco, skoro za 30zł mogę napełniać fioleczki do czego tylko chcę i bez zabawy w dorabianie miarek- wygoda.
.177, .... .75

Zielonorogi

Postautor: Zielonorogi » 2009-06-18, 21:22

Nalepiej kupić Prometeusza :) :) :)
Tylko 1175 dolców i ponoć najlepszy na swiecie porcjomat do prochu
http://www.6mmbr.com/prometheus.html

Awatar użytkownika
spamer

Postautor: spamer » 2009-06-18, 21:33

Ło matko ale CENA :shock:
Jak będzie sama ważyć proch i chodzić za mnie do roboty to się zastanowię ;laughing:
.177, .... .75

Mirass

Postautor: Mirass » 2009-06-18, 21:57

spamer pisze:Z tymi łuskami można zabrnąć w ślepą uliczkę.
Do Navika sypałem łuskę Makarova. Doszedł Le Page i sypię 0.8g więc niepełny Makarov? Hawken- 2 parabellum i .22lr?. Mam teraz Prusaka i sypię 5.2g. Więc ile i jakich łusek?
Mogłem dorobić sobie odpowiednią miarkę ale poco, skoro za 30zł mogę napełniać fioleczki do czego tylko chcę i bez zabawy w dorabianie miarek- wygoda.

Z wagą to się można bawić jam masz do przygotowania 30 ładunków!
A jak jest do zrobienia 300 –400?

Wróć do „Amunicja - CP”