Kula czy pocisk?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
TOMEK.44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1450
Rejestracja: 19 września 2004, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ TORUŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TOMEK.44 »

zeby nie bylo przedmochow stosuje sie przybitke
ray-x
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 17 września 2005, 01:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ray-x »

tak albo flejtuch w karabinach lub pistoletach, a jak ktoś strzela kaszą z rewolweru raczej już nie jest tak szczelnie. Tak czy inaczej pocisk powinien być w kalibrze lufy ale to tylko moje prywatne zdanie w tym temacie. Zresztą na przepychaną kulę patykiem przez lufę nie działa tak duża siła jaką wywierają gazy prochowe odkształcając ją dodatkowo i dlatego te dwie kule Guliwera wyglądają różnie.
ray-x
Awatar użytkownika
TOMEK.44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1450
Rejestracja: 19 września 2004, 22:26
Tematy: 0
Lokalizacja: BYDGOSZCZ TORUŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TOMEK.44 »

ray-x pisze:tak albo flejtuch w karabinach lub pistoletach, a jak ktoś strzela kaszą z rewolweru raczej już nie jest tak szczelnie.
kaszka jest duzo szczelniejsza niz filc
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Dlatego zresztą czuć w dłoni że strzał z kaszką jest jakby ,,mocniejszy'' :one:
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

BigBear, a to nie wy robiliscie dopiero co pomiary, z ktorych wynika, ze filc i kaszka daja taka sama predkosc pocisku?
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Tak robiliśmy ale uszczelnienie (przybitka) nie ma nic do prędkości pocisku.Tylko nieznacznie - rzędu paru m/s :one: I to właśnie wykazały nasze pomiary.Natomiast celność jest moim zdaniem lepsza na kaszce właśnie ze względu na lepsze uszczelnienie i rozpadanie się po wylocie z lufy - brak przerwań gazów między kulą a lufą i brak filcu lecącego za kulą który może ją ,,wybić'' z toru lotu.To też zresztą wyszło wśród naszych strzelców którzy przeszli z filcu na kaszę i nagle zaczęli strzelać jakby celniej.Jankes mógłby coś np. o tym powiedzieć :)

Co do filcu to mieliśmy już przypadki że nawet na 25 metrach (bardzo twardy filc)był wbity w tarczę :diabelek:
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Tak, ale ja mowie o tym "mocniejszym strzale" z kaszki.
Gdyby kaszka byla szczelniejsza niz filc na tyle, zeby dawac wyraznie wiekszego kopa, to dawalaby tez znacznie wieksza predkosc wylotowa. Jesli zmierzone predkosci sa takie same, a kop jest wiekszy, to nie dlatego ze kaszka jest szczelniejsza, tylko dlatego, ze jest znacznie ciezsza od filcu.
Tak robiliśmy ale uszczelnienie (przybitka) nie ma nic do prędkości pocisku.Tylko nieznacznie - rzędu paru m/s I to właśnie wykazały nasze pomiary.
A strzelaliscie bez przybitki, zeby to stwierdzic?
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Ciężar kaszki raczej jest podobny do filcu.Tu raczej moim zdanie wchodzi w grę to że kaszka po ubiciu jest dosyć twarda natomiast filc jednak trochę ,,sprężynuje'' a co za tym idzie - na kaszy gazy rozprężają się troszkę gwałtowniej na początku i to daje tego większego ,,kopa'' odczuwanego przez rękę.Podobnie było czuć właśnie na tym twardym filcu.
DynFryd
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 października 2016, 20:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kula czy pocisk?

Post autor: DynFryd »

ruch wirowy ma takie samo znaczenie jak w przypadku jazdy na rowerze(stania) można "stać" na rowerze ale gdy kola się poruszają a ty wraz z nimi i rowerem znacznie łatwiej utrzymać równowagę a im szybciej jedziesz tym łatwiej ja utrzymać ... nie pamiętam co z czym się je, czy to o pęd czy o spin chodzi ale z wykresu rozkładu sil wynika ze kierunek "skupia się do przodu" jak inne siły "trzymają go do przodu"... bla bla bla generalnie chodzi o przykład z rowerem tyle zapamiętałem... wiec nie ma co kruszyć kopi CZa mieć z gwincikiem a im szybszym tym lepiej, tyle tylko by kula/pocisk się nie zerwały z gwinciku...
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5758
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kula czy pocisk?

Post autor: sas88 »

Dzięki stary, że po 7 latach przypomniałeś nam zalety gwintowanej lufy.

Co byśmy bez ciebie zrobili? Szkoda tylko, ze niektórzy z dyskutujących nie doczekali.
CZa mieć z gwincikiem a im szybszym tym lepiej, tyle tylko by kula/pocisk się nie zerwały z gwinciku...
Tylko tyle?
A o doborze pocisku do lufy nigdy nie słyszałeś?
I, ze pocisk może być zarówno niedostabilizowany, jak i przestabilizowany?

CZa trochu poczytać zanim się zacznie dupić fleki na forum.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
DynFryd
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 października 2016, 20:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kula czy pocisk?

Post autor: DynFryd »

a ze zrozumieniem czytać to boli???
nie napisałem "kula i pocisk" "tylko kula/"w znaczeniu"/pocisk"
ale to takie niuanse językowe nie zrozumiale dla wszystkich i pożywka dla lepszych od siebie trolli
jako że siedem lat temu mnie tu /w znaczeniu na forum/ nie było i szukam odpowiedzi na to czy conical czy dumdum (228r1 czy 200rf) i w jakim kalibrze do bruzd 11,64 do remika hege to czytam wszystko od deski do deski a eksperci z przed siedmiu lat nie wyjaśnili "dlaczego jabłko spada i z jaka prędkością" i dlatego tuż przed zaśnięciem popełniłem tego posta. Dlatego może nie do końca zrozumiały i w terminologii niekompletny ale jako świerzak nie wiem wszystkiego a może innym świerzakom tez się to przyda bo boja się zapytać guru które odpowie że nad jakiś, nad srakiś pocisk i nie dowie się dlaczego kula tak a nie inaczej się zachowuje, bo ekspert sam nie wie i nie umie odpowiedzieć skoro do tej pory, a post z przed siedmiu lat nie napisał wyjaśnienia... i takie tam nad ranem...

P.S. Wywołany do odpowiedzi śmiem zapytać nie przeczytawsz całego forum 3 razy bo pewnie gdzieś jest odpowiedź ale boje sie guru wszechwiedzących zapytać, by mnie nie zrugali "było już poszukaj SE" i jak byś wiedział i zechciał odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie oraz wyjaśnił!!! dlaczego tak a nie inaczej to działa bądź nie działa, to chętnie się dowiem, bo nie wiem, a chce kupić kokile i nie wiem jaką czy 2 czy 6 pocisków (nie kulek)
z góry dziekuję
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Kula czy pocisk?

Post autor: Marek- »

Zanim coś opublikujesz to najpierw to przeczytaj ze spokojem i popraw ten bełkot, no i naucz się chociaż używać dużych liter i kropek.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kula czy pocisk?

Post autor: Sebastian »

DynFryd pisze:ruch wirowy ma takie samo znaczenie jak w przypadku jazdy na rowerze(stania) .. nie pamiętam co z czym się je, czy to o pęd czy o spin chodzi.. bla bla bla generalnie chodzi o przykład z rowerem tyle zapamiętałem...
Gimbaza kupuje bron.
Niestety ta gimbaza dorosla i zaczela pojawiac w rowniez w polityce.
"Nie znam sie ale chetnie sie wypowiem , bla,bla,bla".
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2017, 09:39 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
DynFryd
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 października 2016, 20:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kula czy pocisk?

Post autor: DynFryd »

Dostaje kolega polo roku na przemyślenie czy powinien tu pisać.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2017, 04:27 przez Marek-, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5758
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kula czy pocisk?

Post autor: sas88 »

Ale nam nawtykał, nie ma co... Chyba już dzisiaj nie usnę. Może łyknę z gwincika, bo gwincik cza mieć.
Bla, bla, bla. Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2017, 00:46 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”