Maxiball 457

Moderator: Moderatorzy CP

Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Lee Enfield »

Irek M pisze: 15 grudnia 2021, 13:58
Obrazek
Te patrony wyglądają, delikatnie mówiąc, jak jakieś horrendalne nieporozumienie. Wygląd jest po prostu kuriozalny. Jak to kalibrujesz, to moletowanie z tokarki czy kulanie pilnikiem zdzierakiem?
Przecież mozna normalnie, jak biały człowiek, zastosować pocisk dedykowany do tego karabinu. Mówię, rzecz jasna, o Sharpsie, odlany jak należy, skalibrowany i zasmarowany w rowkach da oczekiwany efekt w postaci skupienia adekwatnego do możliwości broni. Widać to bedzie zaraz na tarczy. To zdjęcie grupy przestrzelin to skupienie rzędu 5 MOA. Jest to dramatycznie wielki rozrzut. Udzielający sie na tym forum kolega Torti zamieścił ostatnio na Facebooku zdjęcie grupy przestrzelin na 100 metrów. Skupienie w granicach 1MOA bo taki jest w sumie potencjał tego karabinu. Umieszczasz zdjęcia pocisku nienadającego się do tego karabinu, odlanego byle jak z kokili niemającej racji bytu. I nie jest to czepianie się a odniesienie to tego co widać. Moje wrażenie jest takie że to co piszesz i zamieszczone zdjęcia są po prostu instrukcją jak pod żadnym pozorem nie należy robić lub co robić żeby był nożliwie duży bałagan na tarczy. Znowu odpowiesz że jestem"lokalnym wszystkowiedzącym" piszącym głupoty?
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Irek M »

Horror bo co? Że takie radełkowane? To ja do zdjęcia tak na poczekaniu wymyśliłem, przecież z kokili takie nie wychodzą :-) Czy jeśli następnym razem nie wyjdę z "10" to też będzie horror?
EDIT
Coś tu dzieje się na forum, pierwszy moje zdanie pisane gdy wyświetliło się samo zdjęcie bez tekstu pod nim.
Tak Lee... dale tak uważam po tym co napisałeś. Nigdy nie powiedziałem, że jestem bardzo dobrym strzelcem i nigdy nie powiedziałem, że te maxiball'e są bardzo dobre - kolejny raz muszę o tym wspominać bo uczepiłeś się tego jakbyś miał klapki na oczach. Do tego karabinu mam najlepsze pociski, z których strzelam ale lubię eksperymenty. Z najlepszych pocisków moim zdaniem też pierwsze strzelanie to było małe nieporozumienie.
Ale przecież w/g Ciebie jaka kokila gówniana takie trafienia tymi maxiball'ami. Nie jedna osoba chciałaby mieć takie efekty. Ale po co bić pianę. Zrobimy tak; z 20 prezentowanych na fotce wybierzesz 10 i ja te prześlę Tobie. Z pozostałych ja będę strzelał, potem porównamy wyniki. Może tak być czy już odpadasz bo lepiej klepać w klawiaturę niż w tarczę?
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Lee Enfield »

Nie chodzi tu o "10" a o skupienie. Pierścień "10" ma średnicę 5 centymetrów. Jeżeli na 100 metrów osiągniesz takie skupienie to powiem że jest dobrze niezależnie od tego czy będzie ono w polu "10" czy obok, to tylko kwestia ustawienia dioptera, a to inna sprawa. 5 centymetrów na 100 metrach to około 1,7MOA co w porównaniu z praktycznie 5 ze zdjęcia stanowi ogromną różnicę. Osiągniesz to bez większego trudu stosując np. pocisk 457132 Lyman lub jemu podobne. Warunkiem niezbędnym jest też technika odlewania. Zachowanie temperatury, skład stopu ołowiu. Musisz skończyć z odlewaniem "na szybko" na kuchence gazowej w kuchni. Termometr koniecznie, powtarzalność w napelnianiu kokili i równe tempo odlewania. Jak będziesz odlewał tak jak tego maxi z tematu to i odpowiedni pocisk nie da rezultatu na skutek rozrzutu wagi i kształtu (na przykład niepodolewane pierścienie i baza pocisku, pęcherze gazu wewnątrz i inne) Temu ze zdjęcia pociskowi nie wróżę oszołamiającej kariery. Szkoda roboty przy poprawianiu kokili. Jesli mogę coś poradzic, trzymaj się ogólnie przyjętych zasad a będzie to wszystko inaczej wyglądało. Mówię o tarczy oczywiście. Można zasad się nie trzymac, sikać pod wiatr, nie wytrzeć tyłka po "dwójeczce" i nie umyć rąk po wyjściu z toalety. Ale czy to ma sens?
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2021, 15:09 przez Lee Enfield, łącznie zmieniany 2 razy.
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Lee Enfield »

Z zalem stwierdzam że na propozycję przystać nie mogę z przyczyn oczywistych. Na chwilę obecną nie posiadam karabinu w kalibrze 45. Mam jedynie rewolwer SAA 1873 w kalibrze .45 Long Colt. Od biedy można by zrobić amunicje na tym maxibalu. Lecz moje przekonanie nie pozwala mi na to gdyż uważam że ten kawałek ołowiu bardziej nadaje się na ciężarek wędkarski lub czopek.

Zastanawiam sie nad kupnem karabinu
https://www.egun.de/market/item.php?id=14627079
ten mnie korci jak cholera. Tym bardziej że cena na "sofort kaufen (kup teraz) obejmuje też matryce Lyman i 40 łusek a to tanie rzeczy nie sa. Że o diopterze i muszce tunelowej nie wspomnę. Jak ta cena ma się do twego Sharpsa, że o wersji Competition nie wspomnę?
Ale troche zakochany jestem w 1911 i pewnie powalczę o to.
https://www.egun.de/market/item.php?id=14598266
To też .45.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2021, 11:43 przez Lee Enfield, łącznie zmieniany 2 razy.
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Lee Enfield »

Irek M pisze: 16 grudnia 2021, 09:55 już odpadasz bo lepiej klepać w klawiaturę niż w tarczę?
klepię trochę w tarczę. Conajmniej 2 razy w miesiącu jestem na strzelnicy. Z tym że skupiłem się na broni krótkiej centralnego zapłonu. Elaboruję amunicje w 7 kalibrach, niektóre kalibry w różnych odmianach. Albo różne pociski albo różnice w naważce prochowej(na przykład 9x18 do PM63 i do pistoletu Makarowa). Broń czarnoprochowa? Owszem, mam Sharpsa Cavalry 54 Pedersolego (oczywiście na patron papierowy), Colta Navy i Missisipi .54.
W ostatnią niedzielę odwiedziłem kolegów i postrzelaliśmy na strzelnicy w Ciborzu w okolicy Świebodzina(Sharps i Navy były do czyszczenia) a w sobotę jadę tam gdzie zwykle i "zmarnuję" ze 150-200 nabojów...
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Lee Enfield »

i jesszcze jedno. Publikując treści nie oczekuje się że publika będzie piać z zachwytu. Przygotowanym należy być także na słowa krytyki. Tym bardziej uzasadnionej krytyki. Mieć też należy dystans do siebie i swoich poczynań a tobie Irku M wyraźnie tego wszystkiego brakuje. I jeżeli już ripostujesz rób to merytorycznie a nie zarzucasz głupote, niski poziom czy bycie "lokalnym wszechwiedzącym" (cokolwiek miało by to znaczyć). Gdzieś tam na Youtubie sugerujesz coś mówiąc o świętowaniu 14 pażdziernika.


Czyżby? Wrażenie zgoła odmienne gdy sie czyta...
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Irek M »

Widzisz kolego, mój osąd jest jak najbardziej prawidłowy. Zamiast odpowiedzieć czy przejmujesz wyzwanie czy nie to zasłaniasz się jakimiś duperelami. Co ma do naszej rozmowy klip, który wkleiłeś? To tylko dowód jak bardzo na luzie i z jakim - pozytywnym - dystansem nie tylko do siebie podchodzę do tego właśnie hobby. Poza tym kultura wymagałaby zapytać autora filmu czy mogę go użyć jako ripostę. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć. Następnym razem wkleisz film z mego lotu modelem usprawiedliwiający jakąś Twoją tezę. Bądź poważny. Jeszcze raz pytam przyjmujesz wyzwanie czy nie? Jeśli nie to koniec dyskusji z Twojej strony w tym temacie.
EDIT
Mnie się nie spieszy. W takim razie zaczekam aż będziesz posiadał Odpowiedniego Sharps.
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Lee Enfield »

Spytam wprost. Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem? Bo napisałem że ze względów oczywistych , czyli BRAKU odpowiedniego karabinu jest to niemożliwe. Odnoszę nieodparte wrażenie źe coś jest nie tak u ciebie z przyswojeniem prostego tekstu. Po prostu nie rozumiesz co się do ciebie mówi. Ze względów oczywistych (tak, wiem, powtarzam się)jestem zmuszony zakończyć tę pezprzedmiotową nieprowadzącą do niczego dyskusję.nie jestem w stanie zniżyć się do pewnego poziomu dyskusji. Miłego wieczoru...

Edit
Gratuluję wiary w siebie i swe osądy.
Czekaj cierpliwie
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: jorge »

Tak z ciekawości zapytam: ten Zouave to na stojaku stał załadowany ? Pogratulować niefrasobliwości.
user
Lee Enfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 11 listopada 2019, 13:07
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Lee Enfield »

Narażasz się, Jorge, naszemu eksperymentatorowi. Będziesz posądzony o głupotę, niski poziom i brak kultury. To jeszcze pół biedy w sumie, gorzej jak wezwie egzorcystę :-D
7,62x25 7,62x39 7,65Br 9x19 9x18Mak 9x18Police 45LC 45ACP 22lr
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: jorge »

Nie obawiam się posądzeń. Zaniepokoiła mnie natomiast duża niefrasobliwość strzelca i to upubliczniona. Sądzę, że warto przejrzeć materiał przed publikacją, bo nie świadczy dobrze o strzelającym odkładanie naładowanej broni na stojak. Ale dość o tym, bo się zrobi zamęt.
user
Awatar użytkownika
Marekj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 27 lutego 2009, 20:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Maxiball 457

Post autor: Marekj »

Lee Enfield pisze: 16 grudnia 2021, 09:33 Przecież mozna normalnie, jak biały człowiek, zastosować pocisk dedykowany do tego karabinu.
Problem jest tyko taki że nie bardzo wiadomo który pocisk jest przeznaczony do tego karabinu. Jeśli wiesz której kokili użyć to podeślij koledze link. Zgadzam się natomiast z drugą częścią twojej wypowiedzi, że tarcza jest słaba i obawiam się że lepsza nie będzie. Nie ta broń i nie ten pocisk. Chyba głównie nie ten pocisk.

Apeluję też do was obydwu: darujcie sobie nie merytoryczną część dyskusji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”