Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Moderator: Moderatorzy CP

caban123
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 22 września 2012, 20:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: caban123 »

A ja to myslę że na przybitkę najlepsze byłyby wysłodki po produkcji podpiwka. Produkt polski koszerny i tani :wink:
Skoro już wymyślamy na nowo koło.. to i ja postanowiłem coś od siebie pierdyknąć
Czy któryś z szanownych Kolegów próbował dodać do smaru smalcu gęsiego. Jest to produkt zdrowy ekologiczny i nie tężeje na mrozie. Pomaga na wszelkie dolegliwosci. Od katarakty na hemoroidach kończąc. Jego zdrowotne działanie porównać można jedynie do picia piwa. :-D
Gęsi to wspaniali lotnicy.. dodanie ich cząstki do smaru....
PS.
Czuje się jak Edison... Wreszcie napisałem coś czego na forum nie było.
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: jorge »

Też chce być Edisonem. Tak więc nie kaszka, nie kasza, nie fusy, nie wysłodki ( a niech je tuczniki jedzą ) nie smalce tylko... Dziś mnie olśniło. Popiół z cygara. Rzeczy w tym, że w zależności od vitolas ( formatu cygara) cygara mają średnice bliskie kalibrom od 36 do 69 ( nazwy to demi tasse, chicos, perlas, coronas junior,petit corona, corona robusto, belicoso, double robusto itd). Popiół z cygara- jak się umiejętnie pali- jest zwarty i odpada w postaci wałków. Wystarczy dobrać format cygara do kalibru i już. Dla przykładu- do Lorenza palimy format corona, z jednego cygara mamy na około 5-6 wypełnień, broń w kalibrze 69 to już robusto lub belicoso, rewolwery to perlas lub coronas junior itd. Właściwości popiołu :- czysty, idealnie suchy, doskonale wypełnia i kompresuje. Mówimy oczywiście o hawanach, popioły z cygar dominikańskich,honduraskich czy nikaraguańskich nie są tak doskonałe z uwagi na odmienny proces obróbki tytoniu, niemniej jednak nie należy wykluczać ich stosowania, warto też uwzględnić meksykańskie puros . Najlepiej sprawdzi się popiół z cygar z edycji oznaczanych jako : a) limitada, b) anejado, c) regional . Tak więc nie ma to czy tamto , tylko strzelec odprzodowy powinien być też aficionado. I tym sposobem znalazłem się w gronie wynalazców.
P.S. Odkupię popiół z cygara panamskiego Colon Vintage.
user
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: Marek- »

Popiół z cygara to świetny pomysł, a może cygara nie palić tylko pocić na kawałki, dobrać średnice i była by gotowa przybitka, a na osi by ładnie pachniało, nie tylko sama siaka 😉
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: jorge »

Niezły pomysł z przybitką z tytoniu najwyżej klasy. Jest jedno ale... Cygara przechowuje się wilgotności ok 65-70 %. Co na to proch ? Poza tym jednak popiół będzie lepszy, bo powtarzalny, cygara są zwinięte raz luźniej, raz mocniej. Może zróbmy tak, ja będę przyjmował cygara do palenia, skrzętnie zbierał popiół o odsyłał tym, którzy nabywszy cygaro nie chcą go palić. Powtórzę, że najlepszy będzie popiół z hawan, chętnie przyjmę pudełko Bolivar coronas junior ( rewolwerowcy) i Romeo y Julieta Cazadores ( karabiniarze). Popiół zbieram, pakuję i odsyłam na własny koszt.
user
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 458
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: zbiho »

caban123 pisze: 31 stycznia 2021, 19:44 Czy któryś z szanownych Kolegów próbował dodać do smaru smalcu gęsiego. Jest to produkt zdrowy ekologiczny i nie tężeje na mrozie. Pomaga na wszelkie dolegliwosci. Od katarakty na hemoroidach kończąc. Jego zdrowotne działanie porównać można jedynie do picia piwa. :-D
Gęsi to wspaniali lotnicy.. dodanie ich cząstki do smaru....
PS.
Czuje się jak Edison... Wreszcie napisałem coś czego na forum nie było.
Ja od dawna zamiast loju wolowego daje do smaru do Sharpsa sadlo z gesi.
Albo rybki i akwarium.
SadamAlAdin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 04 października 2017, 18:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: SadamAlAdin »

tia tia ! :-D Najlepsze są przyprawy , majeranek , oregano, etc. można dodać pieprzu i innych ingrediencji kulinarnych . Ładnie pachnie :-D :-D :-D :-D
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: kozichwost »

Proponuję liściastą herbatę. Zapach bije wszystko
Przepraszam - pan tu nie stał
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: Marek- »

SadamAlAdin pisze: 04 lutego 2021, 23:31 tia tia ! :-D Najlepsze są przyprawy , majeranek , oregano, etc. można dodać pieprzu i innych ingrediencji kulinarnych . Ładnie pachnie :-D :-D :-D :-D
O,to,to pieprz dobry, znam jednego który w okularach do pływania strzela z rewolweru, teraz wiadomo dlaczego 😂
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: marekp »

A kto wie dlaczeni nie kasza manna? :-D

MarekP
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: jorge »

Liczy się postęp i nowoczesność. Kaszka manna to anachronizm. Tu koledzy piszą : przyprawy... Hmmm, to może chińskie pięć smaków ? Sproszkowane jest, powinno działać.
user
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: marekp »

Kasza bardzo sie potrafi ubić. Na tyle mocno ze moze urwać kawałek luski. Stad poszukiwania inne wypełniacza.

MarekP
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: pjp »

MArek, jakiej łuski?
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: marekp »

W Sharpsie. Masz np. 45-90 i chcesz mniej prochu. To wydaje sie ze łatwo nasypać kaszki.... okazuje sie ze to nie jest najlepszy pomysł. Potrafi czesc łuski urwać. Stad ta kawa.....choc wydaje sie ze lepsza jest plyta paździerzowa miękka.

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: marekp »

Strzela nie to nie jest tanie hobby. Chyba jedno z najdroższych jeśli nie najdroższe. :-D . Co to za produkt zwierzęcy?
Niemcy robia specjalne łuski o zmniejszonej pojemności. Maja grube dno po prostu. I kosztuje jakby byly ze złota co najmniej. Chyba 15Euro za sztuke. Ale fakt ze lepiej od dna wypełnić. Cokolwiek sie da za prochem a przed pociskiem zmienia ciezar pocisku. Oczywiście tylko do wylotu ale i tam potrafi coś jeszcze namieszać. Ta kawa wydaje sie dosc dobrym rozwiązaniem. Nie wiem dlaczego mowie ze suszona. Moze można normalna dam? Nie wiem.

Marek
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fusy z ekspresu do kawy vs kaszka (?)

Post autor: Ryba »

Słuchajcie! Niedawno dostałem niemałą paczkę kawy "kopi luwak". Kto się zna - ten wie :) Otóż mogę odsprzedać fusy z niej. Na tej kawie, to dopiero będą kulki latać! No, bo jak inaczej!? Na fusach z najdroższej kawy muszą być same dychy! Ktoś jest chętny na zakup? Cena niemała, ale efekty na tarczy niepowtarzalne! Propozycje zakupu, proszę na priv. :one:
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”