Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Moderator: Moderatorzy CP

Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: Prezes »

Nikt NIC nie wie .............. :(
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: kapera »

Trochę poszukaj i spróbuj coś wypocić :-D Kilka opisów poniżej , oddzielić ziarno od plew i coś z tego wyjdzie .
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=164762
https://reloading.pl/forum/viewtopic.php?t=10839
https://blackpowder.pl/twardosc-olowiu-pomiary/
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
TrumanHead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 16:41
Tematy: 22
Lokalizacja: Morava
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: TrumanHead »

Prezes pisze:Nikt NIC nie wie .............. :(
No wiem.....może....a czemu mam to pisać komuś, kto nie strzela tylko pyta teoretycznie, siedzi w domu
i na klawiaturze się wyrzywa ...a na strzelnice nie chodzi.....i nawet nie spróbuje..... może i gdyby spróbował, i nawet gŁupstwo napisał, każdy na forum zawsze poradzi....

Masz karabin,łuski,proch,spłonki i kule no to strzelaj .....wynik cie nie zadowala? to zapytaj gdzie się pojawił bład i wszystko będzie OK, teoretyczne rozważania zostaw dla siebie... podstawowe informacje masz, a jak się pojawi jakiś problem, napisz i zobaczymy, coś się wymyśli :502:
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: Prezes »

Dziękuję Kol. Kapera za pomoc .

Zawsze lubiłem Słowaków jak widać nie każdy w tym narodzie jest miły , sympatyczny oraz życzliwy ............proszę więc aby kolega ze Słowacji ''swoje mądrości '' zachował dla Siebie w przyszłości .

Może skorzystam z '' dobrych rad '' i wszelkie informacje na temat Trapdoora zachowam dla siebie ......człowiek uczy się jednak całe życie , naiwnie sądziłem ze fora internetowe są stworzone dla wymiany wiedzy /informacji oraz pomocy innym pasjonatom ..........ale się chyba przeliczyłem ale mam nadzieję to tylko specyfika CP iweb.

Na pytanie dostaję jedną poradę /sugestię i dwie połajanki jakaś paranoja ...........
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: Prezes »

Kolegę przepraszam za pomyłkę żle umiejscowiłem geograficznie Morawy :shame: faktycznie to kraina w Czechach . Trochę moze przesadziłem ale się '' podirytowałem '' za klawiaturowego strzelca '' bo strzelam intenywnie od lat ........a ostatnio zainteresowało mnie CP jako odmiana dla nitro ( które już dobrze rozgryzłem ) które troszę mnie ''znudziło''
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: Prezes »

Odświeżę temat .

Nakręciłem krótki film jako prezentację Springfielda Trapdoora na moim kanale którego tematyką jest broń na chwilę obecną historyczna .

Filmy prezentują głownie broń w działaniu a komentarze przeznaczone są dla początkujących lub zaczynających interesować się bronią palną ( uprzedzam tym samym samym uwagi : ze za mało statystów , ujęć z powietrza , efetów specjalnych i kasaderów .......... :wink: _ )




Zachęcam do subskrybowania i lajkowania kanału Magnum :one:
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: LongTom »

Prezesie!
Smaczkiem tego karabinu (tej wersji) jest wycior-bagnet, o czym nie wspomniałeś i nie pokazałeś!!!!
:-D
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: Prezes »

Prezentacja '' walki na bagnety '' a'la Kuba 1898 w następnych odcinkach ……….. :wink:
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: JohnWayne »

W innym wątku ktoś podrzucił stronę www.avancarga.com.
Jest na niej ciekawy artykuł o 45-70:
https://www.avancarga.com/8_articulos/c ... _gov_1.htm

Umieszczam link również tu tak dla potomnych. :-D
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: Willie357 »

Strasznie dużo jeden czy inny Diego ma do powiedzenia o 45 70.Amerkańska literatura uległa spaleniu ?
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
TrumanHead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 16:41
Tematy: 22
Lokalizacja: Morava
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: TrumanHead »

Dzienkuje Prezesowy za fajne wideo z karabinem Trapdoor, dla nas strzelających - pewne parametry, jaki rodzaj kuli, rodzaj pyłu, ile grs. itp. ? Dziękuję.
Ja do swojego Trapdoora sprubowalem potisk Ares 405 i Bufalo Arms 430grs.proch LC A1 50grs. i potem 60grs. 50 za malo i 60 za moc :-) A1 jest za szybky/ostry...nastepna laboracja ZS zielony 55 i 60grs. a to už jest fajne :-) karabin spoko i na 50m sama dewiontka (9) :-D
Awatar użytkownika
JohnWayne
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 09 listopada 2019, 08:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: JohnWayne »

Willie357 pisze:Strasznie dużo jeden czy inny Diego ma do powiedzenia o 45 70.Amerkańska literatura uległa spaleniu ?
Akurat się pojawiła taka strona to wrzuciłem, aby nie zginęło w innym wątku. Specjalnie nie szukałem.
Wiesz teraz repliki amerykańskiej broni robią makarony - kto by pomyślał :651: o tym jeszcze 100 lat temu, czasy się zmieniają. :wink: I teraz espaniole piszą o amerykańskiej amunicji. :-/
Przy okazji ciekawostką jest że używa różnych stopów ołowiu i to nie koniecznie zawsze bardzo twardych jak to u nas się promuje ostatnio.
Pozdrawienia z Rio Bravo :wink:
"Tylko ludzie mali i słabi używają w dyskusji argumentu siły zamiast siły argumentów."
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: Prezes »

Co do mojej elaboracji :
-pociski z kokoli Lee 500 gr ( czysty ołów + cyna 4,5% ) nie kalibrowane , rowki wypełnione samorobnym smarem : łój wołowy ( dzięki Irek D. ) + wosk przeczeli w proporcji 50/50

- proch Vesuvit LC ( wiem ze są lepsze ale taki mam i daje radę ) 62 gr + kartonik pomiędzy proch a pocisk ( zastanawiam się nad ciastkiem smarnym - ze smaru lub nasączonym smarem krązekiem filcowym)

- łuski Prvi a spłonka duża karbinowa Fiocchi

A używam matryc Hornady , elaboracja choć nie wyszukana daje wg mojej oceny dobre rezultaty skupienia w seriach 4 strzałowym ( karabin dobrze podparty ) dają grupy średnio ok 10 cm ( raz 8cm raz 12 cm ) pomimo prostych i niezbyt czytelnych oryginalnych przyrządów celowniczych uważam ze dobrze świadczy to o używanym karabinie z przed 129 lat ( który swoje przeszedł )
kokolud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 17 marca 2017, 00:05
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: kokolud »

Cześć,
nie czytałem całego wątku, może już ktoś to zasugerował. Czasami używam łuski do wycinania korka jako przybitki. Poświęcam jedną łuskę wiercę od tyłu większą dziurę i wycinam tym dokładnie tak samo jak wycinakiem. Trzeba z tym trochę delikatniej się obchodzić, ale działa świetnie i mam dokładnie taki kaliber jaki potrzebuję.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Elaboracja 45-70 ( czarny proch )

Post autor: kapera »

Co do korka to może jakoś tam wyciśniesz przybitkę łuską . Jest z mosiądzu i jest miękka w porównaniu z wybijakiem do otworów no i w cenie łuski kupisz wybijak . Jest problem z dopasowaniem bo są w pełnych milimetrach . Ja zeszlifowałem od wewnątrz 11 milimetrowy , zrobiłem to w tokarce wkręcając wybijak do wrzeciona i nakręconym na pręcie fi 10 mm papierem ściernym rozszlifowałem go do potrzebnego mi wymiaru . Łuską z filcu nie wytniesz przybitki no może jedną góra dwie :one:
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”