Grubisc przybitki do Colt Navy 1851 .36.

Moderator: Moderatorzy CP

Wini
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 12 marca 2019, 19:57
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Grubisc przybitki do Colt Navy 1851 .36.

Post autor: Wini »

Witam szanownych Forumowiczów.

Nabylem droga kupna rewolwer Colt Navy 1851 w kalibrze 36. Chce z niego strzelac tarczowo stad moje pytanie ile grainow/gram prochu Vesuvit LC sypac i jak gruba dac przybitke aby kula nie siedziala zbyt gleboko? Spotkalem sie z opinia, ze kasza manna nie jest najlepszym pomyslem bo zakleja lufe - czy to prawda? Do tej pory stzrelalem z Remingtona .44 i uzywalem przybitek 10mm w kalibrze .45.
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Grubisc przybitki do Colt Navy 1851 .36.

Post autor: Kyle »

Wini pisze:stzrelalem z Remingtona .44 i uzywalem przybitek 10mm w kalibrze .45.
W sumie, to jestem ciekaw, jaka powinna być minimalna grubość przybitki, by spełniała swoje zadanie (zabezpieczenie przed nadtapianiem ołowiu + przeczyszczenie lufy). Jeśli chodzi o kwestię zabezpieczenia przed topieniem kuli, to pewnie z milimetr, góra dwa np. filcu czy innej kaszy manny, powinno wystarczyć - jak sądzicie?
Wini pisze:Chce z niego strzelac tarczowo stad moje pytanie ile grainow/gram prochu Vesuvit LC sypac i jak gruba dac przybitke aby kula nie siedziala zbyt gleboko?
Jak najmniej prochu, byle kula leciała z nie za dużym opadem, a przybitki dać tyle, by krawędź kuli była najbliżej wylotu bębna?
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2019, 11:39 przez Kyle, łącznie zmieniany 3 razy.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Grubisc przybitki do Colt Navy 1851 .36.

Post autor: Tomtap »

ja w rewolwerach robiłem tak, że sypałem proch, kaszkę, na to cienki filc, trochę smaru i kula. oczywiście ilość prochu i kaszy adekwatna do konkretnego modelu i rodzaju strzelania. sprawdzało się dobrze.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Grubisc przybitki do Colt Navy 1851 .36.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Wypróbuj naważki od 0,7 do 1g (od ok. 10 do 15 gr) plus kasza manna pod kulą (tyle, żeby kula nie wystawała nad powierzchnię bębna), komory po ładowaniu oczywiście zasmarowane (np. wosk pszczeli+łój wołowy 1+3 wagowo). Wybierz naważkę dającą największe skupienie na wybranej odległości. Oczywiście im mniej prochu tym więcej kaszy, objętości dobierz doświadczalnie.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 910
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Grubisc przybitki do Colt Navy 1851 .36.

Post autor: Ryba »

Wini pisze:Witam szanownych Forumowiczów.

Spotkalem sie z opinia, ze kasza manna nie jest najlepszym pomyslem bo zakleja lufe - czy to prawda?
Tak, to prawda. Ale tylko wtedy, jeśli użyjesz kaszki błyskawicznej. Po prostu ugotuje się w lufie. Serio.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”