Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Karabin Great Plains Investarms 1:48 cal .45 kapiszon

Moderator: Moderatorzy CP

wicked28
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Karabin Great Plains Investarms 1:48 cal .45 kapiszon

Postautor: wicked28 » 2018-09-25, 12:34

Koledzy !
Poproszę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami odnośnie stosowania naważek, grubości flejtuchów oraz rodzajów kul stosowanych w karabinie GP Investarms z gwintem 1:48 w kalibrze .45. Kiedyś strzelałem tym karabinem z REALi ale wyniki byłe takie sobie. Nierówne. Raz te pociski latały mi dobrze na 87 pkt a raz latały po całej tarczy. Teraz za namową moich znajomych chcę przejść na kulę, ale nie wiem od czego zacząć. Czy kula .440 czy lepiej .445, jaki flejtuch grubszy czy cieńszy? No i najważniejsze jaka naważka i jakiego prochu? ZS 2? Szwajcar? Może Vesuvit? I jakie naważki ? Moje pytanie kieruję do osób, które mają już jakieś doświadczenia z tym karabinem i strzelali z niego kulką na flejtuchu.
Pozdrawiam
Dawid
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony

Awatar użytkownika
kozichwost

Re: Karabin Great Plains Investarms 1:48 cal .45 kapiszon

Postautor: kozichwost » 2018-09-25, 16:57

Nie miałem tego karabinu i nie strzelałem z niego kulką na flejtuchu. Jak gwint 1:48 w kalibrze. 45 to sprawdzonym panaceum na 50 metrów jest maxiball z kokili pedersolego i około 30gr nawet vesivitu, choć lepiej zs2. Ten przepis działa we wszelakich hawkenach itp z gwintem 48
Ostatnio zmieniony 2018-09-25, 16:58 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2018-09-25, 17:43

wicked28 pisze:z gwintem 1:48 w kalibrze .45.....Czy kula .440 czy lepiej .445, jaki flejtuch grubszy czy cieńszy? No i najważniejsze jaka naważka

Jeśli kula to ja bym proponował .440 i flejtuch 0,3-0,32mm- w mojej lufie o skoku 1/32" zdaje egzamin znakomicie, innym też spasowało jak nie mogli dojść do ładu ze sprzętem. Prochu jak pisze kolega te 30gr i nic nie zrywa gwintu, to tak na początek-każda lufa może lubić inaczej.

Awatar użytkownika
Szaddam

Postautor: Szaddam » 2018-09-25, 18:38

Mam ten sprzęt i:
- kula; 22 gr Vesuvitu na 50 m wystarczy
- pociski: testowałem REALe, Conicale i żadne z nich rewelacją nie były
zostałem przy kuli.

I taka poboczna uwaga: niestety ten sprzęt do najtrwalszych nie należy. Przy "przebiegu" ok. 1000 strzałów zaczynają się luzy na oście orzecha... jestem tym zawiedziony :evil:

Wróć do „Amunicja - CP”