Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: MarcinKr »

rosmo, nie ma takiej potrzeby aby kula przyjmowała idealnie kształt gwintu. Zapewne nieznacznie zwiększyłaby się prędkość, ale miałoby to wpływ na trajektorie pocisku.
Marek napisał najważniejsza poradę "Z moich strzelckich doświadczeń na zawody zawsze wybieram Uberti jest celniejsze i mniej mam roboty z szukaniem amunicji." Zapewne jest to związane z wieloma kwestiami (w tym wykonaniem lufy), ale efekt końcowy jest najlepszy.

stangret - nadal tkwisz na poziomie 3 - WYCIECZKI PERSONALNE? Jak masz jakieś fakty i argumenty to przytocz, jak nie to zamilcz, bo zaraz będziesz musiał znowu wołać pomocy. A sorry widzę że już poziom 4 się zaczął.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: Marek- »

Ciśnienie nie jest jednak na tyle duże aby zdeformowalo pocisk na tyle, aby ten wypełnił szczelnie bruzdy - stąd przedmuch i brak widocznych bruzd na wystrzelonej kulce
Tak po łebkach przeczytałem co napisaliście i tu widzę błąd, bo jednak wypełni, jesli dobierzesz nawaźkę i twardość ołowiu to nawet zwykła kulka ulegnie kompresji tak silnej że wypełni gwinty. I nie samo cisnienie ma na to wpływ ale i przyspieszenie, kiedyś podałem ile G działa na pocisk.

A wybieram Uberti z lenistwa :wink: łataiwj mi zawsze bylo je opsanować no i nie katuje swojej broni wystrzeliwując paczkę kulek za każdym razem, raczej mniej strzelam a więcej główkuje nad tym co na tarczy osiągnąłem, wiec nie zużywa się pomimo miekszej stali.
Teraz jest rok Shooter'a zobaczymy jak to wyjdzie.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: stangret »

Marek- pisze:jesli dobierzesz nawaźkę i twardość ołowiu to nawet zwykła kulka ulegnie kompresji tak silnej że wypełni gwinty. I nie samo cisnienie ma na to wpływ ale i przyspieszenie, kiedyś podałem ile G działa na pocisk.
Próżne Twoje tłumaczenia, jak dla niektórych to i tak kosmos ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: MarcinKr »

Marek, pełna zgoda - jeśli pocisk będzie wystarczająco miękki, jeśli będzie wystarczająco duży, gwint będzie plytki lub jeśli ciśnienie (nawazka) będzie wystarczająco wysokie. Tylko, że każdy z tych aspektów 'ponad miare' obniża celność. A w przypadku standardowych wartości (eksperyment kolegi opisany w tym wątku) bruzdy nie są szczelnie wypełnione.
Dlatego wniosek - nie ma takiej konieczności do celnego strzelania.

Tu mnie zaskoczyłeś - jaki wpływ ma przyspieszenie na kształt pocisku?

Stangret na litość przestań produkować te debilne posty jeśli nie masz nic do powiedzenia lub dowiedzenia się. Wszystkich d i tak nie wylizesz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: Marek- »

Nie wiem co masz na myśli pszac ze pocisk ma być wystarczająco duży ?
Ja myślę o normalnej kuli pasujące do bębna, na pewno nie 36 w 44 :wink:
Dlatego wniosek - nie ma takiej konieczności do celnego strzelania.
No nie do końca, bo stosujesz przybitke która doszczelnia układ.
Przyspieszenie tak jak cisnienie skompresuje pocisk.
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: rosmo »

MarcinKr pisze:rosmo, nie ma takiej potrzeby aby kula przyjmowała idealnie kształt gwintu. Zapewne nieznacznie zwiększyłaby się prędkość, ale miałoby to wpływ na trajektorie pocisku.
Wcale mnie nie przekonujesz :-D Jednak Shooter z wyższej półki ma to zrobione jak rozum podpowiada. Ale pociesza fakt z wypowiedzi Marka- Ubertim też da się. Ja nie mam dużego doświadczenia, więc pewnie między Piettą a Ubertim nie zobaczyłbym różnicy na tarczy.
Jeszcze dopiszę o tym przyspieszeniu- to ma sens, jest ono duże, a z tyłu pchają gazy. Kula ma bezwładność/masę, a ołów jest miękki. Pytanie, jak duże musi być to ciśnienie, by kulę odkształciły te siły i wypełniła te 0,25mm /średnicowo/ kula-bruzda. Jak się zastanawiam, to chyba jest to realne, ale tylko praktyka z naważkami pozostaje. No i powstaje sprzeczność- duża naważka psuje nam wtedy celność. /uchwyt broni, podrzut, pocisk ma np. środek ciężkości nie w osi obrotu a rotacja rośnie bo większa Vo itp/
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 14:45 przez rosmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: Marek- »

Każdym się da, jeśli coś nie sknocili, tylko czymś łatwiej a czymś trudniej, Euroarms tez mi się sprawdził, każda broń wymaga innego podejścia i znajomości kilku zasad balistyki wewnętrznej i zewnętrznej, to ułatwia strzelcowi życie.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: marekp »

Nie cisnienie. Marek napisal - przyspieszenie. Policz sobie jakie przeciazenie jest. Dlugosc lufy znasz. Szybkosc wylotowa przyjmij sobie nawet 170m/sek. I policz ile to jest G (czyli przyspieszen ziemskich czyli ile bedzie wazyla ta kulka ktora sie rozpedzi na od zera do konca lufy do 170m/sek). Z tego wyniknie jakie bedzie odksztalcenie.

MarekP

Kiedys to policzylem dla karabinu. Zadanie ze szkoly podstawowej. Jakie bedzie przeciazenie dla kulki rozpedzonej od 0 do 170m/sek na odcinku 25cm.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 14:53 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: MarcinKr »

Jeśli chodzi o wielkość pocisku to miałem na myśli jego średnicę. Jeśli będzie zbyt mała (i nie .36 vs .44) to ciśnienie prędzej zerwie kule z gwintu niż wypełni nią dokładnie bruzdy.

Odrzut nie ma wielkiego wpływu na celność - występuje po opuszczeniu lufy przez pocisk. Gorsze jest to co podświadomie robi strzelec aby temu zapobiegać.

Może przekona Cię argument o pociskach FMJ które nie wypełniają całych bruzd, a celność broni na tego typu amunicję nie odbiega od rewolweru czarnoprochowego.

marekp - nie rozumiem. Żaden obiekt nie zmienia kształtu dlatego tylko, że przyspiesza.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 15:09 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: Marek- »

Żaden obiekt nie zmienia kształtu dlatego tylko, że przyspiesza.
He, ciekawe, a jak przyspieszysz nagle to policzki Ci się zawiną w koło głowy jak chomikowi :033:

Może nie do końca to jest dobrze napisane bo jeszcze w pamięci została bezwładność
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 15:34 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: stangret »

MarcinKr pisze:marekp - nie rozumiem. Żaden obiekt nie zmienia kształtu dlatego tylko, że przyspiesza.
Ty jednak jesteś wyjątkowy w swoich teoriach. Wsiądź do naprawdę szybkiej kolejki górskiej i nagraj swoją twarz. Zdecydowanie będzie inna niż odbicie w lustrze ;laughing: Ciekawe czy to będzie spowodowane :-/ ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: slepe_oko »

MarcinKr pisze:
marekp - nie rozumiem. Żaden obiekt nie zmienia kształtu dlatego tylko, że przyspiesza.
Zapraszam do wirówki na 9G
:033: o sorki, wyprzedziliscie mnie
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 15:34 przez slepe_oko, łącznie zmieniany 1 raz.
:512:
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: MarcinKr »

Zjawiska o których piszecie będą spowodowane oporem powietrza. No jeśli kolejka pcha mi pośladki to będzie i bezwładność policzków czy głowy względem siedzenia też związana z tarciem.

O ile prawdziwe będzie tarcie kuli o lufę - co jest spowodowane wytworzonym ciśnieniem i co napisałem kilka postów wyżej, to innego efektu związanego z przeciążeniem nie umiem sie tutaj doszukać. Ktoś coś?
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: MarcinKr »

stangret pisze:
MarcinKr pisze:marekp - nie rozumiem. Żaden obiekt nie zmienia kształtu dlatego tylko, że przyspiesza.
Ty jednak jesteś wyjątkowy w swoich teoriach. Wsiądź do naprawdę szybkiej kolejki górskiej i nagraj swoją twarz. Zdecydowanie będzie inna niż odbicie w lustrze ;laughing: Ciekawe czy to będzie spowodowane :-/ ;laughing:
Tym, że w lustrze będę widział zmienione strony lewa z prawa. Reszta zniekształceń jest spowodowana tarciem, a nie przyspieszeniem. 7 klasa podstawówki.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington cal .44 Uberti vs Pietta naważki prochowe

Post autor: stangret »

O mistrzu :124: Od dziś żeś moim idolem, alfą, omegą i mistrzem (miszczem) :532:
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 16:04 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”