Kule, podpsypka do - FWB History 1

Moderator: Moderatorzy CP

Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Carol1973 »

Czy orientujecie się, gdzie można kupić kule do FWB History 1 w kalibrze .362?
Czy gdzieś dostępna jest kokila do tego kalibru?

Czy być może używacie kul o innym kalibrze?

Czy przy ilości prochu rzędu 11gr należy sypać podsypkę, czy w tym pistolecie nie ma to znaczenia (mam wrażenie że lufa jest tej samej średnicy na całej długości)?
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Zbigniew Rybka »

Miałem do czynienia z kokilami Pedersoli i LEE, pierwsza 362, druga 360 oraz 354 LYMAN. Po zmierzeniu kul okazało się, że Pedersoli daje mniejsze kule (360), a LEE - 362 (różnica jest praktycznie nieistotna). Używam tej LEE, kule leciutko obtoczone, tylko tyle, żeby zniknął szew. Stosuję flejtuch 0.17mm, ale do W. Moore Bondiniego, twoja lufa może się różnić kalibrem, co jest częste. Kaliber 354 na grubszym flejtuchu dawał większe rozrzuty, zrezygnowałem, natomiast używam 354 na flejtuchu 0.17mm do Mortimera Bondiniego. Na obu lufach oznaczono kaliber 36, jedna lufa jest meczowa, druga standardowa, może stąd wynika różnica kalibrów. Koledzy do History 1 używają kul 360 lub 362 i są zadowoleni (nie pytałem o grubość flejtucha, ale przeważnie jest to 0.17-0.18mm (inlet andrychowski). P.S. Wysłałem Ci PW.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
go43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 791
Rejestracja: 09 października 2007, 10:59
Tematy: 5
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: go43 »

Do tego pistoletu używałem kulek .360 z kokilii Lee, było ok.
Powinienem chyba nawet mieć ją gdzieś, jeżeli jesteś zainteresowany mogę poszukać.
KSSK Gward Kwidzyn
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Zbigniew Rybka »

A co do podsypki - w tym wypadku nie stosuje się, bo to nie pistolet skałkowy... :cry: . Ale uściślij - co rozumiesz przez podsypkę, bo prawdopodobnie użyłeś niewłaściwego terminu.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Carol1973 »

Tak raczej niewłaściweogo.
Chodzilo mi o to, czy miedzy kule a proch należy np. sypać kasze.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Zbigniew Rybka »

Ja zawsze sypię kaszę, ponieważ dość mocno smaruję koronę lufy przed położeniem niesmarowanego flejtucha. Smar zepchnięty w dół i wciśnięty w proch uniemożliwia odpalenie zabrudzonej smarem części prochu, co nie daje powtarzalnych strzałów. Kasza oddziela proch od smaru i cały proch odpala bez problemu.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Marek- »

Producent nie zaleca sypania żadnej kaszki, ja nie daje nic prócz prochu i flejtucha i tak robi w przypadku tego pistoletu większość jeśli nie wszyscy znani mi strzelcy.
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Carol1973 »

Zbyszek, Marek

Dzięki za wsparcie.
Wybiorę na razie metodę minimalistyczną Marka.
Na razie to raczej strzelec będzie najsłabszym ogniwem.
Nie mam gdzie i kiedy (brak czasu) trenować -jutro pierwsze strzelanie w Jaworznie.
Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: kopczyniak »

Marek- pisze:Producent nie zaleca sypania żadnej kaszki, ja nie daje nic prócz prochu i flejtucha i tak robi w przypadku tego pistoletu większość jeśli nie wszyscy znani mi strzelcy.
Ja daję kaszę, bo używam bardzo cienkiego flejtucha, kulka wchodzi z niewielkim dociskiem (jednym palcem można docisnąć pobojczyk). Kiedyś próbowałem zaleceń producenta, ale wciskanie kulki na siłę z flejtuchem powodowało wkurzenie i szybkie zmęczenie ręki, która potem przydaje się jednak do strzelania.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Marek- »

Można rozpatrywać wiele wariantów a i tak najważniejszy jest efekt na tarczy. Jak coś to Ci pomaga to tak rób, z moich doświadczeń wynika, że kasza jest zbędna.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule, podpsypka do - FWB History 1

Post autor: Popeye »

Zamiast kaszki można używać kartonowej przekladki i proch nie zanieczyści się smarem z flejtucha.
Co do kul , odlewam sobie sam z kokili D.P. choć mam spory zapas jeszcze od poprzedniego wlaściciela tego pistoletu i uważam go za moj najlepszy zakup z czarnoprochowców jakie do tej pory miałem :)
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”