Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Moderator: Moderatorzy CP

Jakotako
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 lipca 2021, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Jakotako »

Witajcie, jestem tu nowy, to mój pierwszy post.
Przymierzam się do zakupu czarnoprochowca (remingtona 1858 new army), niestety moim głównym zmartwieniem jest dostęp do prochu. Nie chcę zgłaszać broni policji i zakładać EKB bo to nie ich sprawa co kto ma skoro jest to legalne.
W związku z tym powstaje kwestia zakupu prochu (bo cała reszta już jest dostępna). Wiem że w takim wypadku sklep mi go nie sprzeda, wiem też że dowolny uprawniony do jego zakupu może mi takowy legalnie sprezentować.

Zakup broni z której nie można strzelać nie ma sensu(chyba że jako młotek ale widziałem tańsze) - czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza która pomoże? Mogę przyjechać po niego osobiście jeśli nie będzie to b. daleko, mozna wysłać, byle był.
Jestem z Lublina, jeśli jest tu ktoś z moich okolic kto przy okazji zechce nauczyć świeżaka podstaw to też chętnie. Wiem że nie ma tu żartów więc pewne nawyki chętnie wyrobię a i łatwiej będzie się uczyć od kogoś kto już coś wie niż samemu wyważać otwarte drzwi.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: mar_kow »

Proch jako materiał niebezpieczny nie może być wysyłany komercyjną pocztą lub kurierem - https://www.sendit.pl/artykul/lista-tow ... z-przewozu.
Jakotako
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 lipca 2021, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Jakotako »

Hmm, kierowałem się tym że niektóre sklepy wysyłają, np ten: https://www.bestgun.pl/czarny-proch-str ... -1265.html więc chyba można jednak(ale może nie każdym spedytorem?)
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: irek_39 »

Chyba jednak nie można wysyłać... Gdzie w przytoczonym przez Ciebie linku jest informacja o wysyłce?
Jest tam napisane kto może kupić: Proch strzelniczy czarny (dymny) sprzedaje się pełnoletnim właścicielom replik broni palnej rozdzielnego ładowania , którzy okażą dowód tożsamości oraz Europejską kartę broni palnej.
Niektóre sklepy mają własny transport i dowożą towar swoim klientom.
Czarny proch bez broni jest traktowany, jako materiał wybuchowy i jest przepustką do wakacji na koszt Państwa o długości turnusu w przedziale od 0,5 roku do 8 lat.
Pójdź na strzelnicę, kiedy są strzelcy czarnoprochowi - zobacz na czym to polega, a później myśl o zakupie prochu.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: mar_kow »

Mając EKBP wystarczy zamówić i dowiozą - np. https://parabellum.pl/pomoc/dowoz-prochu/
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Mumin_ »

mar_kow pisze: 29 lipca 2021, 09:23 Mając EKBP wystarczy zamówić i dowiozą
Ale kolega nie chce mieć EKBP. Kolega chce do końca życia dostawać proch w prezencie.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Irek M »

Z treści wpisu wynika, że kolega-autor - nawet nie posiada broni cp. Zaczynając od d... strony narażasz się na konsekwencje. Najpierw broń potem proch.
A przy okazji, ja też się dziwię po co przy sprzedaży prochu EKB skoro służy do innego celu, skoro mogę wykazać się fakturą czy umową kupna broni.
Jakotako
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 lipca 2021, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Jakotako »

Mumin_ - dokładnie tak, przy czym myślę że potem już nie będzie to problemem gdyż z czasem na strzelnicy tej lub owej się pozna kogoś kto jest na miejscu i raz na dłuższy czas pomoże. Nie uważam żeby to był problem, coś złego i nie uważam też że ktoś musi mi tak pomagać. Stąd uprzejme pytanie czy ktoś wyświadczy mi taką grzeczność.

Mar_kow - tak, możliwe że chodzi o dowóz, zasugerowałem się że to sklep sieciowy więc założyłem wysyłkę z góry, mój błąd.

Irek M - "Z treści wpisu wynika, że kolega-autor - nawet nie posiada broni cp. Zaczynając od d... strony narażasz się na konsekwencje."
Tak, dokładnie - nie mam (jeszcze) i dziękuję za zwrócenie uwagi na to żebym nie posiadał prochu bez broni Irku. Plan ogólnie jest taki aby broń nabyć(sam proch jest mi zbędny, sama broń także) ale dopiero wtedy kiedy będzie zapewniony proch. Przez zapewniony mam na myśli np dogadanie sprawy z kimś z tąd na zasadzie "jak kupisz broń to możesz z nią u mnie odebrać broń, mieszkam tu i tu, mogę nabyć taki a taki proch" to mi wystarczy w zupełności. Po prostu kasa nie rośnie na drzewach i jest mi zbędny pistolet z którego nie postrzelam. Piszesz o strzelcach czarnoprochowych i strzelnicy - tak to dobry pomysł, myślałem o tym ale troche tak głupio sie wbijać bez zaproszenia do obcych ludzi, wolał bym kogoś kto sam chce kogoś podszkolić. Poza tym grupy Lubelskiej tu nie ma w działach forum(choć strzelcy pewnie jacyś są).

No nic, sprawa pozostaje otwarta, jeśli trafi tu ktoś z moich okolic kto pokaże co i jak na swoim czarnoprochowcu to jeszcze lepiej.
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: irek_39 »

Zrozum, że nikt normalny nie sprzeda Tobie prochu (napisałeś kolejny raz, że chcesz go nabyć) nie znając Ciebie!
Ludzie nie lubią pobudek o 6 rano: https://dziennikzachodni.pl/jastrzebiez ... 5-15473732
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Mumin_ »

Wiedziałem, że społeczeństwo w Białymstoku mamy ofiarne, ale żeby aż tak... ;laughing: ;laughing:
irek_39 pisze: 29 lipca 2021, 13:05 Zrozum, że nikt normalny nie sprzeda Tobie prochu (napisałeś kolejny raz, że chcesz go nabyć)
Nie, on cały czas pisze, że chce proch w prezencie!
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2021, 13:10 przez Mumin_, łącznie zmieniany 1 raz.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Mumin_ »

Dublet
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: irek_39 »

Mumin_ pisze: 29 lipca 2021, 13:07 Wiedziałem, że społeczeństwo w Białymstoku mamy ofiarne, ale żeby aż tak... ;laughing: ;laughing:
irek_39 pisze: 29 lipca 2021, 13:05 Zrozum, że nikt normalny nie sprzeda Tobie prochu (napisałeś kolejny raz, że chcesz go nabyć)
Nie, on cały czas pisze, że chce proch w prezencie!
----
Przecież wyraźnie napisał, że chce kupić:
Przez zapewniony mam na myśli np dogadanie sprawy z kimś z tąd na zasadzie "jak kupisz broń to możesz z nią u mnie odebrać broń, mieszkam tu i tu, mogę nabyć taki a taki proch" to mi wystarczy w zupełności.
- zapewne koniec miesiąca jest i normy w robocie nie wyrobił...
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Ziemo »

Nice try Panie policjancie 8-)
HFT
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Mumin_ »

irek_39 pisze: 29 lipca 2021, 13:11 Przecież wyraźnie napisał, że chce kupić:
Przez zapewniony mam na myśli np dogadanie sprawy z kimś z tąd na zasadzie "jak kupisz broń to możesz z nią u mnie odebrać broń, mieszkam tu i tu, mogę nabyć taki a taki proch" to mi wystarczy w zupełności.
Nie no, cytat to spodziewana wypowiedź sprzedawcy broni. To on ma nabyć proch (a następnie sprezentować koledze).
irek_39 pisze: 29 lipca 2021, 13:11 - zapewne koniec miesiąca jest i normy w robocie nie wyrobił...
A ile radości na forum :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1949
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch dla świeżaka - kto pomoże?

Post autor: Dexter »

Przecież wyraźnie napisał, że chce kupić:
Nie, wyraźnie napisał coś zupełnie przeciwnego.
Ale cały wątek jest jakiś dziwny. Z tym, że jak kolega zamierza kupić sobie broń CP z drugiej ręki to CHYBA nie ma przeciwwskazań prawnych, aby kupił ją razem z prochem? Proszę to potraktować jako pytanie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”