Prasa do rewolweru

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prasa do rewolweru

Post autor: Zbigniew Rybka »

Ale mniej klimatyczna... Znajomy używa do pobijania piękny kawał korzenia jałowca zamiast młotka i zadziwia obserwatorów precyzją działania... :)
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Lemur
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 marca 2006, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prasa do rewolweru

Post autor: Lemur »

Chciałbym odkopać trochę temat.

Mam już Remingtona i chciałbym kupić do niego praskę. Rozwiązania "alternatywne" wobec klasycznej prasy do ładowania bębnów są interesujące, ale wolałbym na razie pozostać przy opcji "klasycznej".

Teoretycznie najfajniej byłoby kupić praskę z wymiennymi końcówkami do kalibrów .44 i .36, ale biorąc pod uwagę opinie, na jakie można się natknąć w internetach - lepiej tego nie robić.

Tu się pojawia pytanie, jaką praskę polecicie? Oczywiście dobrze by było, żeby nie zginała się od samego patrzenia.

Najlepiej byłoby do niego po prostu napisać, ale może orientujecie czy Marek Nowakowski nadal wyrabia praski i kule?

Widziałem też na OLX ofertę zakupu ręcznie wyrabianych prasek od niejakiego Zbigniewa, wygląda solidnie.

Co byście polecili?

Posiadam Remingtona New Model Army od Pietty w kalibrze .44.
wld
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 28 października 2009, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prasa do rewolweru

Post autor: wld »

Nie wiem, który to Zbigniew, ale ja zabrałem od kogoś z Sułowa. Ma też kule. Jest to spawana z grubego materiału prasa .44. Cena 79 zł. Prasa jest wygodna i oszczędza pobojczyk. Puść mimo uszu te wrzutki o zawodach i inne. Pytasz o prasę, a dostajesz mądrości o zawodach międzynarodowych :-/
Lemur
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 24 marca 2006, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prasa do rewolweru

Post autor: Lemur »

@wld

Dzięki za cynk, oferta brzmi ciekawie. Ja najwidoczniej przepłaciłem, bo praska, którą kupiłem kosztuje 140 zł. Za późno zajrzałem tutaj, bo parę dni temu zamówiłem praskę na OLX, ale jeszcze do mnie nie dotarła. Jak ją dostanę w swoje łapy, to wyślę parę fot.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Prasa do rewolweru

Post autor: slepe_oko »

Zastanawiam sie nad wykorzystaniem praski kaletniczej. Ma ktos moze takie cudo w domu?
:512:
Yogi81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 28 czerwca 2020, 20:56
Tematy: 3
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prasa do rewolweru

Post autor: Yogi81 »

Przy pewnej wprawie i użyciu raczej stacjonarnym kaletnicza jest całkiem OK.
Wymienna osada bębnów oraz ogranicznik głębokości i można przygotować zapasowe bębny
Fotka takiej prasy kaletniczej jest pod adresem:
http://czarny.netserwer.pl/prasa_m.jpg
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”