kule 457

Moderator: Moderatorzy CP

Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule 457

Post autor: Miranda »

Tak jak pisałem poprzednio, miałem dostać zamówione 4 paczki kulek z tego samego sklepu i przed ok godziną doszły kurierem. Od razu je sprawdziłem i UFF są ok, ołów poddaje się "próbie paznokcia"- jest miękki. A te poprzednie felerne to jak patrzę to nawet śniedzieć nie bardzo chcą - pewnie jest jakaś domieszka innych metali w tym ołowiu. Mylę, że to jednostkowy "wypadek przy pracy" bo to porządny sklep, mają w ofercie dużo akcesoriów do cp i wybór broni też jest.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: kule 457

Post autor: Marek- »

Bo kule i pociski odlewa się własnoręcznie.
Jedni chcą mieć twarde, a drudzy miękkie, wiec sprzedawcy wszystko jedno, a jak chcesz mieć zawsze kule o właściwej dla siebie twardości to musisz sam je odlewać.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule 457

Post autor: Zbigniew Rybka »

Marek- pisze: a jak chcesz mieć zawsze kule o właściwej dla siebie twardości to musisz sam je odlewać.
Możesz również nawiązać bezpośredni kontakt z producentem (nie dystrybutorem) i zamówić konkretną twardość kul. Poproś o próbki i dobierz optymalne.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: kule 457

Post autor: Marek- »

Jednak wolę sam odlać, już dużo widziałem :wink:
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule 457

Post autor: Zbigniew Rybka »

Też ostatnio odlewam sam, wyniki się nie zmieniły na gorsze (mimo, że nie obtaczam), więc OK.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: kule 457

Post autor: Marek- »

Bo obtaczanie nic nie daje do 50m, dalej juz da się zauważyć różnice.
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule 457

Post autor: antjacek »

Pozwolicie że też się wypowiem w temacie kul. Kupiłem Remingtona Uberti i do tego z rożnych źródeł kule 454 i 457 i po pomiarach wyszło że nawet 457 teoretyczne nie trzymają wymiaru a nawet w niektórych miejscach mają 445 i to nie taniocha z allegro. Puknąłem się w głowę kupiłem kokile 457 (zastanawiałem się czy nie 454 ale po tych doświadczeniach wziąłem 457 Lee) i teraz moje kule z czystego ołowiu po odlaniu mają 460 a nawet w najcieńszym miejscu nie schodzą poniżej 450. I wreszcie mogę powiedzieć że co nie w czarnym to moje błęgy a nie przedmuchy. Lekko obtaczam ale nie przesadnie bo widziałem kule po przejściu bębenka i lufy i to już nie jest kula więc nie ma co kombinować. Kupienie kokili i na pewno masz nadmiar ołowiu na kuli który uszczelni bębny. A co ciekawe, myślałem że w Ubertim nie będzie odcinającego się pierścionka bo fazowane są komory bębna a moje kule odcinają piękny pierścionek.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2017, 09:43 przez antjacek, łącznie zmieniany 1 raz.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
pako1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 września 2017, 14:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule 457

Post autor: pako1 »

AndreVX pisze:Pietta Shooter


Jak spisują się kule w tym rozmiarze?
Awatar użytkownika
AndreVX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 23 marca 2017, 19:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule 457

Post autor: AndreVX »

do Shootera lepsze są 464 8-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”