Szybkie ładowanie rewolweru

Moderator: Moderatorzy CP

Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: Raptor.red »

Raptor.red pisze:Kolego...... co ci to daje?? Gdzie masz oszczędność czasu ? Zamiast odmierzać i wsypywać do tych łusek w domu, zrób to na strzelnicy..... wprost do bębna będzie szybciej.A jak marzą ci się łuski i szybko ładowacze, to zrób papier, i nabądź centralny zapłon, ot i wsio.
MarcinKr
powyżej zacytowałem post ,który cię tak rozjuszył, za który wylewałeś na mnie wiadra pomyj, w ordynarny i chamski sposób uwłaczając mi ,pomimo iż nie był skierowany do ciebie, co w nim jest takiego złego ? To właśnie ty uważasz, że masz jedyną słuszność, i wiesz wszystko najlepiej, nie przyjmując do wiadomości że ktoś może mieć odrębne zdanie,że ma do tego prawo. Na domiar wszystkiego nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem, przekręcasz wszystko po swojemu,i jak salvatorfabris wskazał oddajesz niedźwiedzią przysługę twórcy tego wątku. Jaką możesz mieć praktykę w strzelectwie czarno prochowym wystrzelawszy niewiele pocisków ? To nie WPB. To że ja strzelam z broni czarno prochowej od 2014 roku, a zarejestrowałem się na tym forum w 2015, nie oznacza że nie ma tu innych strzelców z dłuższym stażem.To właśnie o nich pisałem, nie o sobie. Nie obchodzi mnie też że strzelacie z WPB tu mówimy o czarnym prochu strzelectwo całkowicie inne. Temat należy do szlagiera i niech on się wypowiada, ty zamilcz bo jak wcześniej ci pisałem, nie pomagasz mu. Z twoich postów emanuje jedynie pogarda dla tych co się z tobą nie zgadzają, a musisz przyjąć do wiadomości że jest tu wielu takich, co nie oznacza że możesz ich lekceważyć.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: kuras999 »

to ja wrzucę zdjecie moich "szybkoladowaczy" do pocisków.
Obrazek
takie coś też da się wydrukować.

szkoda że wątek tak zboczył i przerodził się w kłótnie. Na pewno możnaby wymienic się ciekawymi patentami.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 16:56 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: Raptor.red »

nic straconego wystarczyłoby magiczne słowo i atmosfera by się poprawiła
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: stangret »

Tak czytam te banialuki domorosłych innowatorów imyślę, że...guzik z tego będzie. Ten nad wyraz idiotyczny pomysł wpadł do głowy pomysłodawcy zpewne po zobaczeniu na jutubie :-D lub play station speedloadera ale do... rewolweru na amunicję zcaloną :-/ To niestety inna bajka i szczerze mówiąc szkoda się dalej rozwodzić i d..ę zawracać. Jeśli innowator myśli, że to wymyśli ;laughing: i będzie toto działać poprawnie to się przeliczył w przedbiegach niestety :one: Gdyby coś takiego miało być funkcjonalne, praktyczne i pomocne to znaczy, że wszyscy wynalazcy broni od XIXw to matoły bo niczego takiego nie wymyślili i nie zaczęli tego masowo produkować bijąc przy tym kasiorę :wink:
Tak więc pozostaje mi w niedzielę jechac na strzelnicę i mieć super frajdę z ładowania refolfera jak to oniegdaj bywało :) :)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: MarcinKr »

kuras, bardzo fajne! Mozesz też opisać jak to działa? Widziałem też na Youtube film brzydki burak w którym prezentowal przysłany przez użytkownika "wbijak" na 6 kul. Wiem, że szlagier pracuje nad taką praska na 6 sztuk, bo pojedyncza kule jak się wciska praska na stole czy innym nieco elastycznym podłożu to wszystko skacze włącznie z kulami/prochem w komorach obok.

Raptor, nie jesteś nieco przewrażliwiony na swoim punkcie? Gdzie te wiadra pomyj, które tak Cię sponiewieraly? Pewnie tak wielkie jak cynizm, że jak kolegę kręcą łuski to niech sobie zrobi papiery na WBP. Przestań juz.

Kolego stangret to nie jest teoria. To jest wytworzone i działa. Można sprawdzić na Pasterniku w Krakowie w praktyce.
Kiedyś czytałem, że dawniej radzono sobie z problemem nosząc kilka rewolwerów lub załadowane bębny zaklejone woskiem. Niestety bębny są ciężkie i drogie, więc jeśli nie jest to kwestia życia to pewnie niewiele osób ma aktualnie kilka, a i to pewnie mało na wizytę na strzelnicy. Rozwiązanie szlagiera porównał bym do czegoś posredniego. Przyspiesza ładowanie, jest niedrogie i lekkie. W dawniejszych czasach kiedy cp był użytkowany w warunkach bojowych użycie czegoś takiego nic by nie dało bo nawet patrony są szybsze (ale tu w domu trzeba nad tym długo posiedzieć). A przy okazji miłego niedzielnego strzelania.
P.S. Gdybyś chciał postrzelac z rewolweru 2" .357 na scalona i zobaczyć jak wygląda speedloader do niego to również zapraszam na pasternik (to moja ulubiona sztuka).
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 17:23 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Raptor.red
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 01 lutego 2015, 18:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: Raptor.red »

Ty nie masz nawet krzty honoru, poczytaj swoje posty, i pomyśl co moderator wymazał.
Dzięki tobie ten temat do rynsztoka się nadaje, kończę polemikę z tobą ot i tyle
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: stangret »

No cóż. Jak ktoś ma za dużo czasu... Aż boję się pomyśleć co będzie za 10 lat jak kolejne zastępy nowoczesnych inaczej innowatorów, wprost zza komputerowych monitorów opanują strzelnice ze swoimi wynalazkami ;laughing: Wiek cały XIX-sto wieczna broń opierała się głupocie bo była po prostu piękna w swej prostocie aż tu XXIw ze swoimi wynalazcami nowej ery przerabia je na automaty i blastery rodem z gwiezdnych wojen :-/
Mr. Colt, Mr. Henry, Mr. Smith, Mr. Spencer i wielu innych walą w wieka trumien wołając o pomstę a tu"cicho wszędzie, głucho wszędzie" :-/
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
LordKitaKul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 20:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: LordKitaKul »

Straszne, że ludzie robią ze swoją własnością to, co im wolno.
Nawet jeśliby ostatniego flagowca zdobędzie bezwarunkowo zaledwie kwarta spośród nich, owoc wysyłce będzie szampański, zwykle, że setki figur zamówi go aleją cybernetyczną!
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: stangret »

LordKitaKul pisze:Straszne, że ludzie robią ze swoją własnością to, co im wolno.
Masz rację. Mogą zrobić wszystko. To ich zdrowie, życie i pieniądze.
I c..j z historią, pięknem i sentymentami. Teraz liczy się tu i teraz, kasa brak zasad i wypaczenia. Patriota to faszysta, uczciwy to głupek a wielu na tym forum, mających szacunek do historii to jacyś odjechani tetrycy. Niech królują miłośnicy szmocy, strzelania do świńskiego ryjka i czarnoprochowych blasterów.
Niech tak zostanie :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
szlagier2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 19 lutego 2017, 15:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: szlagier2000 »

Kuras
Oczywiście że takie szybkoładowacze można wydrukować na drukarce 3D. Najlepiej z tworzywa przypominajacego gumę. Odwzorować kształt kuli tak aby nie przypominały rurki tylko miały na bokach wyoblenia. Też używam praski i ładuje recznie wszystkie kule do komór a następnie wbijam je delikatnie mloteczkiem wykonanym z plastiwej rękojeści śrubokręta. Ponieważ ołów jest miękki to wystarcza aby nie wypadały. Po tym wciskam je już praską. Prawdę mówiąc myślałem nad takim jak Twoje rozwiązanie ale po wypróbowaniu młoteczka nie chciało mi się dalej drążyć tematu. Zastanowię się jednak nad tym a Ty sprawdź działanie młoteczka.
Miłego dymienia
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: MarcinKr »

stangret pisze:No cóż. Jak ktoś ma za dużo czasu... Aż boję się pomyśleć co będzie za 10 lat jak kolejne zastępy nowoczesnych inaczej innowatorów, wprost zza komputerowych monitorów opanują strzelnice ze swoimi wynalazkami ;laughing: Wiek cały XIX-sto wieczna broń opierała się głupocie bo była po prostu piękna w swej prostocie aż tu XXIw ze swoimi wynalazcami nowej ery przerabia je na automaty i blastery rodem z gwiezdnych wojen :-/
Mr. Colt, Mr. Henry, Mr. Smith, Mr. Spencer i wielu innych walą w wieka trumien wołając o pomstę a tu"cicho wszędzie, głucho wszędzie" :-/
Stangret pozwolę się sobie nie zgodzić. W XIX wieku broń czarnoprochowa nie opierała się na głupocie przez swoją prostotę, bo w owym czasie była najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym technicznie wynalazkiem. I czy się to komuś podoba czy nie, rewolwer powstał w jeszcze piękniejszych i prostszych pistoletów nie ze względu na piękno czy brzydotę, ale ze względu na jedyną cechę użytkową - szybkostrzelność. Dlaczego więc nie odrzucić całkowicie rewolwerów i nie cofnąć się w jeszcze piękniejsze czasy skałki? A potem już tylko kusza i łuk...

"Szybkoładowacz" nie robi z broni blastera, bo nijak w nią nie ingeruje. Można powiedzieć, że we współczesnych nam czasach pozwala więcej czasu na strzelnicy wykorzystać na strzelanie, nie spędzając też czasu w domu na wytwarzaniu patronów. Nie jest niebezpieczny dla zdrowia i życia. Używanie plastikowych fiolek, elektronicznych wag też mogłoby się wydawać obrzydliwe purystom... a jednak się tego używa. Na strzelnicę też samochodem, zamiast konno...
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: kozichwost »

MarcinKr pisze:napełnienie 6 komor urzadzenia prochem i przybitka zajmuje jakieś 30-40 sekund.
Podobnie jak sypanie z prochownicy i kaszownicy, a całe przygotowanie do strzelania w domu to sprawdzenie czy któregokolwiek komponentu w nich nie brakuje.
Najbardziej kolego to ty czas oszczedzasz, bo nawet nie strzelasz...
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: MarcinKr »

Jeśli uważasz że czas jest taki sam w obu przypadkach i nie chcesz tego sprawdzić empirycznie to nie będę cię przekonywał na siłę. Jak chciałbyś sprawdzić i pomierzyć czasy masz zaproszenie na pasternik. Chyba uczciwe postawienie sprawy.
Ja strzelam całkiem sporo, tylko nie mam czarnoprochowca. Może kiedyś się komuś jakiś znudzi i mi podaruje...
Całkiem źle nie jest, bo mam rewolwer tylko na scalona .357/.38. I kolegów z CP.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2017, 21:35 przez MarcinKr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: kozichwost »

Ty nadal nie rozumiesz o co mi chodzi. Nawet jeśli na strzelnicy jesteś 10 sekund szybszy, to dwie prochownice wygrywają za bezobsługowość w domu. I tutaj jest ten zysk czasu o którym piszę. O ile komukolwiek w CP chodzi o szybkość, bo dla mnie wizyta na strzelnicy to pogadanie z kumplami i powciąganie tego klimatu
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkie ładowanie rewolweru

Post autor: stangret »

Możesz to kozichwost powtarzać w nieskończoność a klawiaturowi strzelcy i tak nie zrozumieją. Będą Januszami innowacyjności bo jak to jeden kolega powiedział "Straszne, że ludzie robią ze swoją własnością to, co im wolno." ironizując zresztą dosadnie ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”