Kapiszonownik Uniwersalny

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Moi drodzy ilu prawników tyle opinii. Żeby nie ryzykować jak Zbyszek napisał, zdecydowałem, że logo będzie takie:

Obrazek

Orzeł można rzec klasyk.

Pozdrawiam,

Zbyszek

PS. Produkcja rusza pełną parą w połowie lutego.....
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigniew Rybka »

Nigdy nie zgłębiałem tematu orłów, ale może znajdziesz jakiegoś bardziej epokowego, np. z lat 1820-1850? Ten wygląda jak niedawny współczesny orzeł od czerwonych beretów, z wieńcem w szponach. A tak w ogóle, to naprawdę nie ma znaczenia, jaki orzeł będzie, wybierz takiego, który Tobie będzie się najbardziej podobał, w koronie rzecz jasna. Nawet gdyby rozmijał się z kapiszonami... I nie sugeruj się moimi zboczonymi poglądami! :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 918
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Ryba »

Równie dobrze drukowanie orłów na patriotycznych koszulkach musiało by być nielegalne.... Ten orzeł, którego przedstawiłeś jest taki bardziej z tych amerykańskich, niż polskich. Chyba nie o uniwersalność orła tu chodzi, tylko jego polskość. prawda? :-D Najlepszy byłby jakiś wzór orła z okresu powstania styczniowego. Jako-takim godłem one nie były, więc ewentualne ryzyko nieuprawnionego wykorzystania odpada :-D
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2017, 17:40 przez Ryba, łącznie zmieniany 2 razy.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: syberius »

Obrazek

U mnie nad kominkiem mam takiego.
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2017, 21:32 przez syberius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Ten to nasz bielik w locie foto przerobione na wektory ;).

Szukam cały czas i nie znalazłem nic co by się nadawało do użycia nie łamiąc praw autorskich.

Poszukam tych z epoki może się coś trafi.


Znalazłem orła z 1863 ;) Jednak to jest znak państwowy i jest z tym kłopot przy sprzedaży szczególnie na cały świat.

Obrazek
Może zrobię serię limitowaną z tym orłem /kilkadziesiąt sztuk/, reszta z bielikiem w locie.
Zobaczę co jeszcze na to prawnik. Może limitowane serie z różnymi orłami ;)

Tak czy inaczej zagadnienia prawne są najważniejsze. Jeśli będą jakieś wątpliwości to niestety tylko bielik w locie.
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2017, 23:26 przez Zbigu, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
syberius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 17 września 2013, 22:55
Tematy: 12
Lokalizacja: Daleka Północ.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: syberius »

Zbigu pisze:Jeśli będą jakieś wątpliwości to niestety tylko bielik w locie.
Niebawem zamiast orla na czapkach czy koszulkach bedziemy musieli kure " w locie" nakleic bo okaze sie, ze jakis brudne lapska wyciagaja sie po kase za rzekome "prawa autorskie" do naszego dziedzictwa narodowego.

Moze pogadaj z producentami tych koszulek I czapek z motywami partiotycznymi.
U nich jakos nie ma watpliwosci I te koszulki widac na ulicach polskich miast a I za granicami tez sa coraz bardziej popularne.
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Ostatecznie wybrałem nasze Polskie logo z epoki.

Obrazek


Jest extra!!!!!
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2017, 12:31 przez Zbigu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: wryg »

Witam

Też uważam, że jest extra, bardzo pasuje.

Pozdrawiam
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: wryg »

Witam

Też uważam, że jest extra, bardzo pasuje.

Pozdrawiam
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Awatar użytkownika
yarkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 13:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: yarkow »

Jest OK.
Już bym się ustawił w kolejce do zakupu. :-D

Ale pomysł na serie z różnymi orłami, w tym takimi "amerykańskimi" też nie jest zły.
A może różne orły w zależności od rozmiaru kapiszonownika ...
Zdzislaw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 listopada 2016, 11:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zdzislaw »

Cześć. Ja raczej mało piszę a więcej czytam. Jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o kapiszonownik. Fajne rozwiązanie nie tylko zimą na sztywne od zimna palce. Co do orła to myślę że to rzecz gustu. Co do wykonania to kolega wybrał najtańszą opcję uruchomienia produkcji,praktycznie bez kosztów ale najdroższą jeśli chodzi o produkt końcowy. Myślę że cena końcowa nie będzie mała ze względu na czasochłonny proces produkcji. Konkurencja wyrośnie bardzo szybko omijając wymiary zastrzeżonych wzorów. Bo raczej o patencie nie może być mowy Jeśli cena będzie wysoka to ktoś kto ma frezarkę cnc może zrobić kilka szt i tak będzie mu się to opłaciło. Myślę że kolega nie ma nawet maszyn i jest skazany na usługi innych firm. Dobrym pomysłem jest wykonanie takiego kapiszonownika z blachy. na wzór kapiszonowników TDC. Wiem wykrojniki kosztują, ale produkt końcowy jest tani i brak problemu z podrabianiem. Nikomu by się to nie opłacało. Bo i poco jak może kupić tani i fajnie wykonany kapiszonownik. Najdroższe było by uruchomienie produkcji z tworzywa. Sama forma to jakieś 20 tyś zł ale produkt byłby najtańszy. Musiał by się sprzedawać w tyś szt. Ja jestem zainteresowany kupnem kapiszonownika. Trzymam kciuki i życzę dalszej wytrwałości i nowych pomysłów
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Cześć , celem jest kapiszonownik mercedes, pięknie wykonany, uniwersalny, solidny etc. To nie jest konkurencja do TDC czy innych rozwiązań bo w tej klasie nie ma konkurencji. Mosiądz jest super i nie chodzi tu o jak najtańsze wykonanie a raczej o stworzenie czegoś wyjątkowego, pokazanie całemu światu że w Polsce robi się piękne rzeczy. Co do ceny to nie będzie znacznie droższy od innych blaszaków. Biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz prawdziwą uniwersalność można wg mnie zapłacić za niego 190pln, taka będzie cena w sklepie a być może pierwsze 100szt. w promocji 170pln. Tak czy inaczej jest to produkt najwyższej jakości i tylko takie produkty będzie oferować ten sklep.
Kto kupi ten produkt na pewno doceni różnice w wykonaniu i użytkowaniu. W przyszłości będzie kilka modeli tańszych i z innych materiałów. Będzie też kilka serii limitowanych szczególnie wykończonych ze specjalnymi grawerami i np. złoceniem. Pozdrawiam,
Zbigniew
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Zdzislaw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 listopada 2016, 11:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zdzislaw »

Dla tego napisałem że jestem zainteresowany kapiszonownikiem. Wiem jaka jest różnica pomiędzy cnc a blaszakiem. Napisałem na początku że produkt końcowy będzie droższy :)
Awatar użytkownika
yarkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 13:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: yarkow »

Zbigu pisze:... celem jest kapiszonownik mercedes, pięknie wykonany, uniwersalny, solidny etc...
To może jeszcze jakieś etui. Np. skórzane, z jakimś tłoczonym motywem np. z Powstania Styczniowego.
Lub drewniane pudełko do edycji limitowanych np pierwszych 100 ... Oczywiście również z jakimś ciekawym motywem.
Jak szaleć to szaleć ... :-D

Czekam na efekt końcowy.
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Jednak nie ma rzeczy ostatecznych ;)

Po namyśle i zmianach nie mogę pozbawić naszego orła daty 1863, musi być z datą ;).

Obrazek

Logo dam poniżej a nie wbudowane w orła i jeszcze niżej nr seryjny i napis że to jest Polski wyrób.


Teraz jest OK. Nie ma wątpliwości że orzeł epokowy ;).

Będzie cacko kolekcjonerskie :)

To jest po prostu piękny wyrób, jak trochę się utleni to będzie jak z dawnych czasów ;).

Co do opakowania, to nie dam rady w pierwszej edycji nic z tym zrobić, staram się jak tylko mogę aby cena była przystępna jak na tak piękny i solidny kapiszonownik. /i tylko 20-40pln droższy od blaszaka z za oceanu/.

Zależy mi na jak najszerszym rozpropagowaniu na całym świecie tego urządzenia. W kolejnych edycjach będą inne grawery etc. Byś może za jakiś czas powstanie galeria grawerów i każdy będzie mieć możliwość zamówienia indywidualnego wykonania graweru z galerii, to jednak przyszłość. Mam możliwość zrobienia wersji budżetowej poniżej nawet ceny tych blaszaków, z aluminium i stali nierdzewnej, też byłby ładny ale jednak mosiądz robi swoje, "złoty" piękny etc etc. choć drogi i ostatnio znacząco podrożał. Może w późniejszym terminie pojawi się inny model mam jeszcze kilka pomysłów, serie limitowane, złocone etc. ale do tego trzeba czasu.

Sklep ruszy za około 20 dni, technicznie jest już wszystko gotowe, dopracowuję szczegóły urządzenia, bo nie wypuszczę na rynek niczego co nie będzie mercedesem.

W późniejszym etapie są do produkcji inne gadżety: super jakości kokile, smarowniczki do pocisków i inne gadżety. Najpierw jednak kapiszonowniki.

Bardzo jestem ciekaw jaki będzie odbiór na całym świecie, każdy z dowolnego miejsca może zakupić ten kapiszonownik, wiem że w USA jest już duże zainteresowanie bo ludzie mocno narzekają na obecne rozwiązania, które nie spełniają ich oczekiwań. Przewracające się kapiszony, brak uniwersalności, kłopoty z Remikiem etc. Tu nie będzie tych rzeczy.
Nawiasem mówiąc pomysł z orłem przyszedł z USA i jest super.

Każdy kapiszonownik przed wysyłką do Klienta będzie przeze mnie sprawdzony co do jakości wykonania i działania. Na pewno nie pójdę w kierunku plastików i tanich rozwiązań, tu ma być najwyższa jakość od samego początku.

www.polishcappers.com

pozdrawiam,
Zbyszek

PS. Znani Producenci z Włoch i USA /wiadomo kto/ już się boją tego produktu, wystarczy porównać ich możliwości techniczne, wygląd i wykonanie, inna liga i każdy to wie.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”