Kapiszonownik Uniwersalny

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Toost »

Się Zbyszek nic nie przejmuj.
Nemet na swoim kanale YT na początku powiedział "sorry for my hunglish" :)
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
Alf40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 06 grudnia 2014, 13:29
Tematy: 10
Lokalizacja: Śląskie,Mikołów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Alf40 »

Czy Kapiszonownik Uniwersalny będzie działał na colt Dragoon, Starr ,inne? czy tylko na Remingtonie?
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Kiersnowski Artur »

Pytanie czy będzie działał na Remiku, bo tylko nieliczne na Remiku działają.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
Alf40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 06 grudnia 2014, 13:29
Tematy: 10
Lokalizacja: Śląskie,Mikołów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Alf40 »

Na Remiku działa widać na filmie.
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Na remiku oczywiście działa bez problemu bo po to min. został zrobiony.


Jeśli działa na Remiku to wg mnie zadziała na każdym innym bo w Remiku jest najciaśniej . Na czerwono zaznaczyłem krytyczną długość szczeliny w Remiku jest 5mm sądzę że to najwęższa na świecie szczelina w bębenku.

W każdym innym ze szczeliną większą zadziała bez problemu w Drogoon bez problemu bo widać na focie poniżej że szczelina tam jest olbrzymia w stosunku do Remika ;).

Obrazek

Moim zdaniem na każdym zadziała bez wyjątku.

Polecam filmik:

Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

W pierwszej edycji będą trzy modele do wyboru, różniące się grawerem na wieczku.

Seria PCA z zamieszczonym wizerunkiem Orła Białego z Powstania styczniowego 1863r.
Seria PCB z logo
Seria PCC z orłem bielikiem trzymającym w szponach logo.

Każda seria zaczyna się od nr 000001.

Przykłady rozmieszczenia grawerunku na poszczególnych seriach:

PCA
Obrazek

PCB
Obrazek

PCC
Obrazek


Wszystkie modele poza różnym grawerem są identyczne technologicznie i wymiarowo.

Każdy będzie posiadał zaczep do rzemienia.

Obrazek


Przypominam, że najnowsza prezentacja tutaj:

W ostatecznej wersji produkcyjnej głowica będzie znacznie wzmocniona, specjalny kształt ze znacznie grubszymi ściankami. Nadal będzie działać bez problemu z Remingtonem New Army i innymi modelami ;) oraz różnymi kapiszonami.

Rozmieszczenie i wielkość grawerowanych elementów jest jeszcze ustalana.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Ledz
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2016, 20:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Ledz »

Drogi Zbyszku ,
Nie mogę się doczekać kiedy Twój kapiszonownik bedzie dostępny.Będę szczęśliwy mogąc go kupić, gdyż ładowanie kapiszonów do Remingtona lub Colta to udręka .
Bardzo ładny projekt z orłem z Powstania Styczniowego ,pomyśl też o wersji kapiszonownika na kapiszony 4- 6 skrzydełkowe by nadawał się do Twojego Enfielda 1853 które najprawdopodobniej wojowały w powstaniu a i do mojego Spingfielda 1861 :516:
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Adam, krok po kroku do przodu.

Jest wiele pomysłów ale tylko najlepsze będą realizowane ;). Ładowanie karabinów jest znacznie łatwiejsze ale pomyślę może cos wymyślę, na razie mam masę roboty przy tym projekcie, ostatnie szlify to musi być "Maybach" w wykonaniu nasza Polska jakość na świecie kontra blaszaki z USA ;).
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: hubertus »

Zbyszku poproszę jeden, kiedy mogę odebrać :-D
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Toost »

Hubercie, bardzo przepraszam, ustaw się w kolejce. :)
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Kochani musze być bardzo fair do wszystkich, dam znać z wyprzedzeniem kiedy sklep się otworzy /koniec Lutego/. Każdy ma szanse na nr 00001 bo nie zostawiam go sobie, będzie w sprzedaży i decydować będzie kolejność zamówień.

Podpowiem, że każdy model będzie mieć w sprzedaży nr seryjny 00001 ;). Decyduje kolejność zakupów. W pierwszej transzy będzie dostępnych pewnie około 100szt. Mam nadzieję, że dla każdego wystarczy.

Później już będzie lepsza dostępność na bieżąco, chyba że Zachód się rzuci na zakupy..... Obecnie z USA jest kilkadziesiąt osób mocno nastawionych na zakupy ;). To się będzie powoli rozkręcać, każdy musi się przekonać, ze to ładnie działa zobaczyć u kolegi i porównać ze swoimi dotychczasowymi doświadczeniami.

Powiem wam, ze jestem bardzo szczęśliwy, ze z Polski wyjdzie na cały świat coś fajnego, coś naszego i reszta świata będzie widzieć, że to nie z USA czy Włoch tylko z Polski ;).
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: kozichwost »

Nie jestem pewien, czy taki kapiszonownik ma sens przy kapiszonach 6mm. Staram się strzelać epokowo z mojego enfielda, fiolki mam w ładownicy a kapiszony w kapiszonowniku. I o dziwo ta mała torebka u pasa z kapiszonami jest bardzo ergonomiczna i używa się jej bezwiednie, do tego stopnia, że potrafię z nim wrócić ze strzelnicy. Kapiszonownikiem do kapiszonów małych jestem jak najbardziej zainteresowany.
Skoro jest już uszko, to żal by było przewlekać leżeć nie smycz. Czy jest w planach jakiś fajny, skórzany pasek, bądź grubszy rzemień, lub plecionka?
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2017, 21:32 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Tak rzemień z ładnym mosiężnym wykończeniem jest w planach jak również wspomniane etui. To jednak dopiero w drugiej rundzie jak ogarnę wszystkie procesy wokół podstawowego produktu. Będzie ładny komplecik ;).
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

Moi Drodzy,

krótki update co się dzieje i gdzie jestem z projektem. Po wzięciu pod uwagę kilku kwestii poruszonych przez Was, powstał najnowszy prototyp. Dodałem zaczep na rzemień, na zdjęciu zaczep i karabińczyk zwykły, docelowo ładny rzemień z mosiężnym wykończeniem. Zmieniła się sama głowica, jak zapowiadałem jest teraz bardzo mocna i dopasowana do Remingtona New Army ale oczywiście w innych typach rewolwerów, pistoletów i karabinów też działa super dobrze. Oczywiście najważniejsze jest dopasowanie kapiszonów do kominków, żeby nie były zbyt luźne bo nie będą się trzymać. Kapiszonownik uniwersalny dostał również nowe pokrętła do zamykania i suwania tłoka, tutaj są w wersji stalowej, docelowo będą albo mosiężne albo mosiądzowane pod kolor korpusu. Śruba stanowiąca oś obrotu jest teraz oksydowana na czarno.

Jak widzicie jest też nasz orzeł z 1863 roku jednak musiał zmienić się wygląd i stylizacja ponieważ pierwotny projekt okazał się nie do wygrawerowania z satysfakcjonującym mnie efektem końcowym, widać to jak wyszedł na tym srebrnym materiale.

Można powiedzieć, że kapiszonownik uniwersalny jest ukończony w wersji prototypowej i testy pokazują, ze działa idealnie. Głowica została tak wyprofilowana, żeby w miejscu gdzie jest kapiszon mieć ścianki 2mm grubości co zapewnia odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Należy jednak pamiętać, że to jest mosiądz i przy zakładaniu na stalowe kominki należy wszystko robić z wyczuciem. Kapiszonownik umożliwia bardzo mocne założenie kapiszona i dopchnięcie do końca, należy wykonywać ruchy w osi kominka nie skręcać w osi poprzecznej, żeby nie zniszczyć głowicy.

Jest super bo działa za wszystkimi kapiszonami od Remingtona 10 do S&B 4.0.

Wydaje się, ze ten orzeł jest ok i jeśli ogólnie akceptujemy jego wygląd to mogę ruszać z produkcją. W związku z tymi zmianami mamy lekkie opóźnienie i pewnie realnie ruszymy ze sprzedażą w połowie marca. Jednak warto było się nie śpieszyć i zrobić wszystko w przemyślany sposób aby kapiszonownik służył latami i dawał zadowolenie.

Poniżej kilka fotek ostatniego prototypu, nakręcę tez krótki filmik i wrzucę na mój kanał.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dajcie znać czy orzeł jest ok? Wg mnie jest ok.

pozdrawiam,
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kapiszonownik Uniwersalny

Post autor: Zbigu »

I obiecany krótki film: https://youtu.be/STf_rFyWfVQ
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”