Remington 1858 kaszka i proch

Moderator: Moderatorzy CP

MateuszCP22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 listopada 2016, 14:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: MateuszCP22 »

Wybieram się niedługo na swoje pierwsze strzelanie z Remingtona, zakupiłem miarkę do prochu oraz probówki dla większej precyzyjności przy odmierzaniu wszystkiego, jednak chciałbym wiedzieć jak u was wyglądają proporcje kaszki ( przybitki ) i prochu w strzelaniu na ok. 20-25 m Prosiłbym abyście podali dane w grainach lub ml :)
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Fizyk »

Na początek możesz dać tak z 15-18 gr prochu, a kaszki tyle, żeby się kończyła ze 2-3 mm poniżej krawędzi komory - wtedy wciśniesz kulkę nie masakrując jej za bardzo. Jak się już oswoisz ze strzelaniem, to będziesz zmieniał naważkę, szukając takiej, która Ci daje najlepsze skupienie.
Awatar użytkownika
donia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 27 stycznia 2016, 11:55
Tematy: 31
Lokalizacja: =Wrocław=
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: donia »

Ja do Pietty lufa 8" ładowałem 15gn fff Złotego Stoku i 20gn kaszy manny, ale ta kaszka to tak doświadczalnie wyszło - prawie do pełna.
No i kup sobie praskę do ładowania.

pzdrv,
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Toost »

Było pare dni temu. komora pod kulą ma ok 2.5ml pojemności. Dajesz gram prochu (15-16gr, 1ml) to kaszy 1.5ml
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
luck-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: kuj.-pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: luck-ek »

Przepraszam, że odgrzewam temat, ale uważam, że nie warto zakładać nowego.

Przed swoim pierwszym strzelaniem czytałem takie rady i miałem kłopoty na strzelnicy...
Wszyscy piszą "kaszka" i tyle, ale używa się nie tylko mannę, ale też kukurydzianą, o cym czytałem na forum.

W domu akurat zalegała przeterminowana kaszka kukurydziana, więc postanowiłem wykorzystać ją do innych celów niż spożywcze...
Nasypałem prawie do pełna komory i próbowałem wcisnąć pobojczykiem kule...
Niestety kaszka kukurydziana okazała się bardzo mało ściśliwa i kula wystawała z bębna...
Na szczęście wziąłem ze sobą na strzelnicę multitoola, którym udało mi się kulę wyciągnąć.

Następnym razem użyłem kaszki manny i z tą nie było takich problemów, faktycznie kule wciskały się bez problemu.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: kewalsPL »

luck-ek pisze:Niestety kaszka kukurydziana okazała się bardzo mało ściśliwa i kula wystawała z bębna...
...a wystarczyło by nasypać 5-6 mm od góry i było by OK...
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: antjacek »

Kolega chyba pomylił kaszkę z mąką kukurydzianą. Ja używam kaszki która jest gruboziarnista i jest wręcz odwrotni niż kolega napisał jak nasypie troszkę za dużo manny kuli już nie wcisnę a kaszka kukurydziana daje się sprasować bo ma puste miejsca między ziarnami.
Spróbuj znalezć kaszkę zamiast manny a sam zobaczysz. moja kaszka jest od kolegi który robi chrupki a po sklepach takiej nie widziałem.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Awatar użytkownika
luck-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: kuj.-pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: luck-ek »

kewalsPL pisze:...a wystarczyło by nasypać 5-6 mm od góry i było by OK...
No właśnie te 5-6 mm zabrakło, aby kula się schowała w bębnie, teraz to już wiem.

antjacek pisze:Kolega chyba pomylił kaszkę z mąką kukurydzianą. Ja używam kaszki która jest gruboziarnista i jest wręcz odwrotni niż kolega napisał jak nasypie troszkę za dużo manny kuli już nie wcisnę a kaszka kukurydziana daje się sprasować bo ma puste miejsca między ziarnami.
Spróbuj znalezć kaszkę zamiast manny a sam zobaczysz. moja kaszka jest od kolegi który robi chrupki a po sklepach takiej nie widziałem.
To nie była mąka, ale właśnie grubo ziarnista kasza ze sklepu.
Kasze też są różne, wziąłem jaką miałem w szafie. Ta na chrupki może jest delikatniejsza.

Pobojczyk w moim Remingtonie jest dość krótki, może na prasce z dużą dźwignią dało by się wcisnąć kule.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Toost »

luck-ek pisze: Pobojczyk w moim Remingtonie jest dość krótki, może na prasce z dużą dźwignią dało by się wcisnąć kule.
Pobojczyk w remingtonie jest przede wszystkim delikatny. Jak będziesz robił tak jak teraz to go zaraz urwiesz. Syp ok 1ml prochu (to będzie w okolicach 1gram) i 1.5ml kaszy. Kula wejdzie na 2mm poniżej krawędzi i będzie wystarczająco miejsca na smar. Kula w dodatku będzie blisko krawędzi bębna co poprawia skupienie.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
luck-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: kuj.-pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: luck-ek »

Muszę jednak kupić praskę ręczną, bo powrocie ze strzelnicy, długo czuję jeszcze ten pobojczyk;)
Rewolwer mam jeszcze na gwarancji, więc urwania pobojczyka się nie bałem, a wręcz chciałem wszystko dobrze przetestować.

Proch mierzę objętościowo łuską od naboju 9x19, wychodzi w fiolce niecały ml, kaszkę już według podziałki na probówkach eppendorf.

Dziękuje za rady:)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 14:24 przez luck-ek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Toost »

luck-ek pisze:Muszę jednak kupić praskę ręczną, bo powrocie ze strzelnicy, długo czuję jeszcze ten pobojczyk;)
Rewolwer mam jeszcze na gwarancji, więc urwania pobojczyka się nie bałem, a wręcz chciałem wszystko dobrze przetestować.

Proch mierzę objętościowo łuską od naboju 9x19, wychodzi w fiolce niecały ml, kaszkę już według podziałki na probówkach eppendorf.

Dziękuje za rady:)
Mechaniczne uszkodzenie pobojczyka raczej nie podlega gwarancji.
Kup sobie strzykawkę 2ml, obetnij czubek i tłok i masz miarkę nastawną.

Obrazek
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
luck-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: kuj.-pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: luck-ek »

Fajny patent, jeszcze takie nastawnej miarki nie widziałem:)
Na pewno sobie zrobię!
Pozdrawiam!
DjAbra
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2016, 17:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: DjAbra »

ja ze swojej strony polecam użyć łuski 9mm (glock itp) do odmierzania prochu i łuski 357mag skróconej o 1-2mm do odmierzania kaszki manny (miałem problem z ubiciem kuli na nieprzyciętej dawce kaszki z 357, skrócenie pomogło).
9mm mieści około 14-15grein, a nieprzycięta 357mag około 28grein pudru, więc jak zechce ci się mocniej huknąć to zamieniasz łuski, tj 357 do prochu i 9mm do kaszki.
"rączkę" do łuski najprościej zrobić z długiej trytki o szerokości 5mm i złożyć ją by uchwyt miał 2 warsty dla wystarczającej sztywności, i owinąć rączkę taśmą izolacyjną. nie wygląda to ale działa.
https://zapodaj.net/ecd9c5a678d50.jpg.html
Ostatnio zmieniony 31 maja 2017, 00:49 przez DjAbra, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Toost »

DjAbra pisze:"rączkę" do łuski najprościej zrobić z długiej trytki o szerokości 5mm i złożyć ją by uchwyt miał 2 warsty dla wystarczającej sztywności, i owinąć rączkę taśmą izolacyjną. nie wygląda to ale działa.
https://zapodaj.net/ecd9c5a678d50.jpg.html
Jak będziesz przy okazji w markecie budowlanym to kup rurkę plastikową fi7, złóż trytykę na pół wsuń w rurkę, z jednej strony w oczko włóż łuskę a z drugiej strony rurki zaciągnij trytykę. Będzie i sztywniejsze i ładniejsze.
Tak samo można zrobić też ze strzykawką bo mało który klej trzyma plastik, z którego są zrobione.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 23:47 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: 03fxt »

wolałem przylutować rączkę z drutu do migomatu :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”