Remington 1858 kaszka i proch

Moderator: Moderatorzy CP

Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Jarmiz78 »

Cześć.Jak to w końcu jest z naważkami prochu i kaszki?Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć jednoznacznie.Słyszę tylko,sam musisz do tego dojść ile czego się sypie.Na innych forum wyczytałem,że do Remingtona Army 1858 .44 Pietta sypie się ok.3 gramy do komory bębna.Tu z kolei,że ok.2,5 grama...na początek chciałbym zacząć strzelać z 1 grama prochu,reszta przybitka.Nie strzelałem jeszcze,z braku czasu,narazie Remik sobie grzecznie czeka.Nie chciałbym więc na początku nasypać za mało,albo za dużo.Jak to jest więc z tą objętością komory bębna?Z góry dziękuję za wypowiedź doświadczonych strzelców.
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 16:30 przez Jarmiz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: FridayNightSpecial »

Ani za nasypanie za malo ani za duzo nie bedziesz siedzial w pi***lu.
Ja stosuje 19 grains co wychodzi z grubsza na 1.3 grama a i tak mi powiedzieli ze za duzo.
Zwazywszy jak mi poszlo kilo prochu to w praktyce chyba raczej uzywam ok 1.5 grama i mam zamiar sie tego trzymac.
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: lipton73 »

Więc tak, Używam Remika Pietty 8 cali, góra to 2,5 grama, ja sypie Vesuvitu 1,5 grama, a kaszki 0,9 grama, wychodzi 2,4 grama całości. Kule czasami są poniżej krawędzi bębna 1-2 mmm, a czasami lekko wystaje po wbiciu praską, wtedy trzeba dopchnąć. Na 30 m super skupienie, z 8 nie wychodzę, ale niestety lufę czyszczę co 3 bębny, bo później sieje po tarczy, zwyczajnie wyciorem przejadę 3 razy i jest git. A tu macie moje testy przy naważkach powyżej podanych, na 30 m, tak miałem rozstawioną patelnię przebicia z ręki ( wiało wczoraj trochę i patelnia się bujała), a na 100 m ... możecie nie wierzyć, ale z podpórką już. Na jeden bęben 1, lub 2 trafienia i wgniecenia tylko, rozsiew max 1 metr, kolega patrzył z boku przez lunetkę. Ogólnie na 30 m z ręki przy tej naważce u mnie tak jak celujesz, tak idzie w cel, na 100 m mierzę ok pól metra wyżej, a jak to wygląda
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Marek- »

I o czym niby ta patelnia ma świadczyć ?
O celności ?
Głupocie, czy ma jakieś inne zastosowanie?
Czy moze się zwyczajnie pochwalić chciałeś ze patelnie popsułeś?
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: lipton73 »

Głupotą to Ty kolego się popisujesz, forum nie jest po to, żeby się obrzucać, a widzę że większość ludzi to robi, a świadczy tylko o ludziach z jakimi mamy do czynienia. Ktoś pyta, inny odpowiada, a jeśli ktoś nie dorósł do dyskusji, to niech idzie lepić zamki z piasku. Patelnia jest moja i nikomu nic do tego, co z nią zrobię. Forum jest po to, aby dzielić się doświadczeniami i radami, a nie głupimi tekstami.
A co do celności, pisałem, że wczoraj wiało, na tarczy nie wychodzę z Ósemki. Musiałem to dopisać, bo są tutaj proste mózgi, które depczą innych
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 17:59 przez lipton73, łącznie zmieniany 3 razy.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Marek- »

Kolegow poszukaj w piaskownicy, a dla własnej wiedzy przeczytaj choć raz regulamin strzelnicy.
Może pozwoleń na broń CP nie koniecznie powinni wprowadzać, za to jakieś testy na iloraz inteligencji.
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: lipton73 »

No właśnie ci co uważają się oficjalnie za inteligentnych, maja za nic innych. Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że pisanie tutaj, to jak walka z UB-kami. To tyle z mojej strony, a reszta ubeków niech mnie zgnoi
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Marek- »

Jeszcze raz ci podpowiem, przeczytaj regułamin strzelnicy, chyba że strzelasz za stodołą w te patelnie i cie to nie dotyczy.
Masz na to trochę czasu.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Jarmiz78 »

Panowie...spokojnie...temat dotyczy czegoś innego...jeden strzela do patelni,inny do tarczy...150 lat temu nie strzelano do tarczy,rewolwery służyły do walki na krótkie dystanse.Ważne było,żeby trafić przeciwnika.Chodziło mi o to ile gramów mieści się w komorze Remika.Czyli ok.2,5 grama,tak?Też mam nabytego Vesuvita LC.Kolega strzela z 1.5 grama prochu? :shock:
100 m z rewolweru Remik?...Patelnia fajna...jajecznicy już nie zrobisz :piwo:
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 18:36 przez Jarmiz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: slepe_oko »

Patelnia nie z epoki.Teflonka się nie liczy.
:512:
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Toost »

Jarmiz78 pisze:Cześć.Jak to w końcu jest z naważkami prochu i kaszki?Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć jednoznacznie.Słyszę tylko,sam musisz do tego dojść ile czego się sypie.Na innych forum wyczytałem,że do Remingtona Army 1858 .44 Pietta sypie się ok.3 gramy do komory bębna.Tu z kolei,że ok.2,5 grama...na początek chciałbym zacząć strzelać z 1 grama prochu,reszta przybitka.Nie strzelałem jeszcze,z braku czasu,narazie Remik sobie grzecznie czeka.Nie chciałbym więc na początku nasypać za mało,albo za dużo.Jak to jest więc z tą objętością komory bębna?Z góry dziękuję za wypowiedź doświadczonych strzelców.
Dobrze kombinujesz. Zacznij od 1grama prochu, a kaszy syp tyle, żeby kula siedziała ok2mm poniżej krawędzi. To powinna dać pożądany efekt. Jeśli oczekujesz dobrego skupienia zmieniaj ilość prochu co 0.1grama i nie koniecznie w górę. Przedział 0.9 - 1.1 powinien być odpowiedni.
Acha i jeszcze jedno, niewychodzenie z ósemki to średnio dobry wynik, żadne tam super skupienie.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Jarmiz78 »

Toost pisze:
Jarmiz78 pisze:Cześć.Jak to w końcu jest z naważkami prochu i kaszki?Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć jednoznacznie.Słyszę tylko,sam musisz do tego dojść ile czego się sypie.Na innych forum wyczytałem,że do Remingtona Army 1858 .44 Pietta sypie się ok.3 gramy do komory bębna.Tu z kolei,że ok.2,5 grama...na początek chciałbym zacząć strzelać z 1 grama prochu,reszta przybitka.Nie strzelałem jeszcze,z braku czasu,narazie Remik sobie grzecznie czeka.Nie chciałbym więc na początku nasypać za mało,albo za dużo.Jak to jest więc z tą objętością komory bębna?Z góry dziękuję za wypowiedź doświadczonych strzelców.
Dobrze kombinujesz. Zacznij od 1grama prochu, a kaszy syp tyle, żeby kula siedziała ok2mm poniżej krawędzi. To powinna dać pożądany efekt. Jeśli oczekujesz dobrego skupienia zmieniaj ilość prochu co 0.1grama i nie koniecznie w górę. Przedział 0.9 - 1.1 powinien być odpowiedni.
Acha i jeszcze jedno, niewychodzenie z ósemki to średnio dobry wynik, żadne tam super skupienie.
No dobrze...ale ile mam tej kaszy sypać...1.5 grama w stosunku do 1 grama prochu?Bo już zgłupiałem...
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Toost »

Nasyp sobie kaszę w fiolki, do pełna. Ładując bęben najpierw dosyp 2/3 fiolki, ubij kule i zobacz jak głęboko siedzi, do następnej komory dosyp nieco więcej i znowu sprawdź głębokość kuli. Zwiększaj dawkę kaszy aż kula siądzie 2mm poniżej krawędzi komory. Zobacz potem ile kaszy w fiolce zostało i masz miarkę kaszy do dobranej naważki prochu.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: Jarmiz78 »

Mam fiolki 1.5 grama.
Ale chyba wszystkie bębny Remingtona mają tą samą objętość...tylko naważki się zmienia...
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 21:48 przez Jarmiz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 kaszka i proch

Post autor: kozichwost »

Człowieku weź broń, proch, kaszę, smar, kulki i kapiszony i zamiast zadawać takie pytania idź na strzelnicę. Powiedz pięknie dzień dobry, czy pomożecie prawiczkowi?
Mam 100%.pewności, że nikt cię nie oleje.......
Jeden samodzielnie pod okiem doświadczonego załadowany i wystrzelony bęben więcej ci powie niż 100 pytań na forum
Przepraszam - pan tu nie stał
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”