3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Moderator: Moderatorzy CP

Christophorus
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 listopada 2016, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: Christophorus »

Według instrukcji wolno do Remingtona wpakować maksimum 30 grain prochu, czyli niecałe 2 gramy. Słyszałem wielokrotne, że ludzie dają nawet 3 gramy. Czy to nie jest niebezpieczne?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: kuras999 »

Tam nie ma miejsca na 3 gramy chyba że bez kulki :) w mojej instrukcji jest napisane że mogę sypać 35 grainow prochu. W praktyce więcej nie wcisne choćbym nawet chciał.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: Sebastian »

Proponuje odmierzyc 3 gramy kaszki mannej wsypac to do komory oraz wlozyc kule i wepchnac pobojczykiem.
W ten sposob na 100 % bezpiecznie przekonasz sie czy zmiesci sie czy nie i jaki jest faktyczna pojemnosc komory Twojego rewolweru.
Dzieki temu nie ma ryzyka eksplozji! Sam tak robie z kazdym nowym rewolwerem.
Tylko musisz tak zrobic od razu dla kazdej z 6 komor zeby sprawdzic czy nie ma miedzy nimi roznicy!
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2016, 11:43 przez Sebastian, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Armi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: Armi »

Nawet jeżeli da radę pytanie brzmi po co ? - do strzelania tarczowego czeskiego prochu 1 gr. wystarczy. Przy 1.2 grama u siebie mam już minimalnie większy rozrzut a przy 1,7 zdecydowanie większy. Poza tym jeżeli nawet weszło by 3 grama prochu to przybitki już nie wciśniesz.
Maksymalnie 2 gramy prochu sypie gdy strzelam do np. Patelni stalowej. aluminiową przebija już 1.2 grama zapewne nawet z grama( nie próbowałem), stalową dopiero przy 2 gramach z ok. 25 metrów. Z doświadczenia mogę zapewnić, że najsłabszym punktem patelni jest miejsce w którym patelnia wykrzywia się tworząc ścianki boczne. :)
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2016, 11:03 przez Armi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: stangret »

Słyszałem, że garnek żeliwny przebija dopiero 3gramy i stalowa kulka wprasowana na ciasno ;laughing:
Najsłabsze miejsce to mocowanie ucha do garnka :516:
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2016, 11:06 przez stangret, łącznie zmieniany 2 razy.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: kewalsPL »

stangret pisze:3gramy i stalowa kulka wprasowana na ciasno
:piwo: ...a strzelec obowiązkowo zostaje sam na strzelnicy :idea: .
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: ravkill »

Tam jest miejsce na 1,6 grama i conicala (tyle, że nie wiem po co...) , lub 2,2 grama prochu + kulka .454. U mnie najlepiej lata 1,6 grama prochu + przybitka i kulka. Tyle jeśli idzie o pojemność i celność, przynajmniej mojego egzemplarza uberti target...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: z99 »

Sebastian pisze:Proponuje odmierzyc 3 gr. kaszki mannej wsypac to do komory oraz wlozyc kule i wepchnac pobojczykiem.
W ten sposob na 100 % bezpiecznie przekonasz sie czy zmiesci sie czy nie i jaki jest faktyczna pojemnosc komory Twojego rewolweru.
Dzieki temu nie ma ryzyka eksplozji! Sam tak robie z kazdym nowym rewolwerem.
trzy grainy zmieszczą się na pewno.
Armi pisze:Nawet jeżeli da radę pytanie brzmi po co ? - do strzelania tarczowego czeskiego prochu 1 gr. wystarczy. Przy 1.2 grama u siebie mam już minimalnie większy rozrzut a przy 1,7 zdecydowanie większy. Poza tym jeżeli nawet weszło by 3 grama prochu to przybitki już nie wciśniesz.
Maksymalnie 2 gramy prochu sypie gdy strzelam do np. Patelni stalowej. aluminiową przebija już 1.2 grama zapewne nawet z grama( nie próbowałem), stalową dopiero przy 2 gramach z ok. 25 metrów. Z doświadczenia mogę zapewnić, że najsłabszym punktem patelni jest miejsce w którym patelnia wykrzywia się tworząc ścianki boczne. :)
Z jednego graina strzelasz? Szacun.


PS.

Taka mała powtórka ze szkoły podstawowej:

gram - jednostka [g]
grain - jednostka [gr]

Bo widzę, że czasami ludzie nie wiedzą o czym piszą.
Pozdr.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: stangret »

Zapomnieliśmy jeszcze o obciętych bateryjkach AAA i Semtexie który łatwo urobić i wcisnąć do komór. To przebije 3gramy Szwajcaria no.1 i nitro ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Armi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: Armi »

z99 chodziło mi o jednego grama a nie graina :), w odpowiedzi, że ludzie dają nawet 3. :)
Ostatnio zmieniony 03 listopada 2016, 12:34 przez Armi, łącznie zmieniany 2 razy.
Christophorus
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 listopada 2016, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: Christophorus »

kuras999 pisze:w mojej instrukcji jest napisane że mogę sypać 35 grainow prochu
A jaka to instrukcja? Uberti?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 3 gramy prochu do Remingtona 44 1858

Post autor: kuras999 »

Pietta, może uberti ma 30 nie ma to dużego znaczenia. Może chcieli uniknąć sytuacji gdzie użytkownikowi nie zmieściła się kulka lub pocisk do bębna mimo że użył naważki wg instrukcji. Do bębna możesz sypać tyle ile wejdzie i nie ma tu zagrożenia.
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2016, 14:14 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”