Fiolki 2-3 ml

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: mkl1 »

A teraz popróbujcie potrzącać miarką.. i... okaże sie że masa się zmieniła..
Objetosciowo to tylko dla rekreacji...słabo powtarzalne..
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Toost »

Do rewolweru wystarczy, przy 25m +- jeden gr nie robi aż takiej różnicy. Miarka z łuski obarczona jest tym samym błędem. Nawet ważenie działek po 17gr nie jest powtarzalne.
Tak jak pisałem wcześniej, do krótkiej mam miarkę zrobioną ze strzykawki, ostatnie wyniki pokazują, że jest dobrze.
Do karabinu i owszem, ważę i to bardzo dokładnie.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Senio »

Toost pisze:Chociaż gdybym miał zaplecze takie jak Twoje zrobił bym sobie regulowany dozownik na wzór dozownika LEE i sypał bezpośrednio do fiolek.
Nie warto. Tworzenie czegoś takiego od podstaw zajmuje dużo czasu. Tym bardziej jak to są złożone urządzenia. Taki dozownik Lee nie kosztuje nie wiadomo ile, a siedzieć trzeba nad tym x godzin.

Można by też zrobić prościej na zasadzie działania prochownicy. Dwa zawory wciskane. Jeden napełnia rurkę drugi opróżnia. Rurka między zaworami na gwincie skręcana żeby była regulacja dawki. To nie jest wcale trudne do zrobienia. Pojemnik na proch z byle czego. Ucięty PET wystarczy. Ale po co to robić ?. To co jest zrobione przysłowiowo "do bani" należy albo poprawić, albo zrobić od podstaw, ale to co jest dobre i niedrogie się kupuje i zapomina.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: mkl1 »

Senio
Ważysz śrut wiatrówkowy?
robisz selekcję tegoz?
Więc... czasami trzeba być dokładniejszym w odmierzaniu prochu.... nawet czarnego.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Senio »

Pewnie że precyzyjne i dokładne podejście do tematu zawsze ma wpływ na wynik. Dozowniki, ważenie i staranność są dokładniejsze niż "na oko" i nie ma co z tym dyskutować.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: kewalsPL »

Pod zawody to trzeba wszystko super szykować, jednak do strzelania rekreacyjnego nie trzeba przecież takiej precyzji. Do rewolweru na 25m powtarzalna dawka 15 czy 17 gr z dokładnością do 1gr jest wystarczająca (nawet przesadzona), a na 50m 24gr z taką samą dokładnością. Na początku i tak strzelec będzie tym słabszym ogniwem a rozrzut 1gr jest niezauważalny na tarczy. Pod zawody, zwłaszcza strzelanie na dłuższy dystans to jest inny temat i konieczność precyzji.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Senio »

kewalsPL pisze:do strzelania rekreacyjnego nie trzeba przecież takiej precyzji. Do rewolweru na 25m powtarzalna dawka 15 czy 17 gr z dokładnością do 1gr jest wystarczająca (nawet przesadzona), a na 50m 24gr z taką samą dokładnością.
Też tak uważam i dlatego jakieś proste rozwiązania w przypadku rekreacji uważam za wystarczające. Dla komfortu obsługi tylko parę gadżetów i można ładnie i sprawnie się pobawić. Ja jeszcze czy to do nasypywania z fiolek czy bezpośrednio z łuski jako miarki, dorobiłem sobie taki mały fikuśny lejek. Trafiać w otworki bębna nie potrzebuję, sam się trzyma jak go puścić, wlot ma 18 mm, wygodnie się nim operuje i naprawdę wygoda w sypaniu czy to prochu czy manny jest super. I to moim zdaniem wszystko co potrzebne żeby zacząć zabawę i w miarę sprawnie ładować. Oczywiście z myślą o obsłudze praską go zrobiłem bo inaczej taki lejek jest bezużyteczny.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
patryk.kry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 03 lipca 2016, 14:27
Tematy: 0
Lokalizacja: WZ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: patryk.kry »

Jak ktoś przesadza z dokładnością w rewolwerze to szybko się zniechęci i kończy swojego tripa na dziki zachód.

W XIX ludzie jakoś nie mieli dostępu do nowoczesnych przyrządów pomiarowych, a broń zdawała egzamin( choć na początku Colt troszkę partaczył ).
Remington New Army Model 1858 kal 44 8 cali INOX UBERTTI
W przyszłości coś więcej będzie :)
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: kewalsPL »

Senio pisze:Trafiać w otworki bębna nie potrzebuję,
Z naszymi latami praktyki samo się trafia ;laughing: , złoty kielich, butelka i lufa czyli będzie zabawa :-D . Rekreacyjnym strzelaniem z CP trzeba się bawić i to jest dla mnie najważniejsze, a nawet na ładunkach z łuski Remingtonem na 50m większość miałem w czarnym podczas testowania go na tym dystansie. Do strzelania bardziej na wyczynowo to się już nie nadaję, musieli by mi oko przeszczepić :evil: , jednak strzelcy nitro nieraz mi zazdroszczą skupienia przestrzelin. Komu dobrze wychodzi strzelanie i będzie chciał brać udział w zawodach to sam już będzie wiedział co musi poprawić.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Senio »

kewalsPL pisze:złoty kielich
Jak by dziurę od spodu palcem zatkać, to od biedy by utopił człowiek smutki wynikające z wyniku :)
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: kewalsPL »

Jeszcze nie dotarłeś do strzelnicy a już Cię wynik smuci :?: Pozwól kulkom wylecieć z lufy, poczuj dymka i ciesz się zamiast planowania smutku :-D to ma być odskocznia od szarych dni ;laughing: .
Zawsze strzelającemu z moich zabawek powtarzam: podnieś rękę i skieruj lufę ku tarczy - pozwól by kulka dokończyła dzieła :one: .
merdan
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 20:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: merdan »

Zawsze brałem z allegro tak jak linkowali powyżej i zawsze byłem zadowolony i nie miałem problemu;)
Laskowik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2015, 17:15
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Laskowik »

czesc

gdzie kupic fiolki na okolo 40 grain? Czy 5 ml fiolka eppendorfa bedzie ok i czy bedzie sie z niej wygodnie do komory sypac? mam walkera i nie chce dwoch fiolek na jedna komore otwierac

pozdro
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Toost »

5ml to ok 75gr prochu, starczy z zapasem. Jedyny problem to średnica. Jest na tyle duża, że może być trudno nasypać do komory bezpośrednio z fiolki. Są też fiolki 12x75ml z korkiem, na znanym portalu w dziale zdrowie->laboratorium. Mieszczą też ok 5ml, ale są cieńsze. Korek jest szczelniejszy. Na eppendorfach zauważyłem, że zatyczka zaczyna się wyrabiać i czasem sama się otwiera.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
Foxtrott
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2018, 11:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fiolki 2-3 ml

Post autor: Foxtrott »

Laskowik pisze:czesc

gdzie kupic fiolki na okolo 40 grain? Czy 5 ml fiolka eppendorfa bedzie ok i czy bedzie sie z niej wygodnie do komory sypac? mam walkera i nie chce dwoch fiolek na jedna komore otwierac

pozdro
Zobacz tu :
https://sklep-chemland.pl/pl/materialy- ... l?___SID=U
Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”