Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

kule - od jakiego sprzedawcy ?

Moderator: Moderatorzy CP

gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Postautor: gondol_jerzy » 2018-01-20, 09:47

Sporo mocnych słów padło, ale obie strony mają swoje argumenty i racje. Jacek_FDJ może czuć się ciutkę rozgoryczony, że na naszym popolupnym rynku, jako legalny biznesmen, musi konkurować z garażowymi wytwórcami. Tylko kto jest temu winien? Czy on sam, czy ci garażowcy, czy raczej przepisy i regulacje ustawione przeciwko tym legalnym przedsiębiorcom? Zusy, srusy, vaty sraty, pipy, pihy i członek wie co tam jeszcze. Gdy do tego dodać niewysoką zamożność przeciętnego Polaka i niewydolność służb ścigających szarą strefę, to jesteśmy w domu. Może rozwiązaniem dla Jacka jest poszerzenie asortymentu produkcji o wyroby klasy popularnej? Wiadomo, że w gorszej jakości, ale jednocześnie niższej cenie. Zarzucić rynek tańszym towarem. :027:

maciek73

Postautor: maciek73 » 2018-01-20, 10:23

six gun lover pisze:
sas88 pisze:to i tak wczesniej czy później zamiast płacić grube pieniądze, sami zaczną sobie odlewać.

Ja właśnie zacząłem tak robić. Biorąc pod uwagę ceny w sklepach, a u prywatnych sprzedawców z jakością bywa różnie (właśnie część takich kul przetopiłem ponownie mieszając ze swoim ołowiem), sam zacząłem odlewać. W 2 popołudnia odlałem bez większego problemu ładnych, bardzo powtarzalnych i jakościowo mi odpowiadających 1300 kul, a biorąc pod uwagę koszty jakie poniosłem...

- kokila prawie 200 zł
- zrobienie kociołka ok. 40 zł
- zrobienie obtaczarki ok 40 zł ( tego nie musiałem, ale chciałem)
- ołów z plomb ze skupu złomu - 4 zł za kilogram - wziąłem wszystko co mieli, to zapłaciłem 60 zł
- gaz na to poszedł za ok 5 zł, wiem, bo skończyła mi się jedna kilówka i dotankowałem drugi raz

No i teraz kalkulujemy wszystko to ok. 350 zł, czyli biorąc pod uwagę ceny sklepowe, czyli 49 zł, a w zaokrągleniu 50 zł, po wystrzeleniu 700 szt. jestem na zero, a później już :502: tylko niesamowite przody
Ostatnio zmieniony 2018-01-20, 10:28 przez maciek73, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dazzoth

Postautor: dazzoth » 2018-01-20, 10:49

six gun lover pisze:
sas88 pisze:Dobrze, ze nie robisz w spożywce, bo zabroniłbyś działkowcom sprzedaży pietruszki na targu.
Albo nasłał na staruszkę z marchewką, czy pietruszką z działki "szeryfów" ze straży miejskiej. Jacek FDJ: Czy to jest faktycznie tak wielkim zagrozeniem dla przedsiębiorców, że ktoś amatorsko produkuje kule i sprzedaje? Jeżeli produkuje tak tanio, to postaraj się też tak tanio produkować i sprzedawać nie jako firma - proste. Ok. Twoje są o niebo lepsze. Więc podnieś ich cenę jeszcze bardziej, skoro są takie wspaniałe i wtedy i tak zawodowcy będą kupować tylko u Ciebie, a odlewających amatorów oleją. A jesli Twoim docelowym klientem są początkujący, to i tak wczesniej czy później zamiast płacić grube pieniądze, sami zaczną sobie odlewać.

Akurat trochę bzdury piszesz, różnica jest zasadnicza - podatku nie zapłaci ten co robi chałupniczo kulki i tym samym cena zawsze będzie niższa, przedsiębiorca nie ma możliwości konkurowania z kimś kto robi to na czarno. Produkcja staje się nieopłacalna. Nie bronię tym samym nikogo, ale no trzeba mieć tego świadomość. Kto, gdzie i u kogo kupuje to już jest sprawa osobista :wink: wiadomo, że część woli lepsze kulki, część tańsze i tyle.
Tantal wz.88, Glock 19

maciek73

Postautor: maciek73 » 2018-01-20, 11:29

czasu nie liczę, bo robiłem to z przyjemnością, a zdrowie ? Jak dbasz, tak masz, jak się zabezpieczysz, to jest ok :)

"Jakość dla celów amatorskich zadowalająca." - Ja miałem szczęście, choć z jakością nie było tez najlepiej, jedna miękka, inna twarda, jedna ładnie wchodziła w bębenek, a druga stawiała spory opór.

Kolega trafił na takie twarde, że zgiął pobojczyk, a i praska dostała, trzeba było ogromnej siły, aby wcisnąć taką kule w bębenek. Dlatego tez postanowiłem robić na własne potrzeby sam. Wiem, nie wszyscy mają ochotę, możliwości, a i czasami zdolności, aby sobie pomajstrować i pobawić się, ja lubię takie rzeczy, więc... pomyślałem i zrobiłem co trzeba :-D
Ostatnio zmieniony 2018-01-20, 11:36 przez maciek73, łącznie zmieniany 1 raz.

pako1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: pako1 » 2018-01-20, 14:29

Teraz już na takie wpadki sprzedających nie stać. Nauczyli się robić kule dobrej jakości. Jakość się polepszyła. Jest duża konkurencja.
Ale jak sam sobie zrobisz to nie masz na kogo winy składać jak źle latają.
A tu zawsze można zwalić wine że kule źle zrobione ! :-D

rosmo

Postautor: rosmo » 2018-01-21, 19:07

W temacie kul też mam swoje doświadczenia- najgorsze były od takiego z rogami, potem sklep przysłał mi mniejsze niż zamawiałem, później całkiem dobre od 2 sprzedających na Al...Ostatecznie kupiłem kokilę Lee .457, ołów kablowy ze złomu po 5zł/kg i w jedną sobotę odlewam 600-700 własnych kul. Nawet bez piecyka, garnczek z inoxu, dorobiona łyżka, kule obtoczone, miękkie. I jakoś nie przejmuję się podatkami sklepów, bo dosyć już ich płacę z własnej działalności.

six gun lover

Postautor: six gun lover » 2018-01-26, 14:00

dazzoth pisze:Akurat trochę bzdury piszesz, różnica jest zasadnicza - podatku nie zapłaci ten co robi chałupniczo kulki i tym samym cena zawsze będzie niższa, przedsiębiorca nie ma możliwości konkurowania z kimś kto robi to na czarno. Produkcja staje się nieopłacalna.
Dlatego napisałem: Jeżeli produkuje tak tanio, to postaraj się też tak tanio produkować i sprzedawać nie jako firma - proste.
If you gonna die, die with your boots on... (Sonata Arctica)

Marek-
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: Marek- » 2018-01-26, 14:22

Proponujesz czarny rynek kulek ?
A może nową szarą strefę ?

ptaku_1

Postautor: ptaku_1 » 2018-04-28, 00:10

Do tej pory strzelałem z kul ACP 451 i 454, nie mogę na nie narzekać koszt około 40zł w Saguaro tam jest chyba najtaniej, ostatnio pogrzebałem w necie i znalazłem kule mark&daughters po 30zł. Ktoś je używa, trzymają rozmiar? Warto je kupić?
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)

ooshy

Postautor: ooshy » 2018-05-14, 11:49

Na FB jest mocna grupa poparcia dla M&D.
Ja nigdy tam nie kupowałem, ale ponoć niezłe. Nie pozostaje Ci nic innego jak zakupić 100 szt i sprawdzić.
Daj znać jak poszło.

ptaku_1 pisze:Do tej pory strzelałem z kul ACP 451 i 454, nie mogę na nie narzekać koszt około 40zł w Saguaro tam jest chyba najtaniej, ostatnio pogrzebałem w necie i znalazłem kule mark&daughters po 30zł. Ktoś je używa, trzymają rozmiar? Warto je kupić?
Remington 8" .44 Uberti 2015
Hawken .45 Investarm 1976

FunkyKoval5

Postautor: FunkyKoval5 » 2018-05-14, 12:45

ptaku_1 pisze:Do tej pory strzelałem z kul ACP 451 i 454, nie mogę na nie narzekać koszt około 40zł w Saguaro tam jest chyba najtaniej, ostatnio pogrzebałem w necie i znalazłem kule mark&daughters po 30zł. Ktoś je używa, trzymają rozmiar? Warto je kupić?

Kupowałem te kulki, 454 i 457...bardzo zacne, mogą szczerze polecić.

ptaku_1

Postautor: ptaku_1 » 2018-05-14, 12:58

Też je kupiłem, jak wrócę z urlop to je zmierzę i zwarze. Co ciekawe jak napisałem zapytanie o te kule na jednej grupie FB to od razu dostałem bana, normalnie jak by to był jakiś wyklety towar.
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)

Wróć do „Amunicja - CP”