kule - od jakiego sprzedawcy ?

Moderator: Moderatorzy CP

Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 888
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Irek M »

Do mojego colt new army 1860 Uberti odlewam sobie kule 454. Do tego rewolweru nie wchodzą one tak ciasno jako do innych sztuk. tak więc musisz sam sprawdzić, które będą ładowały się najlepiej do Twojej broni. Pamiętaj tylko, że wciśnięta kula powinna zostawić tzw. pierścionek po wciśnięciu jej do bębna.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Pietta ma mniejszą średnicę komór niż Uberti, do mojej pietty (zarówno do colta army 1860 jak i remingtona) ładuję kule .445 (kokila Lyman), nie ścina się obrączka, ale kula wchodzi wystarczająco ciasno do bębna (palcem nie da się wcisnąć). Niestety, każdy musi wypróbować, co jego broń kocha najbardziej - sprawdzałem kule od .445 poprzez .451 do .454 i poza wzrastającą trudnością ładowania skupienie mi się nie poprawiło, nawet wręcz przeciwnie. Kule są z miękkiego stopu ołowiu (czysty ołów z dodatkiem 1-2% cyny). Niezależnie od użytych kul zalecam smarowanie komór dość twardym smarem po naładowaniu - nie wydmuchuje ich z sąsiednich komór, smaruje lufę i ew. ze względów bezpieczeństwa. W remingtonie Uberti wypróbowałbym .451, .454, nawet .457 i sprawdził, które dają najmniejszy rozrzut (a dodatkowo, przy których kulach pobojczyk jest do wymiany, mniejsze kule można spokojnie ładować pobojczykiem, większe lepiej praską). Obrączka ołowiu nie jest konieczna, a przy bębnach ze sfazowanymi krawędziami komór - takie też istnieją - wręcz niemożliwa do uzyskania.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Witam. Czy ktoś z kolegów kupował kule lub pociski od innych sprzedawców z Allegro? Jest kilku nowych sprzedawców którzy oferują amunicję do CP i nie mają żadnych negatywów. Jak u nich z jakością?
ooshy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 18 listopada 2016, 18:52
Tematy: 5
Lokalizacja: Strzelce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: ooshy »

Ja ostatnio namiętnie kupuję kule z oeliks... zwyczajowa cena wszędzie 40 PLN za 100 kul 0.454 czy 0.440 a tam znalazłem po 25 pln... postrzelałem i jakoś kule latają, na wadze widzę bardzo dużą powtarzalność... nie będę wskazywał na konkretnych sprzedających, ale te po 25 - 26 pln są całkiem ok... oczywiście najtaniej odlewać samemu, ale moja żona dba o swojego męża i nie chce mu pozwolić na samodzielną walkę z kociołkiem... za to sama miesięcznie wywala ponad 100 kul, a ja jako dział zaopatrzenia muszę walczyć z przesyłkami i zakupami.
Ja wybierałem sprzedawcę, przy pierwszym zamówieniu brałem 100 kulek, a potem już hurcik - 500 czy ileś... Na chwilę obecną w 0.454 jestem zatowarowany, pozostał tylko karabin i próby z 0,440 i 0,445

Aktualnie jestem na etapie organizacji wosku pszczelego do smaru :) na tym też można przyoszczędzić jak się dużo strzela i ma więcej niż jedną sztukę broni i więcej niż jednego strzelca w domu :)

zauważyłem, że kula to kula, i nawet te z nadlewkami kupowanymi lokalnie latały z rewolweru co najmniej poprawnie, mogę nawet powiedzieć, że nie widziałem różnicy. Gong na 50 m brzękał nie rzadziej niż 5 razy na 6 strzałów...
Karabin z 50 m strącał pokryweczki (wielkości dłoni) na tanich kulach (te akurat były bez nadlewek i były idealnie okrągłe).

Jeśli chcesz strzelać dla zabawy tak jak ja to robię, to myślę, że nie ma sensu kupować mega drogich kul sportowych, które można kupić w sklepach...
Aha, z tego co zauważyłem, kule nikną w zastraszającym tempie, dlatego jak już zdecydujesz się po ewentualnych próbach na jakiegoś dostawcę, to warto kupić dużo ołowiu... ciągłe zakupy mnie męczyły, a tak raz na kwartał zamieszanie z kupowaniem i spokój (o kosztach przesyłki nie wspomnę...
16 ga IŻ / .22 LR Browning / 5,56x45 DB / 6,5x55 SE CG / 7,62x39 AKMS / 9 mm Beretta / .45 Glock 30 / .357 mag .38 sp Winchester 1892 / 12 ga Winchester 1897
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Widziałem sprzedających na olx-e ale który robi kulki i pociski w miarę fajne no i jest uczciwy. Kiedyś kupiłem tablet na tym portalu za750 pln, a w paczce przyszła książka wielkością odpowiadająca opakowaniu tableta :evil:
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, 19:42 przez FunkyKoval5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kubususul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 418
Rejestracja: 17 grudnia 2003, 16:54
Tematy: 23
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: kubususul »

Jako, że stoję przed kupnem kul to chciałbym podpytać gdzie teraz najlepiej ? Na alle... użytkownik Tynisz nie ma aukcji żadnych, natomiast jest Tynisz100 - czy to ta sama osoba czy podła podróba ? Bo bym spokojnie z kimś się skontaktował..
Nam strzelac nie kazano...
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Toost »

Ten sam.
Jest jeszcze Krzynek21 i TRAP
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Obaj są. Jest też kilku nowych bez negatywów. Tynisz ostatnio wystawiał chyba pociski w kal.36, i nic poza tym :(
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Toost »

Napisz do niego maila. Nie wszystko co wytapia wystawia.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 12:49 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: rzufik1 »

najlepsze kulki robi krzynek :) ale każdy ma swoje preferencje :)
a u krzynka jak bierzesz z 1000szt to cena zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej a i tak jest najtańszy :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
kubususul
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 418
Rejestracja: 17 grudnia 2003, 16:54
Tematy: 23
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: kubususul »

Super, dzięki, myślę, że każdemu będzie teraz łatwiej szukać :-)
Nam strzelac nie kazano...
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: mildot »

Najlepsze robi H&N... niestety. Są bardzo równe wagowo i dość okrągłe, żeby nie przejmować się nadlewkami. I to jest najważniejsze. Niestety są drogie... no i nie polskie...

Koledzy z naszego podwórka są niestety nierówni. Najlepsze wypusty robił Jacek (nie pamiętam ksywki z forum, ale i tak nie odpisywał), ale też Tynisz. Jednak jak Tynisz był zarobiony to dostałem też taką serię kulek, że musiałem ich użyć jako obciążników do matchówki... bo do strzelania były nie bardzo chociaż wyglądały jak zwykle. Od razu dodam, że stała za tym metoda, a nie tylko moje "misie" - waga, Excel, metody statystyczne itp. ;) Jak szykowałem się na zawody to ważyłem każdą kulkę z paczki... ;laughing:

W porządnym porównaniu niestety wszystkim innym daleko do kulek H&N. Miałem nawet kiedyś wstawić to porównanie na forum, ale jakoś z CP przestałem strzelać i czasu brakło bo to większa robota z rzeczowym opisanie i zaprezentowaniem wyników... może kiedyś.
Strzelam... bo lubię. ;)
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

A co ze sprzedawcą TRAP?
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: kamilos »

Maiłem kulki od Tynisza, Krzynka i Trapa i w tej kolejności oceniam je jakościowo ale wszystkie są stosunkowo niezłe jak na moje amatorskie potrzeby. Wziąłem też kulki od Dwurogiego i to była totalna porażka pod każdym względem - nadlewy nie równa waga itd. Oczywiście wszyscy sprzedawcy są na allegro.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
lipton73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: lipton73 »

A co sądzicie panowie o tym sprzedawcy, miał ktoś z nim do czynienia i z jego produktami ?
https://www.olx.pl/oferta/kule-olowiane ... 76119ea129
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”