kule - od jakiego sprzedawcy ?

Moderator: Moderatorzy CP

maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: maciek73 »

czasu nie liczę, bo robiłem to z przyjemnością, a zdrowie ? Jak dbasz, tak masz, jak się zabezpieczysz, to jest ok :)

"Jakość dla celów amatorskich zadowalająca." - Ja miałem szczęście, choć z jakością nie było tez najlepiej, jedna miękka, inna twarda, jedna ładnie wchodziła w bębenek, a druga stawiała spory opór.

Kolega trafił na takie twarde, że zgiął pobojczyk, a i praska dostała, trzeba było ogromnej siły, aby wcisnąć taką kule w bębenek. Dlatego tez postanowiłem robić na własne potrzeby sam. Wiem, nie wszyscy mają ochotę, możliwości, a i czasami zdolności, aby sobie pomajstrować i pobawić się, ja lubię takie rzeczy, więc... pomyślałem i zrobiłem co trzeba :-D
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2018, 11:36 przez maciek73, łącznie zmieniany 1 raz.
pako1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 września 2017, 14:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: pako1 »

Teraz już na takie wpadki sprzedających nie stać. Nauczyli się robić kule dobrej jakości. Jakość się polepszyła. Jest duża konkurencja.
Ale jak sam sobie zrobisz to nie masz na kogo winy składać jak źle latają.
A tu zawsze można zwalić wine że kule źle zrobione ! :-D
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: rosmo »

W temacie kul też mam swoje doświadczenia- najgorsze były od takiego z rogami, potem sklep przysłał mi mniejsze niż zamawiałem, później całkiem dobre od 2 sprzedających na Al...Ostatecznie kupiłem kokilę Lee .457, ołów kablowy ze złomu po 5zł/kg i w jedną sobotę odlewam 600-700 własnych kul. Nawet bez piecyka, garnczek z inoxu, dorobiona łyżka, kule obtoczone, miękkie. I jakoś nie przejmuję się podatkami sklepów, bo dosyć już ich płacę z własnej działalności.
six gun lover
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 10:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Czempiń, Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: six gun lover »

dazzoth pisze: Akurat trochę bzdury piszesz, różnica jest zasadnicza - podatku nie zapłaci ten co robi chałupniczo kulki i tym samym cena zawsze będzie niższa, przedsiębiorca nie ma możliwości konkurowania z kimś kto robi to na czarno. Produkcja staje się nieopłacalna.
Dlatego napisałem: Jeżeli produkuje tak tanio, to postaraj się też tak tanio produkować i sprzedawać nie jako firma - proste.
If you gonna die, die with your boots on... (Sonata Arctica)
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Marek- »

Proponujesz czarny rynek kulek ?
A może nową szarą strefę ?
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: ptaku_1 »

Do tej pory strzelałem z kul ACP 451 i 454, nie mogę na nie narzekać koszt około 40zł w Saguaro tam jest chyba najtaniej, ostatnio pogrzebałem w necie i znalazłem kule mark&daughters po 30zł. Ktoś je używa, trzymają rozmiar? Warto je kupić?
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
ooshy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 18 listopada 2016, 18:52
Tematy: 5
Lokalizacja: Strzelce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: ooshy »

Na FB jest mocna grupa poparcia dla M&D.
Ja nigdy tam nie kupowałem, ale ponoć niezłe. Nie pozostaje Ci nic innego jak zakupić 100 szt i sprawdzić.
Daj znać jak poszło.

ptaku_1 pisze:Do tej pory strzelałem z kul ACP 451 i 454, nie mogę na nie narzekać koszt około 40zł w Saguaro tam jest chyba najtaniej, ostatnio pogrzebałem w necie i znalazłem kule mark&daughters po 30zł. Ktoś je używa, trzymają rozmiar? Warto je kupić?
16 ga IŻ / .22 LR Browning / 5,56x45 DB / 6,5x55 SE CG / 7,62x39 AKMS / 9 mm Beretta / .45 Glock 30 / .357 mag .38 sp Winchester 1892 / 12 ga Winchester 1897
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

ptaku_1 pisze:Do tej pory strzelałem z kul ACP 451 i 454, nie mogę na nie narzekać koszt około 40zł w Saguaro tam jest chyba najtaniej, ostatnio pogrzebałem w necie i znalazłem kule mark&daughters po 30zł. Ktoś je używa, trzymają rozmiar? Warto je kupić?
Kupowałem te kulki, 454 i 457...bardzo zacne, mogą szczerze polecić.
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: ptaku_1 »

Też je kupiłem, jak wrócę z urlop to je zmierzę i zwarze. Co ciekawe jak napisałem zapytanie o te kule na jednej grupie FB to od razu dostałem bana, normalnie jak by to był jakiś wyklety towar.
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
piotr7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 31 stycznia 2020, 15:26
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: piotr7 »

Trochę odkopię temat; znacie firmę SP-Arms?
Jej kule są w ofercie militaria.pl ale nie tylko.
P.
AirMaster 25 (BLOW H-01), LOV 2, UMA SP50, 2x IŻ-53M, RECORD mod.3, GAMO P900, Perfecta S3, SNOWPEAK SP500,
Remington New Army, 1858, .44, 8",
Major Eagle long.
laner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwietnia 2020, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: laner »

te w czarnych pudeleczkach po 50 i 100 ?

pudeleczka fajne, zostawilem sobie. kule ok, miekkie, wymiarowe ale wole MD,ACP albo od zbiha
piotr7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 31 stycznia 2020, 15:26
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: piotr7 »

no więc przetestowałem kule .451 z trzech źródeł: ACP, SP Arms i krzynek21 (Allegro).

- ACP zdecydowanie najgorsze (trochę mnie to zdziwiło patrząc po opiniach), nierówne, dają różne pierścionki, różnią się twardością a 1/10 wręcz nie dało się docisnąć pobojczykiem

- SP Arms - wyraźnie lepsze, równiejsze tylko nie wiem po co umazane smarem, po zakupie musiałem je po prostu wymyć żeby się na strzelnicy nie budzić, są w fajnych pudełkach, które potem można wykorzystywać, wychodzą najdrożej.

- od krzynek21 według mnie najlepsze, równe i miękkie, biorąc pod uwagę koszty dostawy wyszły najtaniej (no i takie milusie, błyszczące, prawie jak polerowane).

może następną partie wezmę od zbiho, chociaż te ostatnie są dla mnie całkowicie wystarczające.
AirMaster 25 (BLOW H-01), LOV 2, UMA SP50, 2x IŻ-53M, RECORD mod.3, GAMO P900, Perfecta S3, SNOWPEAK SP500,
Remington New Army, 1858, .44, 8",
Major Eagle long.
Shokunin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 06 listopada 2017, 22:41
Tematy: 7
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Shokunin »

Ja osobiście chciałbym polecić pewnego sprzedawcę z Allegro. Kiedy jeszcze kupowałem kule, to właśnie te od niego były dla mnie najlepsze. Miał ksywkę TRAP. Niestety nie wiem, czy jeszcze działa. Ostatni zakup zrobiłem jakieś 2 lata temu. Od tego czasu sam sobie odlewam i nie odczuwam różnicy, mimo, że nie obtaczam ani nie poleruje. Strzelam z takich, jakie wychodzą z kulolejki.
Pozdrawiam
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"
Rudpavv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2019, 15:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Rudpavv »

TRAP dalej sprzedaje. Pół roku temu kupiłem od niego .454 w paczkach po 500 sztuk. Niestety przy tej ilości potrafią się nieco odkształcić w transporcie, czasami się trafiają jajowate sztuki. Jak za tą cenę są super.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Shokunin pisze: 21 grudnia 2020, 22:14 Strzelam z takich, jakie wychodzą z kulolejki.
Dokładnie takie można kupić od Pedersoli - poukładane na formatce ze styropianu, z cyckiem i szwem. Cena trochę zaporowa. Celność (podobno) gwarantowana.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”