kule - od jakiego sprzedawcy ?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Toost »

Marek- pisze:Wygląd kul do rewolweru nie ma najmniejszego znaczenia, po wylocie z lufy wyglądają wszystkie tak samo.
Porównałem kule obtoczone i z wystającymi nadlewkami, z tej samej partii. Układane w bębnie nadlewką do góry.Na 25 latały tak samo.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Masz rację Marek, wygląd kul nie ma znaczenia jeśli chodzi o strzelanie, ale świadczy o dbałości i precyzji producenta...
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Marek- »

Jak są zbyt ładne to żal nimi strzelać ;)
Najważniejsza jest ich odpowiednio dobrana twardość, jakość ich obtoczenia nie wpłynie na celność rewolweru.
Ja nie obtaczam wcale a ostatni na zawodach nie jestem.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

W następny piątek je wypróbuję, więc będę wiedział czy oprócz wyglądu mają inne zalety ;laughing:
pako1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 września 2017, 14:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: pako1 »

Czyli, wnioski dotyczące rewolwerów CP:
1. Kule najlepiej odlewać samemu.
2. Obtaczanie do 50 metrów mało co daje.
3. Najważniejsze są umiejętności strzeleckie, segregacja kul wagowo(dokładność wagi kuli 0,01), podobnie z ładunkiem i przybitką.
4. Ważna również siła prasowania poszczególnych komór w celu uniknięcia poduszki powietrznej(najlepiej praską, używać powtarzalnej siły do wszystkich komór).
5. Ładunek, kule(średnica, twardość ołowiu), smar dostosowujemy na zasadzie prób i błędów do konkretnej sztuki broni.

Coś Panowie do dodania w temacie ? :-D
golabwaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 08 stycznia 2018, 16:22
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: golabwaw »

Bardzo mały wybór obecnie na Allegro. Będę kupował pierwszy raz i nie mam porównania. Czy kupować od "BELFER-d" czy macie jakiś inny namiar ?
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: ArturR »

W moim R&S .44 najlepiej spisują się kule od "Tynisza". Nie trzeba wielkiej siły by wbić je do bębna, nie potrzeba prasy, wystarczy pobojczyk. Na 25m do tarczy najlepsze wyniki miałem na kulach od Tynisza, polecam pzdr.art.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Cereus »

Jedyny polski producent , który ma towar o powtarzalnej jakości( ołów z huty z certyfikatem) to firma ACP-Sport . Paczka 100 szt na wadze nie ma rozrzutu większego niż +-1g . Cała reszta to amatorzy , którzy odlewaniem dorabiają sobie na boku.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

golabwaw pisze:Bardzo mały wybór obecnie na Allegro. Będę kupował pierwszy raz i nie mam porównania. Czy kupować od "BELFER-d" czy macie jakiś inny namiar ?
Zajrzyj też na OLX, wpisz hasło "pociski real" i poszukaj gościa z Bytomia ma na imię Marek...ma prawie wszystko co potrzebujesz. W niezłych cenach.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Cereus pisze:Jedyny polski producent , który ma towar o powtarzalnej jakości( ołów z huty z certyfikatem) to firma ACP-Sport . Paczka 100 szt na wadze nie ma rozrzutu większego niż +-1g . Cała reszta to amatorzy , którzy odlewaniem dorabiają sobie na boku.
Oczywiście, a ceny 100% wyższe od amatorów z których część ma naprawdę dobry produkt... :502:
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Cereus »

Jak ktoś używa ołowiu ze złomu ,odlewa pociski w garażu , nie wystawia rachunków i nie płaci żadnych podatków to może mieć taniej. Niech spróbuje uczciwej konkurencji to zobaczymy jak długo pojedzie.
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Cereus pisze:Jak ktoś używa ołowiu ze złomu ,odlewa pociski w garażu , nie wystawia rachunków i nie płaci żadnych podatków to może mieć taniej. Niech spróbuje uczciwej konkurencji to zobaczymy jak długo pojedzie.
Oczywiście możesz mieć rację, ale co to obchodzi mnie czy innych którzy czasem muszą się liczyć z pieniędzmi. Mamy płacić ZUS i podatki przedsiębiorcy? Jeśli kulki i pociski są naprawdę dobrej jakości to wybór mam prosty, nie będę nabijał komuś kieszeni i płacił jego opłat.
Na tym forum w innym poście padło pytanie czemu broń CP u nas jest droższa niż za granicą...bo mimo takich cen jest kupowana, ktoś odpowiedział. I chyba miał rację, jeżeli towar zalegał by na półkach po pewnym czasie ceny spadłyby do bardziej realnych.
Awatar użytkownika
Jacek_FDJ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 10:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Jacek_FDJ »

FunkyKoval5 pisze:
Cereus pisze:Jak ktoś używa ołowiu ze złomu ,odlewa pociski w garażu , nie wystawia rachunków i nie płaci żadnych podatków to może mieć taniej. Niech spróbuje uczciwej konkurencji to zobaczymy jak długo pojedzie.
Oczywiście możesz mieć rację, ale co to obchodzi mnie czy innych którzy czasem muszą się liczyć z pieniędzmi. Mamy płacić ZUS i podatki przedsiębiorcy? Jeśli kulki i pociski są naprawdę dobrej jakości to wybór mam prosty, nie będę nabijał komuś kieszeni i płacił jego opłat.
Na tym forum w innym poście padło pytanie czemu broń CP u nas jest droższa niż za granicą...bo mimo takich cen jest kupowana, ktoś odpowiedział. I chyba miał rację, jeżeli towar zalegał by na półkach po pewnym czasie ceny spadłyby do bardziej realnych.
To co piszesz jest odzwierciedleniem typowego polaczkowactwa.
Ale do kolejki po 500+ zapewne ustawisz się pierwszy ?
Jak w pobliskiej rzece wypłyną ryby do góry brzuchem albo dziecko zachoruje z powodu nasycenia organizmu metalami cieżkimi to pierwszy będziesz płakał.
Pierwszy też pewnie narzekasz na alarmy smogowe i złą jakość powietrza gdy sąsiad pali w piecu byle czym.
W tym kraju nigdy nie będzie dobrze z powodu takiego właśnie cwaniactwa.
Jedni dbają o środowisko i prowadzą legalną działalność gospodarczą odprowadzając podatki a inni wolą kraść i kombinować na boku.
Jak ma dobrze prosperować np firma budowlana skoro po godzinach jej pracownik robi jej czyli sobie samemu konkurencję zaniżając ceny na rynku ?
Pewnie można jeszcze taniej produkować kule kradnąc kable przy drodze.
Na cenę kul tzw "sklepowych" składa się kilka czynników.
Po pierwsze cena ołowiu.
Ze złomu /zanieczyszczony/ ołów kosztuje ok 8zł/kg
Z huty 11-12zł/kg
Na ołów obowiązuje VAT odwrócony.
To oznacza, że kupuje się go w cenie netto.
Zatem sprzedawca będący przedsiębiorcą musi od razu doliczyć 23% VAT.
Do tego dochodzi 19% zaliczki na poczet podatku dochodowego przy sprzedaży.
Pomijając ZUS i zysk to na samym starcie uczciwy przedsiębiorca jest o 40% droższy od cwaniaka z garażu.
Do tego dochodzą inne koszty takie jak: decyzja środowiskowa, utylizacja odpadów, badania na zawartość metali ciężkich, koszt wymiany filtrów węglowych, analiza wpływu prowadzenia działalności na środowisko, ZUS to okazuje się, że zysk przedsiębiorcy to ok 5zł kmpl/100 szt kul 454.
Cwaniak garażowy oferując kule o 20% tańsze płaci tylko za złom ołowiu i prąd co daje mu koszt produkcji na poziomie 9-10 zł. Sprzedając kule po 26 zł i tak jest 16zł do przodu. On i jego klienci mają w du*** zdrowie i inne korzyści wynikające ze zrzucania się na wspólne państwo, jakie by ono nie było. Do tego dochodzi koszt dystrybucji ale go pomijam bo "garażowiec" też musi za to płacić ;)
Nikt nie musi kupować kul.
Można je robić samemu na własne czy kolegi potrzeby.
Jako czynny kiedyś zawodnik nie wyobrażałem sobie aby ktoś inny miał mi robić kule.
Doskonale to rozumiem.
Jako producent mam zlecenia od zawodników na kule i pociski matchowe.
Ostatnio odlewałem np dla Marka Pokulniewicza prawie 2 000 pocisków.
Jest to jednak zupełnie inna produkcja i za zupełnie inne pieniądze.
Zamówienia dla zawodników są bardzo ryzykowne dla producentów.
Z jednej strony dają prestiż a z drugiej istnieje ryzyko, że przy słabszej formie zawodnika, wina za słaby wynik spadnie właśnie na niego ;)

Podsumowując:
Ze względu na niestabilne prawo i garażową konkurencję już dawno przekierowałem się na zagranicę.
Dziwię się jednak sklepom, że nie reagują odpowiednio na takie "garażowe" praktyki.
Można kupić taniej auto od złodzieja ale czy jest to w porządku ?

I jeszcze na koniec odnośnie ocen producentów i sprzedawców.
Najbardziej aktywne osoby w takich watkach to przeważnie te co same taki handel i produkcje garażowa uskuteczniają.
Kolega Toost na przykład napisał kilka kart wcześniej, że kupił coś u mnie i mu nie latało.
Problem w tym, że nie prowadzę w ogóle sprzedaży detalicznej ;)
Post jest sprzed półtora roku.
Okazuje się, że kolega sam handluje kulami ;)
Pomijam też koleżeńskich naganiaczy.


Pozdrawiam
Jacek Wielgus
ACP-SPORT
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2018, 13:54 przez Jacek_FDJ, łącznie zmieniany 2 razy.
sharps 54, Baker 62, Enfield P53, colt navy 36, colt sheryf 36, Roger & Spencer 44
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Toost »

Jacek_FDJ pisze: Kolega Toost na przykład napisał kilka kart wcześniej, że kupił coś u mnie i mu nie latało.
Problem w tym, że nie prowadzę w ogóle sprzedaży detalicznej ;)
Post jest sprzed półtora roku.
Okazuje się, że kolega sam handluje kulami ;)
Pomijam też koleżeńskich naganiaczy.


Pozdrawiam
Jacek Wielgus
ACP-SPORT
Jacku, nie handluje kulami, jeżeli coś sprzedaje to drobne nadwyżki w ilościach detalicznych 50-100szt. I to w ramach koleżeńskiej pomocy, a nie żadnej zarobkowej.
Pociski 451 kupione u Ciebie były w ramach większego zamówienia przez kolegę z ZKS. Kupiłem wtedy kilka paczek kul i 50szt pocisków, które niestety nie pasowały do mojej lufy. Kule do rewolweru są bez zarzutu i pisałem o tym. Trzymam je tylko na zawody.
Jak mało kto zgadzam się z tym co piszesz i dokładnie wiem skąd biorą się ceny sklepowe. Równiez płacę podatki dokładając się nie mało na ten bardach
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Do Pana Jacka...
Nie kupię drożej kiedy mogę taniej i powie to każdy kto pracuje na etacie za marne grosze...poprostu żeby pozwolić sobie na hobby i niezbędne zakupy do jego kontynuacji muszę liczyć złotówki i to nie jest cwaniactwo tylko pragmatyzm i nie mogę sobie pozwolić na rozrzutność. To nie moja wina że państwo okrada przedsiębiorców, mnie też okrada tylko mi po kradzieży mało co zostaje...Panu pewnie więcej, sam Pan cwaniaczy z prowadzeniem firmy. Ja pracuję na dwóch legalnych etatach żeby utrzymać siebie i moją rodzinę i nie narzekam że ktoś mi nie daje, zaciskam zęby i pracuję, mam jedno dziecko i nie staję po 500+. To moje prawo gdzie, co kupię i za ile kupię, i nie może Pan mnie za to krytykować, bo mnie nie stać na zakupy po takich cenach, a strzelać trzeba... proszę dojrzeć innych ludzi a nie tylko czubek własnego nosa.
Również pozdrawiam Pana. (dodam na marginesie że tacy przedsiebiorcy jak Pan płacą moje pensje)
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2018, 14:51 przez FunkyKoval5, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”