kule - od jakiego sprzedawcy ?

Moderator: Moderatorzy CP

kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: kewalsPL »

Jacek_FDJ pisze:
Nikt nie musi kupować kul.
Można je robić samemu na własne czy kolegi potrzeby.
Jako czynny kiedyś zawodnik nie wyobrażałem sobie aby ktoś inny miał mi robić kule.
Doskonale to rozumiem.
I takie z własnego wysiłku, z głębi serca cieszą najbardziej jak są celne. Jak się kogoś poczęstuje na strzelnicy garścią kul to jeszcze większa radość mogąc pomóc . Większość strzelców ma możliwość własnego wykonu tylko chęci brak, wtedy trzeba płacić i nie narzekać.
Już tu pisał jeden kolega ile miał kosztów za większą domową produkcję do sprzedaży internetowej...
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

Oczywiście że tak...albo kupować od kogo zechce... ;laughing:
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: sas88 »

Porownywanie kolegow handlujacych kulami do zlodziei samochodów to zwykle skurwy...stwo, panie Jacek Placek
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

[quote="sas88"]Porownywanie kolegow handlujacych kulami do zlodziei samochodów to zwykle skurwy...stwo, panie Jacek Placek[/quote

Bardzo to nie wporzo tak obrażać ludzi...
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

sas88 pisze:Porownywanie kolegow handlujacych kulami do zlodziei samochodów to zwykle skurwy...stwo, panie Jacek Placek
To bardzo nie wporzo tak obrażać ludzi...ktosxsie wkur...że kasa omija kieszeń... ;laughing:
Awatar użytkownika
Jacek_FDJ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 10:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Jacek_FDJ »

Pragmatyzmem można nazwać palenie śmieciami i plastikiem w piecach.
Osobiście nazywam to inaczej...
sharps 54, Baker 62, Enfield P53, colt navy 36, colt sheryf 36, Roger & Spencer 44
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: sas88 »

Palenie plastikiem w piecach jest karalnym wykroczeniem.

Jeśli uważasz, że domowy przetop ołowiu jest tym samym, to zgłoś to odpowiednim służbom.
Jeśli nie, to odpalantuj się od tych ludzi.

Dobrze, ze nie robisz w spożywce, bo zabroniłbyś działkowcom sprzedaży pietruszki na targu.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Burzany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 listopada 2015, 23:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: Burzany »

Tak jeeest. Popieram.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2018, 18:54 przez Burzany, łącznie zmieniany 1 raz.
six gun lover
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 10:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Czempiń, Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: six gun lover »

sas88 pisze:Dobrze, ze nie robisz w spożywce, bo zabroniłbyś działkowcom sprzedaży pietruszki na targu.
Albo nasłał na staruszkę z marchewką, czy pietruszką z działki "szeryfów" ze straży miejskiej. Jacek FDJ: Czy to jest faktycznie tak wielkim zagrozeniem dla przedsiębiorców, że ktoś amatorsko produkuje kule i sprzedaje? Jeżeli produkuje tak tanio, to postaraj się też tak tanio produkować i sprzedawać nie jako firma - proste. Ok. Twoje są o niebo lepsze. Więc podnieś ich cenę jeszcze bardziej, skoro są takie wspaniałe i wtedy i tak zawodowcy będą kupować tylko u Ciebie, a odlewających amatorów oleją. A jesli Twoim docelowym klientem są początkujący, to i tak wczesniej czy później zamiast płacić grube pieniądze, sami zaczną sobie odlewać.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2018, 22:28 przez six gun lover, łącznie zmieniany 1 raz.
If you gonna die, die with your boots on... (Sonata Arctica)
FunkyKoval5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 03:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Sól
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: FunkyKoval5 »

six gun lover pisze:
sas88 pisze:Dobrze, ze nie robisz w spożywce, bo zabroniłbyś działkowcom sprzedaży pietruszki na targu.
Albo nasłał na staruszkę z marchewką, czy pietruszką z działki "szeryfów" ze straży miejskiej. Jacek FDJ: Czy to jest faktycznie tak wielkim zagrozeniem dla przedsiębiorców, że ktoś amatorsko produkuje kule i sprzedaje? Jeżeli produkuje tak tanio, to postaraj się też tak tanio produkować i sprzedawać nie jako firma - proste. Ok. Twoje są o niebo lepsze. Więc podnieś ich cenę jeszcze bardziej, skoro są takie wspaniałe i wtedy i tak zawodowcy będą kupować tylko u Ciebie, a odlewających amatorów oleją. A jesli Twoim docelowym klientem są początkujący, to i tak wczesniej czy później zamiast płacić grube pieniądze, sami zaczną sobie odlewać.
I to jest 100% prawdy i całkowita racja...
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: ben_sage »

Jacek_FDJ pisze: W tym kraju nigdy nie będzie dobrze z powodu takiego właśnie cwaniactwa.
Dziwię się jednak sklepom, że nie reagują odpowiednio na takie "garażowe" praktyki.
Pozdrawiam
Jacek Wielgus
ACP-SPORT
Jeśli myślisz że dobrobyt wynika z płacenia podatków to jesteś w błędzie na wielu płaszczyznach .W tym poście z którego cytuje tylko skrawek. Wyczuwam zapach zawiści.
500+, smogi , zatruta rzeka i dziecko brakuje jeszcze kotów ogólnie dużo populizmu.
Firma nie musi wam dobrze chodzić ale wystarczy że w wasze miejsce przyjdą inni bardziej atrakcyjni po prostu zwolni się miejsce jednych dla innych i tyle. Rynek jest ruchomy i nieprzewidywalny jedni wchodzą inni odchodzą.
Generalnie bardziej zniechęcająco brzmi ten post i może odnieść inny skutek od zamierzonego.
:roll:
pako1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 września 2017, 14:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: pako1 »

Nie rozumie o co cały ten spór.
Ktoś chce sobie kupić kule- jakość, cena mu odpowiada kupuję. Nie odpowiada nie kupuję.
Każdy kupujący chce kupić towar po jak najniższej cenie w stosunku do jakości i ma do tego prawo. A każdy sprzedający chce sprzedać jak najdrożej i też do tego ma prawo.
Najlepiej, żeby popróbować kule od wielu sprzedawców i niech wygra najlepszy. :-D

Ja też kiedyś byłem bardzo mile zaskoczony jak kupiłem tanie kule, ale nie ustępujące w niczym jakości kulom "sklepowym".
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: gondol_jerzy »

Sporo mocnych słów padło, ale obie strony mają swoje argumenty i racje. Jacek_FDJ może czuć się ciutkę rozgoryczony, że na naszym popolupnym rynku, jako legalny biznesmen, musi konkurować z garażowymi wytwórcami. Tylko kto jest temu winien? Czy on sam, czy ci garażowcy, czy raczej przepisy i regulacje ustawione przeciwko tym legalnym przedsiębiorcom? Zusy, srusy, vaty sraty, pipy, pihy i członek wie co tam jeszcze. Gdy do tego dodać niewysoką zamożność przeciętnego Polaka i niewydolność służb ścigających szarą strefę, to jesteśmy w domu. Może rozwiązaniem dla Jacka jest poszerzenie asortymentu produkcji o wyroby klasy popularnej? Wiadomo, że w gorszej jakości, ale jednocześnie niższej cenie. Zarzucić rynek tańszym towarem. :027:
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: maciek73 »

six gun lover pisze:
sas88 pisze:to i tak wczesniej czy później zamiast płacić grube pieniądze, sami zaczną sobie odlewać.
Ja właśnie zacząłem tak robić. Biorąc pod uwagę ceny w sklepach, a u prywatnych sprzedawców z jakością bywa różnie (właśnie część takich kul przetopiłem ponownie mieszając ze swoim ołowiem), sam zacząłem odlewać. W 2 popołudnia odlałem bez większego problemu ładnych, bardzo powtarzalnych i jakościowo mi odpowiadających 1300 kul, a biorąc pod uwagę koszty jakie poniosłem...

- kokila prawie 200 zł
- zrobienie kociołka ok. 40 zł
- zrobienie obtaczarki ok 40 zł ( tego nie musiałem, ale chciałem)
- ołów z plomb ze skupu złomu - 4 zł za kilogram - wziąłem wszystko co mieli, to zapłaciłem 60 zł
- gaz na to poszedł za ok 5 zł, wiem, bo skończyła mi się jedna kilówka i dotankowałem drugi raz

No i teraz kalkulujemy wszystko to ok. 350 zł, czyli biorąc pod uwagę ceny sklepowe, czyli 49 zł, a w zaokrągleniu 50 zł, po wystrzeleniu 700 szt. jestem na zero, a później już :502: tylko niesamowite przody
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2018, 10:28 przez maciek73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dazzoth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 05 stycznia 2018, 18:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kule - od jakiego sprzedawcy ?

Post autor: dazzoth »

six gun lover pisze:
sas88 pisze:Dobrze, ze nie robisz w spożywce, bo zabroniłbyś działkowcom sprzedaży pietruszki na targu.
Albo nasłał na staruszkę z marchewką, czy pietruszką z działki "szeryfów" ze straży miejskiej. Jacek FDJ: Czy to jest faktycznie tak wielkim zagrozeniem dla przedsiębiorców, że ktoś amatorsko produkuje kule i sprzedaje? Jeżeli produkuje tak tanio, to postaraj się też tak tanio produkować i sprzedawać nie jako firma - proste. Ok. Twoje są o niebo lepsze. Więc podnieś ich cenę jeszcze bardziej, skoro są takie wspaniałe i wtedy i tak zawodowcy będą kupować tylko u Ciebie, a odlewających amatorów oleją. A jesli Twoim docelowym klientem są początkujący, to i tak wczesniej czy później zamiast płacić grube pieniądze, sami zaczną sobie odlewać.
Akurat trochę bzdury piszesz, różnica jest zasadnicza - podatku nie zapłaci ten co robi chałupniczo kulki i tym samym cena zawsze będzie niższa, przedsiębiorca nie ma możliwości konkurowania z kimś kto robi to na czarno. Produkcja staje się nieopłacalna. Nie bronię tym samym nikogo, ale no trzeba mieć tego świadomość. Kto, gdzie i u kogo kupuje to już jest sprawa osobista :wink: wiadomo, że część woli lepsze kulki, część tańsze i tyle.
Tantal wz.88, Glock 19
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”