remington pocket - proch

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: remington pocket - proch

Post autor: SP5L »

Witam !!
Czy ktoś z kolegów stosował do pocketa kal. 31 proch VesuvitLC - ja do tej pory używałem ZS1 i ciekaw jestem jak duża jest różnica ? :-?
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington pocket - proch

Post autor: z99 »

SP5L pisze:Witam !!
Czy ktoś z kolegów stosował do pocketa kal. 31 proch VesuvitLC - ja do tej pory używałem ZS1 i ciekaw jestem jak duża jest różnica ? :-?
Ja używałem vesuvitu i to nie sianego. Sypałem 13gr+2mm przybitka, przy czym musiałem użyć sporej siły na prasce, żeby to się zmieściło, więc i proch był mocno skompresowany.

Jaka jest różnica to Ci nie powiem, bo nie używałem nigdy ZS1 :-D

Mogę tylko powiedzieć, że na 25m wszystko było w tarczy. Celowałem oczywiście jakieś 60-80 cm pod cel (na wyczucie) więc i wynik był na wyczucie ;laughing:
Gdybym celował w konkretny punkt, a nie w czarne tło pod tarczą (+-20cm), to obawiam się, że wynik mógłby być zaskakująco dobry jak na pocketa i 25m.
antjacek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 181
Rejestracja: 10 października 2014, 08:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Kalisza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington pocket - proch

Post autor: antjacek »

Z moich doświadczeń wynika że ZS1 jest mniej energetyczny od Czecha. Różnica jest minimalna ale jest. Jak sypie do pistoletu 0,9 grama ZS1 to powtarzalnośc strzału jest bardzo dobra a przy Czechu strzały są jak by to określić 5 idzie idealnie i jeden odskok nie wiadomo skąd. Przy naważkach do Remingtona 1,3 grama nie ma to znaczenia ale przy granicznych dolnych naważkach widzę różnice.
4,5, 223, 9x19, 12/76, 450, 22
Awatar użytkownika
luck-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 12:49
Tematy: 0
Lokalizacja: kuj.-pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington pocket - proch

Post autor: luck-ek »

Byłem wczoraj na pierwszy strzelaniu z Remingotna Pocket, faktycznie kule szły wysoko, myślę o przerobieniu muszki.

Do odmierzania prochu używałem łuski .22 WMR, jako przybitkę użyłem 8 mm krążków z cienkiego kartonu, wycinałem je przyrządem do robienia otworów w m.in. skórze, idealnie się sprawdziły.

Niestety w czasie ostatniego ładowania urwałem pobojczyk, nie myślałem, że jest aż tak delikatny:/
Nowy kosztuje więcej od praski, warto zainwestować:/
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: remington pocket - proch

Post autor: z99 »

luck-ek pisze:Niestety w czasie ostatniego ładowania urwałem pobojczyk, nie myślałem, że jest aż tak delikatny:/
Nowy kosztuje więcej od praski, warto zainwestować:/
W ramach gwarancji powinni wymienić.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”