Proch Czarny Złoty Stok

Moderator: Moderatorzy CP

Wola
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 27 września 2013, 14:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Wola »

I jak zwykle sprawa rozbija się o szczegóły. Zamówienie od razu 10 kg prochu to zbyt dużo. Zwyczajnie człowiek chciałby przetestować produkt, ale przy takiej ilości to faktycznie pół życia strzelać można.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: marekp »

10kg i do tego trzeba pojechac po odbior.
Ja do Sharpsa sypie 75 grains. To niekoniecznie pol zycia ale wolalbym sprawdzic jak to dziala.


MarekP
Awatar użytkownika
Prochemist
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 11 czerwca 2014, 12:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Prochemist »

Limit 10kg zakupu bezpośrednio w fabryce wynika z faktu kosztów logistycznych.
Można umówić się na wspólny zakup i podzielić się.
To dopiero początek dystrybucji więc potrzebna jest chwila cierpliwości zanim produkt będzie dostępny w sklepach (tych dobrych ;)). Tam na pewno nie będzie ograniczenia minimalnego zakupu. Listę sklepów będziemy aktualizować na naszej stronie. Maksymalna ilość z kolei wynika z przepisów ADR.

Wymóg EKB narzuciło nam MSW - doprecyzujemy zapytanie o WBP.

Proch ZS będzie stanowił nagrody na X Mistrzostwach Polski więc jego jakość będzie szybko przetestowana w szerokim gronie.
darjerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 19:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: darjerz »

[quote="Prochemist"]Proch będzie dostępny od 01.10.2015 - szczegóły na stronie http://www.prochemist.pl

Jakby było chociaż 2 kg to miałoby to jeszcze sens a najlepiej 1 kg. Cena jeszcze akceptowalna i ważne to ze nasze polskie!
Koszty logistyczne? Tzn nie można na miejscu przesypać w opakowanie 1 kg przy sprzedaży?. Waga i opakowanie to taki koszt?
A przecież nie każdy strzela z armaty coby 10 kg kupić nie wspominając np o modelarzach. No tak taka krypto cieć dystrybucji, gdzie grupa strzelców składa się w kilku i jeden jedzie po proch. Sklepu narzucą jak znam życie sporą marżę a trzeba mieć pod uwagą, że ze Złotego Stoku na wycieczkę do Czech niedaleko a cena u nich konkurencyjna i opakowania 1 kg :D
Miałem uk ale mi się spalił z chałupą :(
Awatar użytkownika
Prochemist
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 11 czerwca 2014, 12:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Prochemist »

10kg=10 sztuk po 1000g

Każdy jest dla nas ważny ale problem polega na tym, że nie mamy na miejscu sklepu i personelu. To jest fabryka o bardzo specyficznych procedurach bezpieczeństwa. Osoby kupujące możemy wpuścić w określone miejsce do którego musimy dowieźć proch z magazynu. Niestety nie ma możliwości aby wstrzymać proces produkcyjny dla dostarczenia 1 butelki prochu bo jest to po prostu nieopłacalne. Za chwilę proch będzie dostępny w koncesjonowanych sklepach i nie trzeba będzie nigdzie jeździć oraz będzie można kupić nawet opakowanie 0,5kg.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: mildot »

Koledzy, nie zaczynajmy marudzić i czarnowidzieć. U strzelców cierpliwość to cnota nieoceniona.
Trzeba się zgadać i zrobić zakup zbiorowy jak kto niecierpliwy, albo chwilę poczekać aż będzie w sklepie za rogiem.
Ja nie mam EKB jeszcze więc mogę pomóc jedynie odkupując 2kg od kogoś jeśli będzie okazja. Na pewno nie opłaci się jechać specjalnie przez pół Polski. Więc musiałoby się zdarzyć, że ktoś będzie miał po drodze. Jak tak niech da znać. Jak nie to poczekam.

A porównanie cen z Vesuvit chyba trochę na wyrost. Szwajcar jest sporo droższy i chętni na niego są z jakiegoś powodu. ;)
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Prochemist
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 11 czerwca 2014, 12:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Prochemist »

:idea: Wychodząc na przeciw kwestii ilości zreorganizowaliśmy sposób wydawania.
Minimalny zakup to dowolna kombinacja opakowań 0,5kg i 1kg dająca w sumie 4kg.
Wydawanie po potwierdzeniu zamówienia:
- w dni powszednie w godzinach 14-15
- w soboty wyłącznie ilości kombinowanych opakowań dających w sumie minimum 10kg.
Maksymalna ilość zakupu na jedną osobę to 20kg.
Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 06 sierpnia 2004, 16:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Seba »

"Zamówienia indywidualne wyłącznie dla posiadaczy Europejskiej Karty Broni"

Miało być tak fajnie, a tu niestety nadal trzeba proch w czechach kupować :cry:
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: mildot »

Seba pisze:"Zamówienia indywidualne wyłącznie dla posiadaczy Europejskiej Karty Broni"

Miało być tak fajnie, a tu niestety nadal trzeba proch w czechach kupować :cry:
Takie mamy obecnie prawo. Czy spodziewałeś się, ze Złoty Stok zostanie jakąś spec-ustawą spod niego wyjęty?
Wyrób EKB i nie będziesz miał problemu... w końcu to nie jest jakiś gigantyczny problem. Raczej formalność. Chociaż ciut kosztowna. :)
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: marekp »

4kg to juz jest ok. Zaraz napisze zamowinie. Jesli chodzi o EKB to jest takie prawo w Polsce. Po prostu. Wyrobienie EKB kosztuje 105zl i mozna to zrobic korespondencyjnie. Za tydzien bedziesz miala EKB w skrzynce pocztowej. Tylko trzeba dopisac na podaniu zeby wyslali poczta. Bo inaczej to bedziesz dyrdal do WPA po odbior. I jak ktos jeszcze napisze cos na temat EKB to ....... no nie krawat ale zaczynam furii dostawac. Ile razy mozna powtorzyc - czarny proch jest sprzedawany na EKB. Czy madrze to czy glupio nie ma znaczenia. Takie jest prawo. Z laciny: durne prawo ale prawo. :-D
Mam troche daleko ponad 250km. Ale zdaje sie ze w wiekszosci autostrada to nie przyrosne do fotela.

MarekP
Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 06 sierpnia 2004, 16:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Seba »

mildot pisze:Takie mamy obecnie prawo. Czy spodziewałeś się, ze Złoty Stok zostanie jakąś spec-ustawą spod niego wyjęty?
Wyrób EKB i nie będziesz miał problemu... w końcu to nie jest jakiś gigantyczny problem. Raczej formalność. Chociaż ciut kosztowna. :)
Może się nie spodziewałem ale miałem ogromną nadzieję, że idzie ku lepszemu - niestety papierki i jeszcze raz papierki :(

Nie mam zamiaru wywozić broni za granicę więc EKB mi niepotrzebne.
Brak możliwości zakupu prochu bez dokumentu EKB uważam za całkowicie bezprawne działanie i nie zamierzam się do niego stosować :evil:
Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Railman »

prochemist
Do której godziny pracujecie w dzień powszedni ? Inaczej mówiąc do której można odebrać zamówiony "towar" ?
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Willie357 »

A kolega to tak de lege lata,czy de lege ferenda ?.
Watek jest o tym ze cos sie w kraju udalo,i powstał produkt o naprawde doskonalych parametrach,nie odbiegajacych od uznanych swiatowych odpowiedników.
Zawsze jednak z jakiegos kąta musi wypelznąć mały Jasio,co to chce zostac prawdziwym harleyowcem,bo oni jezdza na motorach,dymaja panienki i pija piwo,a on ciagle jezdzi na rowerku,pije Kubusia i wali konia w krzakach.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Marek- »

Wyboru prochu spośród kilku próbek ja dokonałem i jest naprawdę dobry, daje minimalny rozrzut prędkości i bardzo mało nagaru, jest silniejszy od większości dostępnych prochów i to sporo.
Jego bardzo równa granulacji daje świetne efekty strzeleckie.
Firma się tu tym nie pochwaliła przez skromności ale Niemcy jego testami są zachwyceni a sami je wykonali.

Na Mistrzostwa Polski ze Złotego Stoku otrzymaliśmy proch na nagrody, wiec szybko przekonają się o jego własnościach dobrzy strzelcy z całej Polski, a frustraci dalej będą narzekać, marudzić że EKB za drogo i od wielkiego dzwonu strzelać czeskim nawozem, nie ma co się nimi przejmować.

To że w Złotym Stoku można będzie kupić proch bezpośrednio od producenta to najlepsza rzecz jaka mogła się z nim wydarzyć i w czasie spotkania z właścicielem o to poprosiłem, tak trudno zrozumieć że cena producenta będzie miała wpływ na marże u sprzedawców detalicznych ?

A przy okazji wycieczki po proch warto zwiedzić samą miejscowość jest bardzo interesująca, jest nawet kopalnia złota.
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: gatling »

Prochemist pisze: Wymóg EKB narzuciło nam MSW - doprecyzujemy zapytanie o WBP.
Czy proch czarny jest prochem strzelniczym?
Jeżeli odpowiedź jest tak, to nie ma o co pytać, bo na zezwolenie kolekcjonerskie, sportowe i myśliwskie można kupować proch strzelniczy, bez względu na gatunek/rodzaj, na EKBP wyłącznie czarny.
Przykładowo, FAM pionki sprzedaje po okazaniu legitymacji posiadacza broni.
Strzelam westernowo i składam naboje "long colt 45" zespolone, używając prochu czarnego.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”