Proch Czarny Złoty Stok

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Marek- »

Koledzy zza południowej granicy postrzelali ze Złotego Stoku i przysłali kilka zdjęć tarcz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Marek- »

Zapytaj Milana
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Zbigu »

Witam,

ostatnio strzelałem z prochu ZS1 z mojego Remingtona .44 New Army. Po oddaniu 80 strzałów /wszystkie naważki 1 gram zważona z dokładnością 0,01grama/ z odległości 25m wyniki podobne jak te na zdjęciach. Co ważne rewolwer prawie nie został zabrudzony. W domu umyłem wodą z ludwikiem i nagaru prawie nie było. To bardzo dobry proch, powtarzalność duża.

Sypie 1gram potem filc 10mm i kula .454 plus smar nr1.

Jestem bardzo zadowolony z tego prochu, kupiony z FAM Pionki 179PLN za 1kg.

Proch podczas porcjowania nie pyli, jest bardzo drobny i ładnie się spala. Polecam. Nie będę szukać już innych alternatyw bo jest EXTRA.

pozdrawiam,
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: nosu »

Obrazek
Strzelałem z pasa , 10 strzałow + 1 rozgrzewkowy , 100m , 94 punkty , lufa czyszczona , czas dowolny , nie zmieniałem nastaw.
Myślę że jest to niezły proch , nagary ładnie piją wilgoć . Brak ołowiu podczas czyszczenia.
Grp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 03 kwietnia 2012, 17:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Kołbaskowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Grp »

Dzień dobry.
Skuszony bardzo dobrymi wynikami uzyskanymi z prochu Złoty Stok widocznymi na przedstawionych tarczach, pomimo rozczarowania prochem ZS3 w porównaniu do CH3 w innej broni w dniu dzisiejszym postanowiłem sprawdzić, prochy ZS2 . Ku mojemu zdziwieniu na tarczy taki oto wynik. Strzelanie z podpórki. Dwa pierwsze górne strzały następnie korekta.
Obrazek
Dla porównania poniżej z prochu CH2 z tej samej naważki dolne strzały, z naważki 65-66 gr dwa górne strzały.(Tylko tyle naważek Ch2 posiadałem na strzelnicy).
Obrazek.
Strzelanie oraz dalsze testy ZS2 bez podpórki niemożliwe z powodu silnego wiatru i przelotnego deszczu.(strzelnica bez zadaszenia)
hugo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 17 marca 2012, 15:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: hugo »

Thalon pisze:Dziekuje za podpowiedzi.
Na razie sprawdze ZS 3 zwiekszajac nawazki do 5 gram.
Jak nie przyjmie to sprawdze ZS 2...ale mój Rigby Szwajcara nr 2 i nr 4 tez nie trawil.
A jak nie to wloska gwiazda pozostanie przy Szwajcarze a ZS będzie dla wszystkożernego Tryona.
Pozdrawiam.
Thalon, czyli w Tryonie ZS się sprawdził ? ZS3 ? Pytam, bo niebawem będę sprawdzał ZS3 w moim Tryonie i zastanawiam się jakie naważki testować ? Obecnie strzelam z CH3, 60gn, pocisk Pedersoli 535gn
Thalon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 716
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 19:50
Tematy: 22
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Thalon »

Tryon strzelal ze Szwajcara i Vesuvitu A1.
Nie było rażących roznic w skupieniu, wiec wykombinowalem sobie, ze ZS tez przyjmie bez wybrzydzania.
Masz ciezki pocisk ja strzelam 500 grainowymi.
Daj więcej prochu...od 61 do 69gr i będziesz Pan zadowolony.
Rigby .45. Whitworth .451
Awatar użytkownika
wicked28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 15:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: wicked28 »

Koledzy ponieważ jestem nowicjuszem ale zarazem szczęśliwym posiadaczem Enfielda 1858, powiedzcie mi wg waszych dotychczasowych doświadczeń która granulacja ZS będzie najlepiej pasowała do tego karabinu wojskowego? Czy lepiej nie skupiać się na jednej granulacji tylko zakupić dwie np. ZS 2 i ZS1,5 ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Willie357 »

Teoretycznie 3 i 4, ale wyjdzie w praniu, po kilku kilogramach róznych, ale raczej grubszych granulacji.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Marek- »

Jako że już mieliśmy dosyć świętowania to umówiliśmy się z kolegami w KK, przy okazji sprawdziłem dziś jak się będzie strzelało z ZS 4 whitworthem, bo zawsze strzelam z ZS 2. Do naważek z ZS 2 dodałem o 20 grein więcej i tez jest nieźle, poniżej zdjęcie tarczy z 300m.
Pociski tym razem miałem w łatce krzyżowej dla próby.
Myślę, że tym karabinem w tej wersji z pełnym łożem wojskowym na tym dystansie ciężko będzie zrobić wyraźnie lepsze skupienie.
Może latem przy innym świetle.

Obrazek
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: wryg »

Witam

To ja również zamieszczę tarcze, ten sam czas co Marka natomiast oś 50 m, Sharps .45, 60 gr ZS2 - 50 strzałów (ten jeden w białym to mi się palec omsknął ;))

http://www.fotosik.pl/zdjecie/dff6caaf4376d937
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Thalon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 716
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 19:50
Tematy: 22
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Thalon »

Wiedzialem, ze Tryon jest wszystkozerny.
Tryon Match 1/21
Pocisk 500 grains
Proch 5 gramow ZS3
Odleglosc 100m
Stanowisko- stol i poducha.

Obrazek[/img]
Obrazek
Obrazek[/img]
Obrazek
Rigby .45. Whitworth .451
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: wryg »

Witam

Dzisiaj trochę postrzelałem i zauważyłem kolejny plus prochu ZS2 w porównaniu do CH2, 48 zutylizowanych patronów do Sharpsa .45 i zamek otwierał się bezproblemowo, przy końcu może trochę ciężej ale dalej bez problemów. Przy CH2 po ok. 30-35 strzałach należało wyczyścić pod płytką bo przy otwieraniu i zamykaniu zamka trzeba było się naszarpać. Myślę, że spokojnie dałoby radę jeszcze z 10-15 razy strzelić bez czyszczenia zamka, lufę natomiast przecieram po każdym strzale.
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Jędrek_10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 666
Rejestracja: 11 lutego 2005, 07:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Jędrek_10 »

Hm, a ja mam wręcz przeciwne spostrzeżenia.
Przy szwajcarze dwójce zamek zaczął się ciężej otwierać po ok 10 strzałach, a po ZS2 już po pięciu było ciężko, ale dalej dał się strzelać. No ale może dlatego że zmieniłem płytkę na trochę grubszą?
I jeszcze jedno, to co już koledzy zauważyli wcześniej, znacznie więcej nagaru, po strzelaniu we wgłębieniu bloku pod płytką było go dużo, po szwajcarze prawie nic. Ale rzeczywiście bardzo miękki i szybko usuwalny wodą.
Różnicy w rozrzucie nie zauważyłem, ale ja strzelam tylko na 50m i tylko z papierowych patronów.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2016, 17:49 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: wryg »

Ja też strzelam z patronów, też na 50 m (dzisiaj stojąc z wolnej ręki), o skupieniu nie rozmawiam bo za cienki bolek jestem, dałem 55 gr ZS2, filc i 25 gr kaszy, i powiem szczerze że byłem miło zaskoczony, jakbym miał więcej amunicji to sprawdziłbym ile jeszcze dałoby radę strzelić. Generalnie brudu jest dużo więcej ale nie ma nagaru tyle co po CH2, chusteczki higieniczne do glansowania pupci naszych latorośli załatwiają sprawę już na strzelnicy. Jak już powiedziałem wcześniej lufę czyszczę po każdym strzale, natomiast zamek umyłem dopiero w domu, wcześniej, przy strzelaniu szwajcarem trzeba było w międzyczasie strzelania zrobić przerwę na czyszczenie bo zamek nie dawał się otworzyć lub zamknąć.
Jędrek_10 pisze:Przy szwajcarze dwójce zamek zaczął się ciężej otwierać po ok 10 strzałach, a po ZS2 już po pięciu było ciężko, ale dalej dał się strzelać. No ale może dlatego że zmieniłem płytkę na trochę grubszą?
Owszem różnicę po paru strzałach czuć ale zamek dalej chodził bez siłowania się.
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”