Proch Czarny Złoty Stok

Moderator: Moderatorzy CP

Ymra
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 13:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Ymra »

W końcu zakupiłem ZS2 i miałem możliwość przetestowania:
W Pionkach obsługa SUPER przez duże S Pozdrawiam pana zza biurka :)
ale do rzeczy: (Colt Army 44, Remington 44)
Nie spodziewałem się tak dużej i diametralnej różnicy, wiele było pisane o tym prochu z tym że jak ja nie dotknę i nie pomacam to nie uwierzę hihihi :D
Stosuję naważkę 1,1grama czy to oś 25 czy 50 z Czesia skupienie na osi 50 miałem okręg ok 30-40 cm a czasami po za tarczą, myślałem że tak kiepsko strzelam :/
Po przejściu na ZS2 Byłem w SZOKU! na osi 50 skupienie ok 25cm nic po za tarczą :) kopnięcie dużo mocniejsze a przede wszystkim miałem powtarzalność :)
łącznie poszło 100 strzałów z Colta i Remika. Mycie i czyszczenie rewolwerów Bajka!
Już nigdy nie wrócę do Czesia i polecam ZS
8-)
Awatar użytkownika
figiel011
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 30 października 2013, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: figiel011 »

Można kogoś poprosić o pomiary chrono przy strzelaniu z rewolweru? Jestem ciekaw energetyki tego prochu, na razie wiem tylko tyle że pod tym względem nasz "polak" ;) plasuje się gdzieś pomiędzy "czechem" a "szwajcarem"
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Marek- »

figiel011 pisze:... Jestem ciekaw energetyki tego prochu, na razie wiem tylko tyle że pod tym względem nasz "polak" ;) plasuje się gdzieś pomiędzy "czechem" a "szwajcarem"
A myślisz, że w rewolwerze jego energetyka się zmieni ?

To nie ma znaczenia czym strzelasz, proch jest ten sam, jego właściwości są te same w każdej broni.
Awatar użytkownika
figiel011
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 30 października 2013, 21:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: figiel011 »

Źle zrozumiałeś pytanie, nie uważam że w przypadku rewolwerów cokolwiek się zmieni tylko jestem ciekaw jakie będą miały konkretne osiągi (tzn. prędkość, energia) na tym prochu.
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: BISKUPKING61 »

Obiecałem Markowi pomiary z użyciem 45/90.
Oto wyniki króciutkiego testu:
naważka 70gr; pocisk z kokili Lymana 457125DV ;
ZS3 I seria: 350,5, 348,2 345,8 346,3 II seria: 344,8 344,8 347,3 341,9
ZS4 338,3 334,1 342,8 344,5
Dla porównania 4 strzały z grubego czeskiego "artyleryjskiego": 361,0 362,1 347,9(?) 362,1 !!!
Czyszczenie bezproblemowe (maź łatwa do przetarcia)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Zbigu »

Wynik z dzisiejszej serii 25 strzałów z podpory na dystansie 50m. Karabin Enfield 1853 /trzybączkowy/ prod. Pedersoli, nowy.
Kula Minie 500gr Lyman kal 0.575, smar własnej produkcji, proch ZS3 /2F/ naważka 48gr, kapiszony 1081.

Obrazek

Widać, że bije w lewo c.a. 4,5cm, musze się zastanowić jak to skorygować.

Ogólnie karabin extra.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: kozichwost »

Mój też bije w lewo, choć producent inny. Na takim dystansie aż 30 cm. Jak wymyślisz jak to skorygować daj proszę znać. Mój dodatkowo jeszcze bardzo znacznie góruje, ale to nie problem
Przepraszam - pan tu nie stał
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: nosu »

Trzeba klepnąć muszkę w lewo albo szczerbinkę w prawo , przyjemne skupienie.
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: wryg »

nosu pisze:przyjemne skupienie.
:-D

bardzo przyjemne
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Zbigu »

Dzięki, z muszką to nie widzę za bardzo tematu, ale szczerbinka ma mały luz z każdej strony. Może wystarczy coś podłożyć pomiędzy obudowę i tę ruchomą część, podnoszoną go góry i wtedy jest szansa, że o te 0.1mm można przesunąć w prawo co na 50m powinno dać 5cm i będzie idealnie.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Marek- »

Bardzo ładnie strzeliłeś, potwierdza się to co kiedyś pisałem :wink:
Zanim coś zaczniesz przerabiać w przyrzadach to strzel ze dwie serie z wolnej ręki, zobaczysz że punkt średniego rozrzutu sie zmieni z wolnej reki. Przypuszczam że może wypaść jeszcze niżej o 3 cm i o tyle w lewo.
Inaczej pracuje broń oparta na stole a inaczej podczas strzelania z wolnej ręki i dopiero do tego punktu powinieneś ustawiać przyrządy.
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Zbigu »

Dzisiaj przetestowałem korektę na szczerbince. Jak widać na poniższym zdjęciu włożyłem kawałek folii aluminiowej z lewej strony co spowodowało przesuniecie szczerbinki nieznacznie w prawo oraz co widać poszła do góry ponieważ śrubka się nie mieści w środku tego prostokątnego wycięcia.
Obrazek

Spowodowało to zgodnie z przewidywaniem przesunięcie przestrzelin. W tej dziurze jest 6 strzałów z 50m.

Obrazek

Wpadłem na pomysł, jak to wyregulować. Otóż, łepek śruby musi być jajowaty i wówczas można delikatnie kręcąc nią przesuwać szczerbinkę. Problem będzie tylko na innym dystansie gdy już po podniesieniu do góry śrubka przestanie działać....

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to skorygować? Bo to podkładanie z boku jest słabym rozwiązaniem i mało precyzyjnym.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: marekp »

Skupienie jest bardzo dobrze. Teraz postrzelaj z wolnej reki tak jak to bedzie na zawodach. Ten punkt trafiania sie przesunie. Wzrosnie tez rozrzut ale to tak jest. I jak juz bedziesz pewny ze Ty robisz wszystko dobrze a winny jest karabin to mozna robic bardziej radykalne ruchy. W inne miejsce sie trafia z podporki w inne z wolnej reki. Zatem nie ma wiekszego sensu regulowanie przy strzelaniu z podporki. Tyle co zrobiles mowi ze skupienie jest ok. Ze sie nie zmienia jak sie zmieni regulacje. Punkt trafiania sie przesuwa zgodnie z przewidywaniem. To terez sprawdz jak bedzie bez podporki.

MarekP
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: Zbigu »

Słusznie Marku przetestuję teraz z wolnej ręki. Karabin jest po prostu wspaniały polecam każdemu. Łatwy w obsłudze i niewymagający czyszczenia za każdym strzałem. Poza tym już wystrzeliłem ponad 400 pocisków i nie było ani jednego niewypału. Ładuje się bardzo łatwo i lekko, nie trzeba się siłować. Spust chodzi lekko bo został "zmiękczony". Mycie też po strzelaniu jest bardzo proste.
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
waldy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 336
Rejestracja: 05 października 2007, 08:32
Tematy: 2
Lokalizacja: Chełmno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Proch Czarny Złoty Stok

Post autor: waldy »

Postrzelałem Złotym Stokiem i ja. I to nie raz, są to moje próby, przemyślenia powtórzone kilkukrotnie. No i nie wiem.....brak mi już pomysłów. Strzelałem z ZS4, karabin to Volunteer z gwintem Henriego, .451, pocisk z kokili Pedersoliego 303-451 (500 grs). Normalne skupienie na 100m z solidnej podpórki + 70grs CH 3 to styczne z sobą przestrzeliny. Na ZS4 poprostu "kibel" - lepiej lub gorzej ale skupienie to +/- czarne pole lub średnica płyty CD. Próbowałem już różne smary ale zawsze (bo przed każdym strzałem przecierałam lufę) mam cholernie suchy nagar. W zasadzie można powiedzieć, że to prawie węglowy pył - suchy jak pieprz. Na CH3 i smarze wg. Paul'a Matthews'a (wiem, wiem to do BPCR ale u mnie to akurat lata najlepiej) nagar jest miękki i w zasadzie mogę oddać nie mniej niż 13 strzałów bez czyszczenia.
Może niepotrzebnie się uparłem na tą kombinację (ZS4 + Volunteer) ale jeśli ktoś z kolegów umie mi coś sensownego doradzić to ędę wdzięczny. W sobotę jeszcze zmodyfikuję (pod względem twardości) smar, który używam w AN IX zawierający wodę Jeśli to nie wypali .............. nie, nie,nie poddam się. Jest jeszcze kilka innych karabinów potencjalnie chętnych na ten proch.
A, bo ponoć mam to do siebie, że czasem totalnie skracam myśli - za cała sytuację winię smar.
Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”