Jak powinien być nacięty pocisk po strzale ?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
dirk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2004, 11:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec/Czeladź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Jak powinien być nacięty pocisk po strzale ?

Post autor: dirk »

Wstęp:
Wczoraj podczas chwili mojej nieuwagi znajomy, któremu prezentowałem mojego Dragona wcisnął pobojczykiem kule do bębna!!! :twisted:
Nie pozostało nic innego jak odkręcić kominek i posypać trochę materiału pędnego zdecydowałem się na 0,35 grama (odważone na wadze)
strzał oddałem w karton wypełniony ścinkami z niszczarki dokumentów dość mocno ubite nogą a na samym końcu pudła blacha 3mm.
(okazało się to niepotrzebne penetracja przy tej naważce ok. 10cm. w ścinkach) :D

Postanowiłem dokopać się do kuli i obejrzeć jak wygląda po strzale: :lol:


Obrazek

Ładnie nacięty gwint, trochę wypalona z jednej strony (brak przybitki) :lol:

A że ciekawość w człowieku siedzi to postanowiłem sprawdzić jak to będzie wyglądać przy innych pociskach.

Naważka identyczna, czyli 0,35grama przybitka i pociski REAL jeden 13,27grama drugi 15,83 grama
(kula po strzale waży 8,57 grama, przed strzałem nie zważona z oczywistych względów)
Efekt:

Obrazek

Obrazek

Jeżeli chodzi o kulę i mniejszego REAL-a widać ładne nacięcia :D natomiast przy najcięższym REAL-u no cóż :shock: ... widać

Proszę o komentarz.................
kaliber 4,5 mm dla celności ;) kaliber .44 oraz .45 dla dymu ;)
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Wydaje mi się że ten najcięższy real ma trochę mniejszą jakby średnicę co widać nawet na zdjęciu.Przynajmniej tak mi sie wydaje.Ot i cała tajemnica.Nie wchodzi do bębna jakby lżej? Pomierz oba suwmiarką a pewnie tak będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Desert Eagle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 28 lipca 2004, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Desert Eagle »

Te pociski to REAL 44 czy REAL 45? Pytam bo jestem ciekawy czy do Walkera albo Dragona można ładować REAL 45?
Awatar użytkownika
dirk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 27 maja 2004, 11:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec/Czeladź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: dirk »

Big Bear pisze:Wydaje mi się że ten najcięższy real ma trochę mniejszą jakby średnicę co widać nawet na zdjęciu.Przynajmniej tak mi sie wydaje.Ot i cała tajemnica.Nie wchodzi do bębna jakby lżej? Pomierz oba suwmiarką a pewnie tak będzie.
Może minimalnie lżej wchodził, ale czy aż o tyle lżej? :? A co do suwmiarki to najpierw żona musi sobie przypomnieć gdzie ją schowała. :evil:
Desert Eagle pisze:Te pociski to REAL 44 czy REAL 45? Pytam bo jestem ciekawy czy do Walkera albo Dragona można ładować REAL 45?
REAL .45
kaliber 4,5 mm dla celności ;) kaliber .44 oraz .45 dla dymu ;)
Awatar użytkownika
Big Bear
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1915
Rejestracja: 02 października 2004, 23:45
Tematy: 0
Lokalizacja: GDYNIA
Grupa: RIP

Post autor: Big Bear »

Biorąc pod uwagę że ten cięższy jest dłuższy (ma 3 bruzdy na smar) a więc powierzchnia styku z bębnem większa to powinien raczej ciężej wchodzić do rzeczonego bębna.Jeżeli wchodził lżej wniosek nasuwa sie sam - nie ten kaliber co trzeba.Dlatego taki efekt śladu albo wręcz jego braku na wystrzelonej kuli.Zresztą tak jak pisałem już na zdjęciu widać że jakby mniejszy kaliber był.Jeżeli kupiłeś te reale w paczce to być może ktos kto to pakował źle po prostu oznaczył.Jeżeli masz taką kulolejkę to już większy problem.W zasadzie nic tylko ją sprzedać i kupić inną :)
Obrazek
Ballah
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 11 grudnia 2005, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Kielc
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ballah »

rusznik pisze:...Kolega niech sobie zamowi pociski-kleszcze rewolwerowe kal.450 lub .454 z firmy Lee USA.
Trochę czasu mięło, przybylo doświadczeń. Więc jakie kule stosujecie do Navy 44 : 450, 454 czy jeszcze inne? Właśnie dojrzewam do zakupu kulolejki... :)
co o tym sądzicie?
http://bron1.pl/index.php?load=akcesoria&kategoria=56 :oops: :lol:
http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... cts_id/462 :?
Tomasz.W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 639
Rejestracja: 13 września 2004, 10:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk - Nordkapp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomasz.W »

Ja z walkera strzelam pociskami .450 z foremki LEE . Niewiem tylko czy w navy pocisk wejdzie w gniazdo pod pobojczykiem . W dragonach jest z tym mały problem .
George
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 617
Rejestracja: 30 czerwca 2003, 13:31
Tematy: 85
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: George »

Zauważyłem, że pociski niekalibrowane, czyli ciaśniej wchodzące w gwint, są mniej celne od kalibrowanych. Dlaczego tak się dzieje? Wydawało mi się, że ciasne wchodzenie w gwint daje lepsze prowadzenie w lufie i co za tym idzie większe oddziaływanie gwintu na pocisk, a zatem także jego stabilizację.Czyżby zbyt duży opór przy wcinaniu pocisku w gwint miał takie ujemne znaczenie?
Strzelać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Awatar użytkownika
oktogenek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 13 listopada 2005, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: oktogenek »

Tomasz.W pisze:Niewiem tylko czy w navy pocisk wejdzie w gniazdo pod pobojczykiem .
Do mojego navy nie wchodzą, trzeba by podszlifować trochę

Tomasz.W pisze: W dragonach jest z tym mały problem .
Myślałem że w dragonie nie ma z tym problemów :shock: aż nie chce mi się wieżyc że nie wchodzą
Tomasz.W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 639
Rejestracja: 13 września 2004, 10:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk - Nordkapp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomasz.W »

oktogenek pisze: Myślałem że w dragonie nie ma z tym problemów :shock: aż nie chce mi się wieżyc że nie wchodzą
A jednak nie wchodzą . A teraz coś w co wcale nie uwierzysz . Do Walkera też nie wchodzą . I tu jest ciekawa historia . Mam dwa Walkery , do jednego pociski pasują idealnie do gniazda , a do drugiego już nie . Obydwa były kupowane w sklepie , w tym samym sklepie . Jak pokazałem to "zjawisko" to zrobili takie :shock: oczy . Obie sztuki mają taki sam gwint w lufie . I co Ty na to ?
Mazi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 01 grudnia 2003, 17:29
Tematy: 18
Lokalizacja: Zagłębie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mazi »

Tomasz.W pisze: Jak pokazałem to "zjawisko" to zrobili takie :shock: oczy . Obie sztuki mają taki sam gwint w lufie . I co Ty na to ?
Były poprostu produkowane na innych maszynkach 8)

A pociski REAL napewno nie są historyczne, tylko czy historia przeszkadza w strzelaniu z nich?
Ballah
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 11 grudnia 2005, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Kielc
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ballah »

Nadal nie wiem jaka kulolejka...

Namierzyłem na strzelnicy gąskę czystego ołowiu (37kg), ale nie wiem jeszcze ile można za to zapłacić. Wyjdzie z tego ok. 4 tys kul .45

Doradźcie coś w sprawie kulolejki.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

W Leeprecision maja takie kokile 'combo' czyli kula okragla i pocisk.
Mozna dostac w kalibrze do rewolweru. Taniej jest na Track of the Wolf niz w Leeprecision.

Olow jest po 5-6zl za kilo. Jak bedziesz dzielil gaske to sa dwie skuteczne metody. Mozna topic palnikiem ale takim do spawania. Dobra metoda ale sprzet potrzebny. Mozna ciac siekiera. Bierze sie duza siekiere i OGROMNY mlot. Taki ktory sie ledwie z ziemi da podniesc. Siekiere na gaske i mlotem w siekiere. Oddziela sie plastry. Nie lekcewaz tego ze mlot ma byc wielki. Ja pocialem mniekszym mlotem. Uszkodzilem sobie wiazanie w sawach lokciowych. Od jesieni probuje jakos to wyleczyc. Z pistoletu nie moge strzelac - nie wytrzymuje 13 strzalow. Zadzownilem do zaprzyjaznionego kowala ktory zreszta zaglada na forum. MLOT MA BYC CIEZKI bo inaczej dzialam sila z rak i zrywam wiazania w rekach. Mysle ze 10kg powninien byc dobry.

MarekP
Mazi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 01 grudnia 2003, 17:29
Tematy: 18
Lokalizacja: Zagłębie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mazi »

Ballah pisze: Namierzyłem na strzelnicy gąskę czystego ołowiu (37kg), ale nie wiem jeszcze ile można za to zapłacić. Wyjdzie z tego ok. 4 tys kul .45
1 kg czystego ołowiu w gąsce to koszt około 5zł.
Tomasz.W
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 639
Rejestracja: 13 września 2004, 10:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk - Nordkapp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomasz.W »

Mazi pisze:...Były poprostu produkowane na innych maszynkach 8)
To że na innych maszynach to raczej bez znaczenia . Każdą maszynę można przestawić (przeprogramować) tak żeby wynik ich pracy był taki sam .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”