Odlewanie kul

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Odlewanie kul

Post autor: Marek- »

To w sumie cała tajemnica sukcesu ile można pisać to samo :shock:
Teraz tu trafiają same lenie czy coś jeszcze innego ?
petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: petn »

Dzieki. Nie irytujcie sie. Dzis odlałem na próbę z 300 kulek ale tylko chochla i na kuchence z termostatem. Wczesniej tylko kupowałem kulki. Na pewno nie jestem leniwy i cenie rzeczowe odpowiedzi.
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: tribal »

Odlewacie może breneke, slug w formie LEE 7/8 lub 1 oz?
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: Irek M »

Odlewałem sług 20 czy 12 - kaliber 17.3mm czy jakoś tak i wyszło bardzo dobrze. Ale to chyba nie breneka bo ta powinna być pełna(?)
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: tribal »

Plan ma taki aby przetapiać śrut z amunicji trapowej kaliber 12 na slugi LEE i ładować je z powrotem w gilzę. Temat dość popularny np. we Francji w śród ludzi strzelających IPSC.
Czy macie doświadczenie w przetopie śrutu? Ołów jest więc bez zanieczyszczeń, ale myślę że jest to jakiś stop. Na początek będę topić w jakimś garnku na palniku.
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: maciek73 »

Postanowiłem sam sobie odlewać kule do swojego Remika 44. Chciałem dzisiaj kupić kokile LEE 454, ale nigdzie nie widzę dostępności tego sprzętu. Tzn. w jednym sklepie znalazłem, ale ponad 200zł krzyczą, wiec to przesada, bo można ją kupić już od 120, ale własnie tam gdzie taniej, to pusto, jeśli ma ktoś jakiś namiar, gdzie są jeszcze w rozsądnej cenie, to podziękuję uprzejmie za taką informację, a interesuje mnie zakup na terenie naszego kraju. Może śmieszne, ale nie posiadam konta i nie chce go posiadać (osobiste uprzedzenie do banków), dlatego też forma wysyłki z zagranicy z przedpłatą odpada.

Dodam jeszcze, że chodzi mi o tą kokile na 2 kule, bo na 6 to są dostępne.
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2017, 19:15 przez maciek73, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: Irek M »

Ta popularna kokila 454 bardzo często jest na alledrogo i olx za 145 - 160zł. 120zł to chyba zbyt duża przesada jeśli mamy na myśli nowe i prawie nowe.
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: maciek73 »

Rzuciłbym linka z jednego ze sklepów, ale chyba tak nie można, nie wiem... tam jest za 120 zł, ale brak na magazynie, ale fakt, przeważnie cena oscyluje w granicach 150 zł w większości sklepów
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2017, 19:36 przez maciek73, łącznie zmieniany 1 raz.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: kewalsPL »

maciek73 pisze:tam jest za 120 zł, ale brak na magazynie
Dlatego brak na stanie, bo nie mogą jej tanio dostać. Taka mała porada; jak chcę mieć tańszą "foremkę" to robię ją sobie sam( to nie żart), nie potrafię to kupuję. Nikt za darmo nie zrobi :!:
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: maciek73 »

Nie no spoko, wiadomo o co chodzi, tylko ponad 200, a chyba 215 zł było, to już przesada, ale zapewne tam jest, bo nikt nie chce w tej cenie brać. Ale ja zadałem konkretne pytanie, czy może ktoś wie, zna sklep, w którym mogę jeszcze dostać kokile o której pisałem wyżej. Nie musi to być te 120 zł co pisałem, ale tez nie ponad 200, bo nie chce nikomu nabijać kabzy tylko z tego powodu, że nigdzie indziej nie ma. Jestem cierpliwy i w końcu znajdę też, ale im szybciej, tym lepiej, bo kończą mi się już kule :-D

A niech tam, wrzucę link, inne w tej cenie dostępne, i niby można zamawiać, próbowałem, tyle że nie kończyłem transakcji
http://parabellum.pl/lee-podwojna-forma ... a-kul.html
najwyżej niech moderator usunie link po Twoim potwierdzeniu, że faktycznie taka cena :-D
JasonOgg
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: JasonOgg »

Cena autentyczna, za tyle u nich .454 wiosną kupiłem.
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2017, 14:11 przez JasonOgg, łącznie zmieniany 1 raz.
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: maciek73 »

I jeszcze jedno, czytałem sporo o tym, jaki ołów użyć itd. U mnie w skupie mogę mieć 2 pełne wiadra plomb ołowianych, tyle że z drucikami, wiadomo, używane, 4 zł za klogram. Czytałem, że taki ołów jest jak najbardziej ok. bo jest to miękki ołów (pytanie czy czysty?). Ale znaleźć też można na necie niby czysty ołów i teraz moje pytanie. Czy z Remika 44 strzelać takim czystym ołowiem, czy utwardzać go cyną ? Rozumiem, że pozostałości w postaci zaciśniętych drucików w plombach wypłyną na wierzch podczas przetapiania i będzie można spokojnie je zebrać wtedy ?
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: Toost »

Cyna nie utwardza a poprawia lejność ołowiu. Druty wypłyną na wierzch i zbierzesz je widelcem. Plomby są zwykle z czystego ołowiu (no w miarę czystego bez domieszek jak ciężarki do wyważania kół).
O kokilach aluminiowych z Parabelum wiedzą tu wszyscy, musisz polować na dostawę. Albo kupić stalową za 350 :)
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Odlewanie kul

Post autor: maciek73 »

Dzięki wielkie za odpowiedź, dobrze że zwróciłeś uwagę na ta cynę, bo spotkałem się z kilkoma stwierdzeniami w różnych miejscach, o utwardzeniu cyną, ale o poprawie odlewu faktycznie większość mówiła :-D
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Odlewanie kul

Post autor: Marek- »

Cyna nie utwardza 
To jakaś nowość, bo cyna utwardza ołów.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”