Smar "forumowy"

Moderator: Moderatorzy CP

Shokunin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 06 listopada 2017, 22:41
Tematy: 7
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: Shokunin »

Po kilku dniach zastanawiania się ja również postanowiłem wreszcie spróbować zrobić swój własny smar do komór. Po przejrzeniu różnych wpisów, jak i obejrzeniu kilku filmów postanowiłem skorzystać z receptury maciek73, gdyż mi też najlepiej pasuje Lighting 2.

Zastosowałem:
100 g wosku
200 g Planty
4 łyżki stołowe oliwy z oliwek

Dzięki koledze za podpowiedź. Smar wyszedł rewelacyjny. Wygląda dokładnie jak Lighting 2. Konsystencja jak trzeba, super się go ładuje do strzykawek 2 ml, jak również dobrze wychodzi ze strzykawek na komory. (Te strzykawki to też pomysł z you tube, lubię korzystać ze sprawdzonych rozwiązań). Biorąc pod uwagę koszty zakupu składników (wosk 100 g - 10 zł, Planta 200 g - 6 zł, oliwy nie liczę bo szkoda nawet) to jest to super oszczędność w stosunku do oryginału.

Pozdrawiam kolegów, a szczególnie malkontentów, którzy rozkminiają na drobne zawartość chemiczną każdego możliwego tłuszczu, jak by to miało jakieś znaczenie podczas strzelania. Nikt nie pomyślał, że przecież zaraz po strzelaniu należy broń wyczyścić, a wtedy te różne sole ze smalcu, czy inne kwasy, nie mają żadnego znaczenia.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2019, 17:01 przez Shokunin, łącznie zmieniany 1 raz.
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"
Shokunin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 06 listopada 2017, 22:41
Tematy: 7
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: Shokunin »

Sprawdzę dopiero w sobotę i zdam relację. Jak nie zapomnę
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"
Shokunin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 06 listopada 2017, 22:41
Tematy: 7
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Smar "forumowy"

Post autor: Shokunin »

Tak więc, dzisiaj miałem okazję wypróbować mój pierwszy własnej roboty smar. Jestem bardzo zadowolony. Mimo mrozu konsystencja właściwa, bez problemu wychodzi ze strzykawki. Po strzale nic nie zostało wydmuchane z sąsiedniej komory. Czego chcieć więcej?
Czyli eksperyment się udał i nie ma potrzeby więcej dokonywać zakupów dużo droższych smarów.
Pozdrawiam wszystkich
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”