Jak odmierzać proch?

Moderator: Moderatorzy CP

Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak odmierzać proch?

Post autor: Derek Mak »

No to pan Wild się w grobie przewraca a twórcy feldstutzera to jakieś nieudaczniki no i ta armia tych górali z Alp to pewnie co wystrzał zmniejszała liczebność o połowę co najmniej.
Kaliber.44 skąd ty bierzesz te prawdy objawione ?
Zresztą szkoda mi czasu na dyskusję weź chłopie zaglądnij na temat o feldkach i nie pisz głupot.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak odmierzać proch?

Post autor: kaliber .44 »

Derek, kłócić się nie zamierzam. I o pisanie głupot mnie nie posądzaj. Wspomnij/wyszukaj posty rusznika i jego kłótnię z Sebastianem sprzed wielu lat. Na ten właśnie temat.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak odmierzać proch?

Post autor: slaw2 »

Poczyniłem ostatnio testy z ogranicznikiem . W dupę se można wsadzić ogranicznik , bo przez resztki prochu i syf wychodzi na to że trzeba zgwałcić kulę mocnym uderzeniem aby dopchać . Ale już zastosowanie kaszy rozwiązuje ten problem w znacznym stopniu . Zaczynam w niedzielę testy . Pójdę w kierunku tyle samo kaszy co prochu i ogranicznik .
Dżizus :651: Gdybym to wiedział, to bym ostatnio nie strzelał :wink:
Dobrze w tych niepewnych czasach to każde strzelanie może być ostatnie . Włochy już jakby są w stanie wojny i do szpitali przyjmują tych z największymi rokowaniami na wyzdrowienie . Dziadki 80+ już nie są przyjmowane - brakło miejsca to jest dyskryminacja a nie jakieś tam LGBT .
https://wiadomosci.onet.pl/politico/kor ... ii/0kdbk68
slaw, nie ubijesz prochu - prosisz się o kłopoty. Czarny proch BEZWZGLĘDNIE powinien być ubity za kulą/pociskiem

Jest dokładnie jak piszesz - ale chodzi o to żeby lufy nie rozdeło jak kulę albo pocisk wprowadzisz do połowy lufy . Zresztą przy moich naważkach rzędu 30 grein to ciśnienia są minimalne . Słyszałem że zostawienie delikatnej przestrzeni powietrznej pomiędzy kulą a prochem prowadzi do lekkiego wzrostu ciśnienia w lufie , ale sam tego nigdy przy pomocy chronometru nie sprawdzałem .
Ostatnio zmieniony 10 marca 2020, 23:28 przez slaw2, łącznie zmieniany 1 raz.
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak odmierzać proch?

Post autor: Derek Mak »

No to ostatni mój głos w tym temacie. Kolejny przykład "niepoprawnego" ładowania karabinu ano ci Austryjacy w swym Lorenz Jaeger Dorn Stutzer także nie wzięli pod uwagę "światłych myśli" z XXI w. i ładowali swe pociski do wysokości dorna (trzpienia) nie po to by je rozpęczniać a właśnie po to by nie miażdżyć prochu a dlaczego tak robili to pomyślcie sami i poczytajcie o tym może na niebieskim forum.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Fibla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 15:56
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak odmierzać proch?

Post autor: Fibla »

Ponieważ posadzono mnie o próbę złośliwego przeszkadzania koledze w sprzedaży wagi elektronicznej z dozownikiem do przygotowywania naważek
czarnego prochu proszę o opinię co do przydatności takich wag wobec zaleceń producenta o zakazie wykorzystania do odważania cp.
Wiem że producenci wszelkich dozowników objętościowych w tym Lee których używam od wielu lat również zabraniają wykorzystania ich do cp a mimo to
są w powszechnym użyciu.
Dozowników objętościowych dopuszczonych przez producenta do odmierzania cp było niewiele a z uzyskanych od sprzedawców informacji wiem że pomimo
obecności w ofercie firm nie są dostępne i nie będą produkowane.
Jednym z niewielu wyjątków jest Harrell's oferowany przez Buffalo Arms i to wszystko.
Czy stosowanie wag elektronicznych z dozownikiem niedopuszczonych do cp przez producenta jest takim samym złem koniecznym jak stosowanie
niedopuszczonych do cp dozowników objętościowych?
TrumanHead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 16:41
Tematy: 22
Lokalizacja: Morava
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak odmierzać proch?

Post autor: TrumanHead »

Przepraszam, jeśli to dobre tłumaczenie...nie jest bezpośrednio na temat, ale...używam cyfrowej wagi do usuwania czarnego prochu...Użyłem LYMAN Gen6....działa, ale czarny wiencej brudi/pyluje? , w przeciwieństwie do czarnego prochu wnętrze, bardziej się zakurzyło, zapchało czujnik w wadze i przestało działać, moim zdaniem dlatego producent twierdzi, żeby nie ważyć prochu czarnego, tylko nitro... Moim zdaniem odwoływanie się do elektryczności statycznej jest przesadą wybaczcie bo tak samo jest zarówno z czarnym prochem jak i nitro...
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak odmierzać proch?

Post autor: Marcin P. »

Nie wiem czy już było, ale wkleję:
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”