Wyrób kulek

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik

Re: Wyrób kulek

Post autor: slepe_oko »

Szukam linku do bodajże angielskiej strony pana ktory robi kulolejki, mial on tez i szczypce do nich. Pamietam że ktoś z forum zamawiał u niego.
''Histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku''

Wojtek_F

Post autor: Wojtek_F »

Awatar użytkownika
slepe_oko

Post autor: slepe_oko »

Tak. Dziękuję, otrzymałem na pw wiadomość wcześniej.
''Histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku''

Shokunin

Post autor: Shokunin »

Dawno nie zaglądałem do tego posta, a tu dyskusja na całego. Przeczytałem tę dyskusję z dużym zainteresowaniem, ale nie będę nikogo komentował.

W takim razie ja też coś dopiszę. Dzisiaj ponownie porobiłem sobie kulki na własny użytek, bo poprzednia partia zrobionych i kupionych się skończyła. Pogoda ładna (nawet trochę mi spiekło kark i ręce), ptaszki śpiewały w sąsiednim lasku i nagle okażało się, że walnąłem 1000 kulek w kilka godzin z przerwą na obiad i piwko. Miałem pewne obawy co do nowej partii ołowiu, gdyż kupiłem go od zaprzyjaźnionego złomiarza w postaci jakiś rurek ołowianych z przewodami w środku. Nie byłem pewny czy to czysty ołów. Jednak porównanie wagowe z kulkami z poprzedniej partii ołowiu wykazało, że wszystko jest OK. Różnice wagowe w granicach błędu statystycznego.

Do odlewania kulek używam kokili aluminiowej i zwykłej butli turystycznej. Tak jak we wcześniejszym poście pisałem, teraz również nie zamierzam obtaczać kulek, gdyż okazało się, że wyniki strzelań z kulek kupnych i obtaczanych są podobne do wyników z kulek własnych i nie obtaczanych. Więc uznałem, że nie warto się męczyć.
Rewolwer Remington New Army 44 Uberti Inox 8"

Wojtek_F

Post autor: Wojtek_F »

Ja wiem czy to męka więcej w tym zabawy a i stworzenie czegoś idealnego też sprawia przyjemność :-) a to że żona patrzy na ciebie jak na debila idzie przeboleć.
Ostatnio w pogoni za idealną kulą, poirytowany tandetą szczypc Lee, tym że nie pasują do nowej kokili RCBS i trzeba je przy odlewaniu ściskać stworzyłem (wcześniej podpatrzyłem) takie cuś.
Obrazek
Obrazek
na sucho działają dobrze, zobaczymy jak im pójdzie praca.

Wróć do „Amunicja - CP”