cal. 36 combustible cartriges for navy or belt pistols - patrony kal. 36

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Tematy: 36

Re: cal. 36 combustible cartriges for navy or belt pistols - patrony kal. 36

Post autor: strk »

juby pisze:
19 maja 2020, 00:25
Pliki które mają zawierać pliki do drukarki są określane jako zawirusowane :027:
Zły antywirus.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Rudpavv
Tematy: 0

Post autor: Rudpavv »

Kupiłem sobie fajne pudełka na patrony oraz wzornik .36/.44 ze strony https://cpprojekt.pl/

Bardzo fajny gadżet. Wzornik tez super. Idealnie formuje dno patronu. Niestety samo kopytko ma trochę za małą średnicę do patronów z filcem i pociskiem więc używam mojego domowej produkcji.

Wrzucam zdjęcie moich patronów z conicalem i przybitką filcową 5mm. Niestety nie są idealne. Ścianki mają miejscami więcej niż 1 warstwę papieru i czasami się nie dopalają.
Ładunek to 25gr Złotego Stoku 3f. Przy takiej konfiguracji pocisk znajduje się jakieś 2-3mm poniżej czoła bębna więc całkiem przyzwoicie. Ładują się bardzo łatwo, łatwiej niż odpowiednik z kaszką zamiast filcu. W czerwcu sprawdzę celność i porównam do kuli z kaszka. :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
strk
Tematy: 36

Post autor: strk »

A co to za transparentny papier stosujesz?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek

Rudpavv

To są bibułki papierosowe. https://allegro.pl/oferta/raw-200-s-bib ... 7132890780
Skręcam je z jednego kawałka papieru sposobem z jutuba. Zauważyłem, że nie dopalają się tylko w miejscu gdzie jest klej i dwie warstwy. Na dnie wypala ładne otworki. Przed ładowaniem następnego bębna po prostu wyciągam pęsetą co zostało, zajmuje to dosłownie 5s.

Tilgh.54

Post autor: Tilgh.54 »

strk pisze:
09 maja 2020, 17:05
W ramach samoizolacji dopracowywałem produkcję patronów kalibru .36 do rewolweru. Metod jest wiele, ja postawiłem na te prezentowane na kanale YT Era's Gone (USA) i capandball (Węgry)....
I wreszcie ktoś zrobił jak należy wg historycznych wzorów, zamiast jakichś cukierków z bibułki . Używam takich od lat, po różnych innych próbach i ostatecznie tylko takie działają i mają sens. W wersji z okrągłą kulą mogą być problemowe, papier wbity w szczelinę blokuje rewolwer, ale z pociskami patrony są niezawodne.
Ryba pisze:
16 maja 2020, 19:20
Mi się nie chce. Wolę ładować tradycyjnie :-D Celność nie gorsza...
To jest ładowanie tradycyjne, takie patrony fabryczne produkowano/ były dostępne do ok 1890 roku i z tego co pamiętam były bardzo tanie.
Ci co przekuli swe miecze na lemiesze orzą dla tych którzy tego nie zrobili

Rudpavv

Patrony w tamtych czasach to była jak dzisiejsza dziewiątka. :) Nikt tego nie skręcał w domu ani nie sypał prochownicami tylko szło się do sklepu jak dzisiaj po ''paczkę dziewiątki''

Awatar użytkownika
Ryba
Tematy: 74

Post autor: Ryba »

Tilgh.54 pisze:
22 maja 2020, 12:36
To jest ładowanie tradycyjne, takie patrony fabryczne produkowano/ były dostępne do ok 1890 roku i z tego co pamiętam były bardzo tanie.
Wiesz, co miałem na myśli. Mądrej głowie dość dwie słowie...
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...

jorge
Tematy: 12

Post autor: jorge »

No sprzedawca z allegro nieźle zarabia na " transparentnym " papierze i to podłej jakości ( ten RAW to ordynarna chińszczyzna. Szukajcie na fajkowo.pl. Tam są doskonałe papiery lniane, sam używam OCB Premium do patronów do WR MT, gdzie papier utrzymuje 50 grs prochu, pocisk o 480 grs , 30 grs kaszki , przekładki tekturowe i krażek 5 mm filcu ( o wadze smaru nie wspomnę :-D ) Ponieważ jest to papier lniany więc bardzo mocny i spala się całkowicie. Cena? 1,95 zł za 50 listków czyli 200 kosztuje 8 zł. Są papiery ( bibułki) o różnej szerokości i długości, jest w czym wybierać. Najlepsze wyroby to francuski OCB , bo robią z papieru lnianego, potem Rizla i Gizeh ( robią papiery z lnu, bawełny albo ryżu), reszta bibułek to już grubszy papier drzewny.
user

Rudpavv

Bibułki Raw fajnie wyglądają bo są brązowe. :D Jesli są brązowe ocb w tym samym rozmiarze co raw to kupie na próbę, bo raw juz mi się kończą. :D

Wróć do „Amunicja - CP”