Złoty Stok na Śląsku

Moderator: Moderatorzy CP

CROCKETT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 30 listopada 2009, 21:12
Tematy: 10
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Złoty Stok na Śląsku

Post autor: CROCKETT »

Witam
Poszukuję przedstawiciela Złotego Stoku na Śląsku.
Najlepiej okolice Katowic,Gliwic.
Interesuje mnie zakup ok.4-5 kg prochu.
Dzięki za info Crokiet
Tel.793251057
,CZ 75 IPSC,CZ75 SP01
SHADOW,Margolin,Hawken 0,45 , Bondini 0,45, M 1 carbine
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Carol1973 »

Listę oficjalnych dystrybutorów można znaleźć pod adresem http://zlotystok.com/prochemist/proch-c ... sprzedazy/

Niestety nie ma żadnego na Śląsku.
3-go listopada byłem we Wrocławiu w firmie Multi Gun (oficjalny dystrybutor) i powiedziano mi, że na razie prochu ze Złotego Stoku nie ma w sprzedaży (cały czas nie wrócił po wybuchu w fabryce).
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Parabellum »

No jak nie ma, sama firma jest ze Śląska, we Wrocku też jest przedstawiciel.
Może chautor miał na myśli województwo śląskie?
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Carol1973 »

Firma (Złoty Stok) jest z Dolnego Śląska a to prawie Śląsk (szczególnie dla kogoś z Rybnika).
A jak wiemy prawie robi różnicę.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2017, 22:07 przez Carol1973, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Parabellum »

Obrazek

Jest to tak samo Śląsk jak Rybnik, nawet jeśli autochtonów prawie tu nie ma. Nawet samo słowo "Śląsk" wywodzi się z dużą dozą prawodopodobieństwa od Ślęży lub Ślęzy.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2017, 19:03 przez Parabellum, łącznie zmieniany 1 raz.
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Carol1973 »

Historycznie tak, ale ...

Pracuje w Chorzowie (urodziłem się i mieszkam we Wrocławiu ) i zawsze kiedy koledzy mówią o Śląsku maja na myśli ten wyłącznie Górny.
Tak sam pojęcie Ślązacy - nie znam nikogo na Dolnym Śląsku kto by się identyfikował z tą narodowością, zupełnie odmiennie ma się to na tym Górnym.
Ps.
Pytanie zadał kolega z Rybnika wiec z duża dozą pewności miał na myśli ten Górny.
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Parabellum »

Nietrudno się domyślić, ale absurdalnie to wygląda, gdy ktoś pisze, że ZS jest w Złotym Stoku i we Wrocławiu, ale, że nie ma go na Śląsku; albo z innej beczki - wjeżdżam do Zawiercia od strony Wolbromia a tam tabliczka z napisem "Małopolska żegna":)

Pochodzę z DŚ, moi przodkowie przyjechali na tę ziemię z historycznego Mazowsza, Górnego Śląska, Stanisławowa i Rygi, ale czuję się właśnie Ślązakiem (III pokolenie).

Nie tak dawno sam mówiłem Śląsk, mając na myśli górnicze regiony Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego; podział na mapce jest historyczny, ale jeśli odnosimy się do regionów historycznych, to wydaje mi się logicznym stosować się do tych właśnie podziałów, a jeśli mamy na myśli obecne granice administracyjne, sensowniej jest np. napisać "gdzie w woj. śląskim dostanę ZS".
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: sas88 »

Nie tak dawno sam mówiłem Śląsk, mając na myśli górnicze regiony Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego;
Nie mów w Zagłębiu, ze to Śląsk, bo możesz ponieść uszczerbek na zdrowiu.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Carol1973 »

Ojjj...., jednej z rzeczy, której pracując na 'właściwym' Śląsku się nauczyłem, to to, aby nigdy nie nazywać Zagłębia Śląskiem.
Trochę działa to jak czerwona płachta na byka (tutaj granice zaborów ciągle mentalnie istnieją) .

Ale skończmy z off-toppem - niestety prochu ZS nie ma.
Nie mogę też kupić Szwajcara No1 i MultiGun obiecuje mi od ponad miesiąca, iż będzie (i tak co tydzień).
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Parabellum »

Sas88, no wiem, nauczyłem się jeszcze długo wcześniej zanim odwiedziłem po raz pierwszy Zagłębie - po prostu kierowałem się tą samą pokrętną lolgiką, która przyporządkowuje Radom do Mazowsza a Grajewo Podlasia.

Carol, myślę, że to nie granice zaborów tak działają, tylko jest to raczej silne poczucie tożsamości porównywalne do tego w centralnej części Górnego Śląska - w szczególności w okolicach Strzelec Opolskich.

Chcesz kończyć offtop, ale dalej nie wiem, czemu ma to być "Śląsk właściwy", raczej chyba "Śląsk potoczny" ;)
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2017, 22:47 przez Parabellum, łącznie zmieniany 2 razy.
Carol1973
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Carol1973 »

Pisząc o zaborach to miałem na myśli animozję w zakresie Zagłębie vs. Górny Śląsk. Stąd się właśnie biorą dowcipy o najbardziej na wschód wysuniętej dzielnicy Warszawy i inne. których nie będę przytaczał.
Pisząc 'właściwy' Śląsk miałem na myśli Górny Śląsk w tym obszarze gdzie RAŚ (Ruch Autonomii Śląska) ma duże poparcie - czyli obecne województwo śląskie bez śląska opolskiego i cieszyńskiego, zagłębia, oraz powiatów na północy jak powiatu częstochowskiego, myszkowskiego,zawierciańskiego,....

Ale to nie o to tu zupełnie chodziło tylko o proste pytanie gdzie można kupić na Śląsku proch i odpowiedzi na to pytanie z perspektywy pytającego, czyli osoby z Rybnika, a nie osobnika z Wrocławia, Kłodzka, Wałbrzycha.....
Supermenkayt
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 00:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: Supermenkayt »

Przepraszam,że nie na temat może,ale czy to prawda,że jakościowo się pogorszył złoty stok???Używam zazwyczaj Szwajcara i vesuvitu,lecz pojawił się zamiar wypróbowania złotego,ale sporo negatywnych opinii slysze.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Złoty Stok na Śląsku

Post autor: MaciekSz »

Parabellum pisze:Nietrudno się domyślić, ale absurdalnie to wygląda, gdy ktoś pisze, że ZS jest w Złotym Stoku i we Wrocławiu, ale, że nie ma go na Śląsku; albo z innej beczki - wjeżdżam do Zawiercia od strony Wolbromia a tam tabliczka z napisem "Małopolska żegna":)
Wiesz, to pewnie taki żart. Po przejechaniu przez Wolbrom podniesienie poziomu endorfin jest wskazane.
Maciek
.62 i .69
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”