poprawki "pudełkowych" Hatsanów AT-44

Podfrum grupy z Pomorza Północnego

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

poprawki "pudełkowych" Hatsanów AT-44

Post autor: skura »

Witam wszystkich serdecznie. Na początku szybko się przedstawię. Mam na imię Michał, posiadam uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego. Od ponad miesiąca prowadzę zajęcia ze strzelectwa (KPn 10) w II LO w Gdyni oraz w XIVLO.
Ponieważ na początku października zaproponowano mi w II LO prowadzenie zajęć, udostępniono fajną strzelnicę 10m (5 stanowisk z transporterami tarcz) ale... nie zapewniono sprzętu strzeleckiego, zakupiłem z własnych funduszy (inwestycja w popularyzację strzelectwa:) 5 karabinków Hatsan AT-44-10. Proszę nie krytykować mojego wyboru :-) Był on przemyślany pod względem ekonomicznym i chęcią zakupu właśnie PCP. Udało mi się na prawdę wynegocjować bardzo dobrą cenę u sprzedawcy w Jaśle. Ale nie o tym...
Młodzież się garnie, szczególnie u mnie w szkole na Chyloni (jestem również nauczycielem WF w XIV LO). Myślałem o 2 grupach po 6-8 osób, w tydzień miałem już 3 grupy po 12 osób i muszę już odsyłać chętnych z braku miejsc.
Ponieważ nie lubię zajęć "na macie" (macie i se strzelajcie) to chcę zadbać o jak najwyższą (w miarę możliwości) jakość i sprzętu i treningów jako takich.
Jak wiadomo pudełkowe Hatsany to "surówka" wiatrówki. Potrzebuję zrobić podstawowy serwis i przegląd tych 5 karabinków. Absolutnie nie interesuje mnie podkręcanie do limitu czy inne cuda. Chodzi mi o zabiegi mające na celu przede wszystkim jak najlepsze skupienie na 10m. Polerka komór magazynków, może poprawa korony, polerka portu ładowania itp.
Powiem szczerze że nie jestem w tym specjalistą. Poczytałem, z grubsza teoretycznie wiem o co biega ale nie chcę się zabierać za coś czego nigdy nie robiłem.
Czy jest ktoś mi w stanie pomóc lub polecić kogoś kto ogarnie mi te 5 karabinków? Z racji dużych ograniczeń czasowych (zajęcia mam we wszystkie dni od poniedziałku do piątku) najlepiej by było, gdybym mógł powierzyć komuś sprzęt w piątek wieczorem i w niedzielę odebrał. Jest też możliwość żebym karabinki serwisował pojedynczo. Po prostu na daną chwilę nie mogę sobie pozwolić na odwołanie jakichkolwiek zajęć (zobowiązania wobec Dyrekcji IILO oraz XIVLO).

Dziękuję za uwagę :)
Awatar użytkownika
septius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 12 września 2009, 17:34
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: septius »

Wg informacji z forum sugerowałbym kontakt z Kolegą dagi40. Jest to uznany szeroko specjalista od pcpowych harnasiów. Czy ktoś z 3miasta podejmie sie dopracowania w podobnym stopniu (z takim doświadczeniem) zakupionych przez Ciebie karabinków - nie wiem.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skura »

Dzięki za sugestię. Zapomniałem dodać że jestem gotów oczywiście zapłacić za taki serwis. Jednak wolałbym właśnie kogoś znaleźć w 3mieście. Ewentualny serwis w dalszej odległości to dopiero w okresie świątecznym (wiadomo-przerwa w zajęciach).
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: box555 »

Witam Kolegę.
Jeśli możesz i masz ochotę, to wpadnij jutro na strzelnicę przy II LO. Strzelamy zawody, ale znajdzie się czas aby porozmawiać o zajęciach strzeleckich i propagowaniu strzelectwa. Chętnie pomożemy przy zajęciach z młodzieżą.

U nas różne sprzęty serwisuje Kolega Pykacz, ale nie wiem, czy zajmował się Hatsanami. Można też zapytać w DH Arel na Kcyńskiej.
Pykacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1895
Rejestracja: 08 listopada 2005, 12:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice 3-city .
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pykacz »

Cześć skura .
Jeśli pasuje Ci termin "świąteczny" (w sumie to już niedługo) to mogę się nimi zająć . Temat Hatsanów mi znany bo sam miałem AT-44 i to chyba jako pierwszy na forum .Oczywiście tego samego dnia w którym do mnie dotarł już był poprawiany a jest co robić ;laughing: i właśnie dlatego 5szt nie da się zrobić w dwa dni . ;laughing: . Jak będziesz gotowy to pisz PW.
Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skura »

I gitara! Do Pykacza już poszło PW - wielkie dzięki za odzew.

Co do zajęć z Młodzieżą - bardzo chętnie spotkałbym się z Wami celem omówienia różnych spraw. Na pewno macie wiele wskazówek i rad, z których bardzo chętnie skorzystam. Niestety weekendy to czas dla Rodziny (roczna córka no i Żona :-)

Ale widziałem że na parkurze w IILO odbywały się zajęcia w czwartki o 17:00. Czy nadal się odbywają? Właśnie wtedy kończę strzelanie "na strychu" w IILO i chętnie bym podszedł. Tylko nie wiem kto tam dokładnie będzie i czy w ogóle będzie?

Będę też śledził na bieżąco wątki odnośnie zajęć w IILO i na pewno w pasującym terminie się stawię.
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MI-6 »

Piątki 16.00 i niedziele 11.00 regularnie ktoś jest i coś się dzieje :-D
TX200 HC + Vortex Viper
Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skura »

MI-6 pisze:Piątki 16.00 i niedziele 11.00 regularnie ktoś jest i coś się dzieje :-D
Dzięki za info. Jak tylko ogarnę terminy stawię się 8-)
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: box555 »

O której zaczynasz strzelanie w czwartek? Będę jutro na strzelnicy od 13:30. Możemy się spotkać przed Twoimi zajęciami.
Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skura »

Kurcze, zamuliłem box, dopiero teraz odczytałem. Zaczynam zawsze o 15:30, jestem zawsze tak ok 15:15, ale mogę wcześniej - tak ok. 14:40. Jak tylko o tej porze będziesz może w przyszłym tygodniu to daj znać. Będę śledził wątek na bieżąco.
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: box555 »

Jutro będę na strzelnicy. Jak możesz to wpadnij około 14:30-15:00.
Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: skura »

Dzięki za wizytę, Box!
Bardzo fajnych rzeczy się dowiedziałem.
Już ogarnąłem temat HW 40. Rzeczywiście cenowo bardzo atrakcyjnie to wygląda. Nie wiem tylko czy młodzi dadzą radę z tym naciągiem, ale to już szczegóły. No i ten truglo jest słaby, ale czytałem że można to zdemontować i zaślepić.

Do przyszłego tygodnia!
Edo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 07 października 2013, 08:57
Tematy: 0
Lokalizacja: GDANSK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

poprawki fabrycznego hatsana

Post autor: Edo »

Witam wszystkich właśnie zakupiłem hatsana bt65 i od razu mam jedno wielkie pytanie gdzie można go w 3mieście poprawić , KARABINEK JEST FAJNY I ROZWOJOWY POD WZGLĘDEM TUNINGU, natomiast posiada kilka wad które przeszkadzają , pomijając wagę to lufa daje dużo do życzenia w kal 6.35 posiada spory rozrzut itd ......... ale generalnie fajny sprzęt ...
Edo
Awatar użytkownika
MI-6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1028
Rejestracja: 19 lutego 2012, 04:37
Tematy: 17
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: poprawki fabrycznego hatsana

Post autor: MI-6 »

Edo pisze:lufa daje dużo do życzenia w kal 6.35 posiada spory rozrzut.
Po pierwsze primo dobierz śrut do lufy, każda lubi co innego, nie ma złotego środka :-/
Po drugie primo, 6.35mm w limicie to bezsens... A jeśli masz FAC'a to mam nadzieję, że znasz ograniczenia :?:
TX200 HC + Vortex Viper
Edo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 07 października 2013, 08:57
Tematy: 0
Lokalizacja: GDANSK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Edo »

witam kolegę,
to fakt 6.35 do 17J to lipa ale zakupiłem chrono i powiem Ci że wychodzi mi 20-22 J w zależności od śrutu , natomiast w zestawie była oryginalna iglica która daje 71 J i tu powiem że karabinek fajnie się zachowuje podczas strzelania do 100m , wracając do standardu czyli 17J można załadować 250 bar czy nawet 280 , też podnosi sprawność , myślę że zostawię sobie harego do tuningu i wyciskania z niego tego co się da - tylko go zarejestruję a do zabawy w HFT zakupię 400f ,,,,,,,,,,
Edo
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „SG 3Miasto”