Pogaduchy...

Podfrum grupy z Pomorza Północnego

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: skura »

Tommy54 pisze:Zawsze lepiej strzelać z własnej klamki , niż z pożyczonych.
Szkoda, że nie ma tak jak w USA, gdzie byle leniwy, grubaśny czarnuch czy dealer-latynos może kupić w sklepie nawet półautomat za okazaniem prawa jazdy lub podając numer ubezpieczenia ...
Ale nawet najmłodsi Polacy ...chyba nie dożyją takich czasów .
To już jest polityka. Na szczęście powstają takie KSI, które na prawdę robią dobrą robotę w temacie propagowania strzelectwa wszelakiego.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: Tommy54 »

Nie polityką, tylko frustracja na maxa.
Czym my Europejczycy (Polska) jesteśmy gorsi od prymitywa czarnucha ,którego jedyna zasługą jest że ma OBYWATELSTWO ???
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 737
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: Shooter_36 »

Tommy54 pisze:Nie polityką, tylko frustracja na maxa.
Czym my Europejczycy (Polska) jesteśmy gorsi od prymitywa czarnucha ,którego jedyna zasługą jest że ma OBYWATELSTWO ???
Kurczę, Tommy... Nie żebym się czepiał, bo 'poprawność polityczna' i tym podobne ble, ble, ble... Ale to wręcz nie przystoi kulturalnemu człowiekowi... :-/
Ostatnio zmieniony 14 września 2017, 17:46 przez Shooter_36, łącznie zmieniany 1 raz.
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: Tommy54 »

Sorry, ale nie zaakceptuję takiego podejścia "władz" do tego problemu.
Nie, żebym się tylko czarnuchów i latynosów czepial ,ale statystyczny "biały" Amerykanin jest prymitywny aż głową boli - może co 10-ty wie gdzie leży np. Austria ;laughing:
A te prymitywy też mogą kupować broń bez ograniczeń, z mediów wiem ,że nawet "psychicznym" jest sprzedawana.
A co w Polsce jest ....nawet doktor prawa czy medycyny musi walczyć i ponosić duże koszty ,aby dostać pozwolenie na postrzelanie z 0,223 na strzelnicy.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: 03fxt »

Czy jest może jakieś spotkanie cykliczne lub nie gdzie mógłbym przekazać (na chwilę) mojego Hatsana 55 (vortex) z lupką Hawke w ręce wprawnego strzelca żeby mi empirycznie odpowiedział na pytanie do czego to się nadaje tak jak jest ?
Ewentualnie żebym mógł dobrać sobie dzięki życzliwości i pomocy bliźnich śrut, którym powinienem strzelać żeby celność była najlepsza?
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: box555 »

Regularnie spotykamy się na Parkurze w Gdyni. Strzelamy w niedziele od 11:00. Wyjątkiem są 2 niedziele miesiąca. Serdecznie zapraszam.
MireKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 28 lipca 2012, 16:06
Tematy: 2
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: MireKK »

Co do KSI, ja także jestem członkiem tego klubu tak jak i Marta junior. Jesteśmy tam ze dwa razy w miesiącu, i miło jest pyknąć kilka magazynków z "klamki" jak określają to niektórzy. Mój okres członkowski w klubie pozwala mi starać się o patent strzelecki, ale bez tego i tak jest O.K. jest możliwość postrzelania z różnego rodzaju broni. Co do podejścia prowadzących strzelanie to jest pełen profesjonalizm, zawsze znajdą chwilę dla każdego. Naprawdę serdecznie polecam ten klub.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pogaduchy...

Post autor: Spinner »

Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pogaduchy...

Post autor: Spinner »

03fxt pisze:Czy jest może jakieś spotkanie cykliczne lub nie gdzie mógłbym przekazać (na chwilę) mojego Hatsana 55 (vortex) z lupką Hawke w ręce wprawnego strzelca żeby mi empirycznie odpowiedział na pytanie do czego to się nadaje tak jak jest ?
Ewentualnie żebym mógł dobrać sobie dzięki życzliwości i pomocy bliźnich śrut, którym powinienem strzelać żeby celność była najlepsza?
Będziemy w tygodniu na strzelnicy w Sopocie. Możemy porównać z inną sprężynką. Śledź temat - aczkolwiek często umawiamy się telefonicznie.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: 03fxt »

spinner, box555, dzięki będę śledził temat i mam nadzieję się wstrzelić
Awatar użytkownika
skura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 października 2012, 19:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: skura »

Wszystkich zachęcam do zapoznania się z moim ostatnim postem w tym temacie ---> http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=53 ... start=1920

Głosujemy w tegorocznym, gdyńskim budżecie obywatelskim - Przyjazna Dzielnica - Działki Leśne - Integracja na parkurze strzeleckim Działki Leśne - parkur dla młodzieży.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

"Gdyby głupota umiała latać..."

Post autor: Spinner »

"Gdyby głupota miała skrzydła - latała by Pani jak gołębica". dr Strosmayer.

Aby nie odnosić się personalnie to posłużę się cytatem ale bezosobowo.
Wczoraj sprawdziłem nastawy nie ruszane od miesiąca i ... ZERO miałem w prawo 0,2 mil czyli 3/4 MOA !!! :(
Tak to jest , jak się nie przygotuje karabinka do zawodów , aż cud że w cokolwiek trafiałem...
Mam chwilę czasu więc policzyłem pod kątem nie trafionej dwudziestomilimetrowej strefy na ósmym metrze.
Jeden miliradian to jeden centymetr na dziesięciu metrach. Więc jest to osiem ( 8 milimetrów ) na ósmym metrze. Zaś dwie dziesiąte tegoż miliradiana ( na tej odległości ) to jeden i sześć dziesiątych milimetra.
Przy takiej "niecelności" gwarantuję, że każde poprawne wycelowanie w środek HZ - przewróci figurkę. A może ja się mylę?
Proszę - nie piszcie takich rzeczy jako usprawiedliwienie niecelnego strzału. Dla ciekawości sprawdziłem ile to jest na czterdziestym metrze.
Liczę: Jeden miliradian na czterdziestym to cztery centymetry. Zaś te dwie dziesiąte to osiem ( osiem milimetrów). Czyli i w tym wypadku tłumaczenie jest po prostu bzdurne.
Nie muszę chyba tłumaczyć, że jeśli się strzeli serię kilku strzałów na czterdzieści metrów w dodatku w warunkach polowych gdy wieje to nie uda się "wydziobać" jednej pięciomilimetrowej dziurki... Prawda?
Awatar użytkownika
Majecha76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 maja 2011, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Garwolin/Żukowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: Majecha76 »

1 MOA na 100m to w przybliżeniu 2.9cm
Czyli 7mm na 25m
Czyli w przybliżeniu 2.2 mm na 8m


3/4 MOA na 25m to ok. 5mm ( grubość śrutu)
3/4 MOA na 8m to 1.7mm?

Dobranoc
Ostatnio zmieniony 06 marca 2018, 22:22 przez Majecha76, łącznie zmieniany 1 raz.
Staram się być miły ale czasami gęba nie współpracuje
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pogaduchy...

Post autor: mimut »

Tak mi sie wydaje... nie znam sie na tym, tylko coś tam słyszalem i tak se pi***ole od rzeczy, jak zwykle... to sie wypowiem :roll:
Pomijając fakt że 1.7mm na dystansie 25m niczego nie zmienia, to muszę przyznać że koledze dziwnie zachowuje się tak optyka. No bo miesiąc temu było tak;
Tommy54 pisze:Ja tam dziś dałem du...y po całości.
Ale tylko krowa nie zmienia zdania, więc ja wyciągnę wnioski z błędów.
1. Nie strzelać , gdy jest złe samopoczucie (wysokie tętno). Już przed strzelaniem mówiłem, że jak wystrzelam 40 to będzie cud. :(
2. Trzeba mieć sunshider, gdy połowa toru jest pod niskie słońce. Nawet w Leupoldzie w takim świetle - licho widać. :(
3. Sprawdzać zera wieżyczek przed przystąpieniem do strzelania , gdy nie mają zakrętek. Po 2 stanowiskach zobaczyłem, że są 2 kliki ( czyli 0,2 mrad = ok. 3/4MOA ) w lewo. Przestawiło się w transporcie , gdy karabinek leżał w pokrowcu w samochodzie na stronie tej wieżyczki. :(
4. Uważnie pamiętać aby oprócz przeładowania włożyć też śrut ;laughing: . Prawdopodobnie raz zapomniałem i strzeliłem powietrzem. :(
A po miesiącu tak;
Tommy54 pisze: Wczoraj sprawdziłem nastawy nie ruszane od miesiąca i ... ZERO miałem w prawo 0,2 mil czyli 3/4 MOA !!! :(
Tak to jest , jak się nie przygotuje karabinka do zawodów , aż cud że w cokolwiek trafiałem...
Widzę Tommy, że po każdych zawodach, szukając wytłumaczenia dla swojego wyniku, wypisujesz co raz większe idiotyzmy. Jedyne pytanie jakie się nasuwa to, dlaczego ? Dlaczego próbujesz tłumaczyć swoje wyniki? Przestań to robić. Jesteś na początku drogi w HFT i nie staraj się być na forum, mądrzejszy od całej reszty. Słuchaj, czytaj i ucz się. Pytaj jeśli nie jesteś pewien, a nie zgadujesz lub wymyślasz pierdoły na poczekaniu. I zacznij w końcu regularnie trenować, a wszystko przyjdzie z czasem. Cierpliwości i pokory, tego Ci życzę :wink:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 marca 2018, 04:07 przez mimut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pogaduchy...

Post autor: Cin91 »

Najpierw było 0,2 mrad w lewo, a potem 0,2 mrad w prawo - może niepotrzebnie odklikiwałeś? :D Pewny jesteś, że składasz się na tyle powtarzalnie, że jesteś w stanie stwierdzić wyzerowanie z aż taką dokładnością? ;) Czytaj - jesteś w stanie w 10 strzałach z palika zmieścić się w dziurce 6mm na swoim dystansie zerowym (np. 28m)?
Ja nie, czasem sądzę, że się wyzerowałem, wstanę z maty, położę się znów i okazuje się, że mam 5mm w lewo, albo prawo - inne złożenie :)

Przypomniały mi się zawody Pucharu WKFT z września ubr. - wyzerowany na wietrze strzeliłem chyba 71/80, a potem jak sprawdziłem w domu, okazało się, że na zerze 27m miałem przesunięcie ~0,2-0,3 mrad (6-7mm) :651: Co prawda, w trakcie zawodów na bezwietrznych stanowiskach zauważyłem, że walę niecentralnie, ale wchodziło 8-) KZ40 dostawały przy krawędziach, KZ15 (przesunięcie 3-4 mm) :one: Szczerze powiedziawszy, to wszystkie 9 blach zaliczyłem nie z winy zera, ale swojego słabego ostrzelania i doświadczenia.

Więc ciężko mi, tak jak Kolegom wyżej, wierzyć w bajki, że takie przesunięcie zera od razu sprawia, że "cudem się trafia". Bez jaj ;)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „SG 3Miasto”