Treningi na Kolibkach

Podfrum grupy z Pomorza Północnego

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: Tommy54 »

Czy tylko postrzelać mogą - wpisani "do zeszytu" ?
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: box555 »

Dzisiaj trening otwarty - zapraszam.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: rek »

Przegapiłem wiadomość :(
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: rek »

Oh, złota albo przynajmniej srebrna łopata.
Piątek 30-go ktoś coś?
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: Spinner »

Nagroda się należy. Może coś się zacznie dziać w naszej Grupie? Byłbym chętny ale już zaplanowałem strzelanie w innym miejscu. Ale wkrótce jak najbardziej będzie to możliwe.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: Tommy54 »

Niestety do tej pory nie dostąpiłem zaszczytu wpisania "do zeszytu" ;laughing: - więc jest OUT. A nie powiem po ponad roku postrzelałbym...
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2019, 22:18 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: rek »

Cieszę się że Was "widzę".
Spinner pisze:Ale wkrótce jak najbardziej będzie to możliwe.
Będzie mi miło!
Tommy54 pisze:jest OUT
Gdzie strzelasz w Chwarznie?
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: Tommy54 »

Nigdzie , od maja 2018 czyli MP.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: rek »

Ptaki powróciły już z ciepłych krajów, bobry wychodzą na żer. Czy postawy wymuszone zakłócą ich spokój? Czytała Krystyna Czubówna;)

Obrazek

Obrazek
MGM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 21 listopada 2010, 00:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Reda - Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: MGM »

Cześć - jak już pisałem w innym poście, wracam po ponad 3 latach do strzelania wiatrowego.
W tej chwili strzelam z Hatsana 99 Quatro Trigeer , SAS itd. po lekkich modyfikacjach które ładnie go ucywilizowały. Nawet jeszcze nie wykalibrowałem lunety na nim, dlatego szukam miejsca NIE do strzelania zawodów ( w których z tym karabinkiem nie mam szans z PCP ) tylko do zwykłego postrzelania do tarczy.
Dzisiaj odwiedziłem strzelnicę przy II LO a tam widzę jakieś przejęcie nastąpiło - bractwo kurkowe? Nie wiem czy jeszcze tam w ogóle strzelacie?
Następnie pojechałem do Adventure Park w kolibkach - i odniosłem wrażenie że albo tam nigdy was nie było albo pracownicy parku mają zmowę milczenia w tej kwestii.. nikt nic nie wie i nie widział strzelców z wiatrówkami na terenie parku.

Dopiero teraz czytam sobie nasze forum i widzę że trzeba być na jakiejś liście, mieć zainstalowanego whats appa ( czy jak to się tam pisze ) - czyli ogólnie zabawa tylko dla wybranych :(
Możliwe że coś się zmieniło ale czytając post kolegi Tommy54 (sprzed roku ) że do tej pory nie dostał się na tą magiczną listę, nie widzę szans dla siebie :) tak z ulicy .

Dlatego mam wielką prośbę - zaktualizujcie informacje dotyczące Adventure Parku - godziny, dni tygodnia ( i czy w ogóle jest tam możliwość postrzelania do tarczy ) i jeśli jest jakaś możliwość jeszcze strzelania przy II LO to i informacje dotyczące tego miejsca. Byłbym wdzięczny za aktualne informacje :)
Czytanie starych ( zbyt starych ) postów na forum nie obrazuje mi obecnej sytuacji.

Mam jeszcze pytanie o to strzelanie na Chwarznie - chodzi o Gdynię Chwarzno za Witominem ? bywam tam często - ale nie w lasach - może by się dało zebrać chętne osoby i znowu tam postrzelać? Oczywiście jak ktoś podpowie gdzie jest ta lokacja. :)

Kolejna rzecz - być może atrakcyjna dla lokalsów :) z okolic Rumia , Reda, Wejherowo - znam miejsce dawnej powojskowej( co do tego są dyskusje ) strzelnicy w Rumi. Jest zarośnięta, możliwe że trzeba by było połamać kilka gałęzi ale trzy osoby w pozycji leżącej się zmieszczą obok siebie. Długość strzelnicy to chyba 100/150 metrów na oko. Strzelając z wiatrówki nigdy nie widziałem potrzeby mierzenia jej długości, hehe. Miejsce znajduje się w lesie ( a jakże ) dosłownie jakieś 200 metrów od zaparkowanego auta, dostęp otwarty, żadnych płotów - jest to wydrążony tor pomiędzy dwoma wzniesieniami i tyle.
Kiedyś natrafiałem tam na stojących na drugim końcu kilka osób i popijających piwko - raz ślady po ognisku - ale sytuacje kiedy ktoś tam był i "zajmował" miejsce tak że nie mogłem strzelać zdarzyły mi się przez kilka lat zaledwie ze dwa razy.. więc ogólnie polecam to miejsce jakby ktoś był zainteresowany wspólnym postrzelaniem.

Chętnie się tam z kimś wybiorę jak znajdzie się chętny. Do końca tygodnia mam jeszcze urlop więc jestem dyspozycyjny cały dzień :)
Hatsan 99 QT, SAS , ucywilizowany.
Awatar użytkownika
=Ola=
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 21:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Moderatorzy PFTA

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: =Ola= »

Cześć,
co do treningów na Kolibkach to tam raczej trenujemy HFT. Faktycznie jest lista, kto może korzystać z darmowego dostępu do tego terenu. Chyba że organizowane są lokalne zawody HFT - na to może wpaść każdy. Czasem spotykamy się w bardziej "dzikich" miejscówkach, ale akurat nie wiem co to za miejsce w Chwarznie.
Strzelanie do tarczy to chyba najlepiej na Parkurze. Obecnie spotykamy tam w niedziele od 11 do 13 poza drugą niedzielą miesiąca, jak już napisałam też w drugim temacie :wink:
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: rek »

Sam jestem ciekaw wspomnianego miejsca w Chwarznie. Próbowałem je znaleźć samodzielnie i wyszukałem jedynie tamtejsze lotnisko modelarskie, które jest trójkątną łąką o najkrótszym boku ok. 1 km długości. Chociaż wydaje się że bez problemu można wybrać tam kawałek miejsca na trening (jedynie trudno powstrzymać się przed chęcią podglądania latających modeli przez lunetę na karabinie, co teoretycznie może mocno irytować pilotów), to trzeba mocno uważać na pieszych oraz ich psy tam wyprowadzane. I posiadać trenażery na wysokich nogach, bo niska trawa występuje głównie na wydeptanych ścieżkach które niestety są uczęszczane. I potrafi tam naprawdę nieźle wiać.
MGM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 21 listopada 2010, 00:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Reda - Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: MGM »

No to powinna być jakaś polanka w lesie.
Chyba czas żeby Tommy54 się odezwał w tej sprawie :)
Hatsan 99 QT, SAS , ucywilizowany.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: Tommy54 »

Sorry for delay, ale bardzo dawno nie wykazywałem aktywności z powodów zdrowotnych. Ta mała polanka jest ok 300m w lewo po skręceniu na światłach przy Biedronce. Można strzelać HFT , FT, a nawet benchrest , bo długość oceniam na 70m. Przechodzący ludzie są dobrze widoczni, więc jest bezpiecznie. Trenowałem tam z kolegą że Śląska przed MP 2018.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Treningi na Kolibkach

Post autor: Tommy54 »

Sorry for delay, ale bardzo dawno nie wykazywałem aktywności z powodów zdrowotnych. Ta mała polanka jest ok 300m w lewo po skręceniu na światłach przy Biedronce. Można strzelać HFT , FT, a nawet benchrest , bo długość oceniam na 70m. Przechodzący ludzie są dobrze widoczni, więc jest bezpiecznie. Trenowałem tam z kolegą że Śląska przed MP 2018.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „SG 3Miasto”