Nabijanie butli - Bydgoszcz

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

snajper89bdg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 29 czerwca 2017, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Nabijanie butli - Bydgoszcz

Post autor: snajper89bdg »

Witam serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć gdzie panowie w Bydgoszczy można nabijać butlę do uczciwych 300bar? Odwiedziłem 2-3 większe w mieście centra nurkowe i po każdej wizycie jak w domu sprawdzałem ciśnienie w butli to max 270-280b. OSP odpada bo chłopaki mają zakaz cywilom bicia butli. Gdzieś w okolicach wyżyn/glinek/szwederowa jest jakieś sprawdzone miejsce? Czemu zależy mi na 300b? Otóż posiadam karabin FAC i jest różnica w ilości ładowania kartusza jak się ma 300 a jak się ma 270 barów.

Z góry dziękuję za informacje.
nuras10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nabijanie butli - Bydgoszcz

Post autor: nuras10 »

Podczas "bicia" butli wzrasta temperatura gazu, a co za tym idzie jego objętość. Po zakończonym biciu na ciepłej jeszcze butli mierzone ciśnienie może być 300 bar, po jej wystygnięciu ("skurczeniu" gazu) masz 270 bar.
snajper89bdg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 29 czerwca 2017, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nabijanie butli - Bydgoszcz

Post autor: snajper89bdg »

Serio? No nie wiedziałem... Jeśli szukasz tematu by nabijać sobie posty to muszę Cię rozczarować, nie tędy droga. Proszę tylko o konstruktywne wypowiedzi, bez zaśmiecania forum. Być może przyda się takie info dla ludzi z okolic gdzie znajdują się sprawdzone punkty.
Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1911
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nabijanie butli - Bydgoszcz

Post autor: oryks »

Spokojnie snajper bo tak się w tej Grupie lokalnej nie rozmawia, dołączyłeś przed chwilka więc może tego nie wiesz.

Co do napełniania butli do równych 300 bar to nie ma co jej "bić" bo niewinna i nic to nie da. Znając jak widzę zjawisko fizyczne które powoduje problem trzeba może było poprosić ładującego aby zwrócił na to uwagę bo to dla Ciebie ważne. Niektórzy wstawiają butlę do zimnej wody w czasie ładowania a jak nie to trzeba odczekać do wystygnięcia i doładować. Ładowałem na Pięknej i nie było z tym problemu. Tylko nie besztaj ich na wstępie tak jak tu na forum to się dogadasz.
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
nuras10
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 30 czerwca 2017, 14:33
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Nabijanie butli - Bydgoszcz

Post autor: nuras10 »

Wyjąłeś mi to z "pod palca"
silcow
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 04 listopada 2007, 16:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nabijanie butli - Bydgoszcz

Post autor: silcow »

Witam,
Panowie coś się zmieniło w kwestii napełniania butli 300 bar? Kusi mnie przejście z mojego TX-a na PCP i robię rozpoznanie.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kujawsko-Pomorska Grupa Strzelecka”