Łuk bloczkowy Target Power 2011

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

TheErixon
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Łuk bloczkowy Target Power 2011

Post autor: TheErixon »

Siemka :) Jestem tu nowy i tak samo moim nowym zainteresowaniem są łuki bloczkowe. Właściwie to zawsze łuki kręciły mnie bardziej niż np. broń palna. No i w końcu zbliża się pewien czas kiedy wszyscy dajemy sobie prezenty (wiadomo o co chodzi) ;P Myślę, że znów dziwnym (magicznym ?) trafem za nie całe 22 dni w moim portfelu znajdę trochę zielonych papierków. Szukając odpowiedniego prezentu dla siebie postanowiłem wybrać coś co starczy mi na dłużej i może dzięki temu odkryję nową pasję. Jak już wspomniałem interesuję się od dawna łukami ale szczerze nigdy z żadnego nie strzelałem. Przeglądając strony internetowe padło na łuki bloczkowe. I tu moje pytanie, jaki łuk kupić ? Mam 15 lat, 175 cm wzrostu a jeżeli chodzi o siłę, no cóż nie mam tu wiele do gadania :) Ale wszystko da się nadrobić.

Znalazłem kilka łuków tak do 700 zł:

http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDs4MjQ3NT ... Y2Iz&dac=4

http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDsxMzMzOD ... ZWNm&dac=1

Czy będą one odpowiednie ? Czy raczej szukać czegoś tańszego ?
Z góry dzięki za odp i gorąco pozdrawiam wszystkich miłośników łucznictwa ;)
Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 06 sierpnia 2004, 16:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Łuk bloczkowy Target Power 2011

Post autor: Seba »

TheErixon pisze:Czy będą one odpowiednie ? Czy raczej szukać czegoś tańszego ?
Zdecydowanie poszukaj czegoś DROŻSZEGO.
Średniej jakości bloczek z "takim sobie" osprzętem to koszt ok. 2K
Tutaj nie ma kompromisów tanie chińskie łuki bloczkowe są po prostu niebezpieczne dla użytkownika.
Jeśli finansowo nie wyrobisz na bloczka to w kwocie którą podałeś możesz sobie zakupić nawet fajnego klasyka lub huntera.
TheErixon
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TheErixon »

A możecie powiedzieć co dokładnie jest nie tak w tych łukach ? Tak to będę wiedział na co zwracać uwagę przy zakupie. I przypominam, że jest to łuk na początek więc na razie nie potrzebuje sprzętu za 1000 zł i w górę :) Wydaje mi się, że łuk bloczkowy za 700 zł wcale nie będzie takim złym wyborem.
Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 06 sierpnia 2004, 16:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seba »

TheErixon pisze:A możecie powiedzieć co dokładnie jest nie tak w tych łukach ? Tak to będę wiedział na co zwracać uwagę przy zakupie. I przypominam, że jest to łuk na początek więc na razie nie potrzebuje sprzętu za 1000 zł i w górę :) Wydaje mi się, że łuk bloczkowy za 700 zł wcale nie będzie takim złym wyborem.
W łukach bloczkowych występują dość duże przeciążenia, dlatego musi być użyty dobry jakościowo materiał, a to kosztuje. Chyba byś nie chciał by Ci się cięciwa zawinęła wokół szyji lub dostać złamanym ramieniem w głowę?

Łuk bloczkowy za 700pln to analogicznie chinka za 150pln nie nadaje do niczego oprócz powieszenia na ścianie jako wątpliwa ozdoba.

Podsumowując: W bloczkach nie ma kompromisu, jesli dla Ciebie głównym kryterium jest cena to odpuść sobie łuki bloczkowe.
TheErixon
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TheErixon »

Czyli nie ma mowy o łukach bloczkowych poniżej 1000 zł ;/ A i naszło mnie pytanie - czy warto kupować łuk bloczkowy do strzelania rekreacyjnego ? Jeśli nie to jaki łuk tradycyjny kupić ?
Awatar użytkownika
LTooley
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 306
Rejestracja: 21 lipca 2008, 20:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: LTooley »

Można nabyć w tej cenie wystarczający bloczek choćby na allegro (Twin Ranger Carbon, Ranger Single Cam). Nie jest to łuk na zawody, ale można z niego już na 40m postrzelać.
Seba, zbyt szablonowo odpowiedział, choć przyznaję, że łuki typu "Cobra" to po prostu zagrożenie dla zdrowia.
S400 Classic + gadżety
http://tooleysurvival.pl/
janko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 13 listopada 2004, 12:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Starachowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: janko »

Samick Polaris polecam na początek. Za ta kasę kupisz łuk osprzęt do niego plus kilkanaście strzał ,co na początek jest bardzo potrzebne :-D bo bardzo szybko się je traci.Posiadam takowy i to co proponuje to z własnego doświadczenia.Naciąg 16 kg zupełnie wystarcza do strzelania rekreacyjnego i doskonale wpływa na kondycje fizyczną.Generalnie łuk należy dobrać do strzelca ale z Twojego opisu wnioskuje że będzie chyba ok.A jak Ci się znudzi to go odsprzedasz na pewno.Zaglądnij na fora łucznicze tam się dowiesz więcej bo to wymagająca zabawa i nie taka prosta jak się wydaje.Pozdrawiam!!
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2012, 18:45 przez janko, łącznie zmieniany 1 raz.
AT 44LW+LAEPERS 3-12x40 ,łuk parę strzał i malutki sejf klasy S1
erico
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 338
Rejestracja: 30 września 2006, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: z baru
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: erico »

TheErixon pisze:Czyli nie ma mowy o łukach bloczkowych poniżej 1000 zł ;/ A i naszło mnie pytanie - czy warto kupować łuk bloczkowy do strzelania rekreacyjnego ? Jeśli nie to jaki łuk tradycyjny kupić ?
Miałem niedawno podobny dylemat, poczytałem fora łucznicze, popróbowałem różnych łuków w okolicznym klubie łuczniczym. Zrezygnowałem z bloczka, kupiłem Samick Polaris 32 lbs. Można się mocno zdziwić co porządny łuk klasyczny nawet o tak "niewielkim" naciągu potrafi.

Po za tym pamiętaj że trzeba kupić tarczę i strzały a te tanie nie są ( i dość łatwo je uszkodzić lub po prostu nie znaleźć po niecelnym strzale ;laughing: ) .
LGM
TheErixon
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TheErixon »

Okey. Ten Samick wcale nie jest taki zły jak patrzę po filmikach. I chyba nawet się na niego zdecyduje. A tak po za łukiem to co trzeba jeszcze dokupić ? Tarczę na pewno, do tego jakieś strzały tylko jakie ? Drewniane, aluminiowe, z włókna szklanego ? A może z włókna węglowego ? Ale carbonowe podobno są drogie. A i jeszcze jedno ważne pytanie. Co można robić z takim łukiem ? Czy będę tylko strzelał do tarczy ?

P.S A i na tej stronie jest możliwość wybrania siły naciągu oraz długości http://www.e-luk.pl/pl/luk-samick-polaris-p101.html . Jakie parametry wybrać ?
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2012, 17:46 przez TheErixon, łącznie zmieniany 1 raz.
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Co można robić z takim łukiem ? Czy będę tylko strzelał do tarczy ?
Jeśli zadajesz takie pytania to : albo masz nierówno pod sufitem albo jesteś niepełno sprytny . :evil:
TheErixon
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TheErixon »

lansky pisze:
Co można robić z takim łukiem ? Czy będę tylko strzelał do tarczy ?
Jeśli zadajesz takie pytania to : albo masz nierówno pod sufitem albo jesteś niepełno sprytny . :evil:


Chodziło mi o to za jaką pomocą można się nauczyć strzelać z łuku. Czy będzie to np. tarcza czy jakieś inne ćwiczenia. Koleś, nigdy nie strzelałem z łuku, czy wiatrówki więc nie wiem jak to jest. O łukach zacząłem czytać dopiero jakiś tydzień temu.

P.S A i jak napisałeś tą odpowiedź tylko dlatego, że źle się o coś zapytałem to dziękuję za taką pomoc i nie powiem kto tu ma nierówno pod sufitem.
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Jeśli szukasz nauki lub wiedzy na tematy o łucznictwie to zdaje się lepszym pomysłem będzie udanie się pod lepszy adres , a mianowicie forum łucznicze , mi wystarczyło parę sekund aby takie znależć np http://www.forumlucznicze.pl/ i nie miej pretensji bo zadajesz dziwne pytania.
TheErixon
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TheErixon »

lansky pisze:Jeśli szukasz nauki lub wiedzy na tematy o łucznictwie to zdaje się lepszym pomysłem będzie udanie się pod lepszy adres , a mianowicie forum łucznicze , mi wystarczyło parę sekund aby takie znależć np http://www.forumlucznicze.pl/ i nie miej pretensji bo zadajesz dziwne pytania.
Niestety ale z tego co wiem to rejestracja jest tam obecnie wyłączona i nie można założyć tematu :/
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Ale nic nie stoi na przeszkodzie by czytać , ale jeśli masz 15 lat to raczej bloczek odpada a Samick tradycyjny byłby ok ale tam trzeba zainwestować w droższe strzały czyli zamiast tradycyjnych lotek pióra .
janko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 13 listopada 2004, 12:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Starachowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: janko »

Ja z Polarisa strzelam strzałami Easton blues i jazz oczywiście duralowymi i tylko w tarcze bo szkoda kasy.
AT 44LW+LAEPERS 3-12x40 ,łuk parę strzał i malutki sejf klasy S1
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”