Pytanie o plecak

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pytanie o plecak

Post autor: Jarek Fujarek »

Potrzebuję rady Kolegów zorientowanych w sprawach plecakowych. Mój dziesięcioletni syn chodzi do szkoły z bardzo wyładowanym plecakiem. Zwykły plecak źle się nosi, choć ma szerokie szelki i ogólnie jest przyzwoity (plecak szkolny z Ikea). Plecak na kółkach odpada. Postanowiłem dzisiaj kupić mu "jakiś przyzwoity" plecak. Na pewno musi być lekki i przydatny do noszenia sporej ilości szkolnych gratów. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czego i gdzie szukać, o co pytać, ani jakie cuda są dzisiaj na rynku. Wdzięczny będę za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Z wygodnych i wytrzymałych:
Maxpedition Pygmy Falcon, albo Condor Compact Modular
Ja bym brał pozycję nr.2
PS. Nie wiem czy 10 letniemu chłopcu będzie pasować.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tGW Hunter »

strider dobrze prawi... A tam nie będzie pasować... trochę podrośnie to będzie jak ulał (a przynajmniej z klasą) ;)

Ale pytanie brzmi czy będzie wystarczająco pojemny? Ja tam już widziałem dzieciaki ganiające do szkoły z plecakami alpinusa 60l i ponoć ledwo co starczały... :-/

Pozdrawiam
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
Awatar użytkownika
Emhyrion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2741
Rejestracja: 17 marca 2006, 10:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Nowodwory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanie o plecak

Post autor: Emhyrion »

Jarek Fujarek pisze:Potrzebuję rady Kolegów zorientowanych w sprawach plecakowych. Mój dziesięcioletni syn chodzi do szkoły z bardzo wyładowanym plecakiem. Zwykły plecak źle się nosi, choć ma szerokie szelki i ogólnie jest przyzwoity (plecak szkolny z Ikea). Plecak na kółkach odpada. Postanowiłem dzisiaj kupić mu "jakiś przyzwoity" plecak. Na pewno musi być lekki i przydatny do noszenia sporej ilości szkolnych gratów. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czego i gdzie szukać, o co pytać, ani jakie cuda są dzisiaj na rynku. Wdzięczny będę za podpowiedzi.
Moim zdaniem "militarne" średnio się sprawdzą, bo nie są projektowane dla dzieci tylko osób dorosłych. Dopasowanie szelek będzie inne dla 10-latka i dla strarego byka. Coś, co spodoba się chłopakowi wcale nie musi być dla niego zdrowe, to jednak tylko dzieci...
Do tego w dobrych plecakach szkolnych masz jakiś system air (plecy się nie pocą), w cholere przegródek w formacie zeszytowym a nie na granaty (a jak wiadomo dziecko do szkoły nosi zeszytyt, a nie granaty, choć moze i różnie z tym bywa), ma jakieś odblaskowe dodatki, czego w militarnych nie znajdziesz, a szkoda by było, żeby dzieciak za dobrze się maskował na przejściu dla pieszych wieczorem.

Żona kupiłe 10-letniej córce plecak Topgal. To chyba czeska firma, w każdym razie jest bardzo fajny - lekki, pojemny, wygodny. Wynalazki supermarketowe mogą się schować, same z siebie ważą tyle, że się odechciewa nosić, a co dopiero z książkami...

http://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkolne/
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o plecak

Post autor: strider »

Emhyrion pisze: Moim zdaniem "militarne" średnio się sprawdzą, bo nie są projektowane dla dzieci tylko osób dorosłych. Dopasowanie szelek będzie inne dla 10-latka i dla strarego byka.

Szelki zarówno w jednym jak i w drugim są w pełni regulowane.
Spokojnie ustawisz rozmiar nawet na chłopca.
Emhyrion pisze: Do tego w dobrych plecakach szkolnych masz jakiś system air (plecy się nie pocą), w cholere przegródek w formacie zeszytowym a nie na granaty (a jak wiadomo dziecko do szkoły nosi zeszytyt, a nie granaty, choć moze i różnie z tym bywa),
Sorry, ale noszę na uczelnię i nie mam w nim granatów :-D .
Emhyrion pisze: ma jakieś odblaskowe dodatki, czego w militarnych nie znajdziesz, a szkoda by było, żeby dzieciak za dobrze się maskował na przejściu dla pieszych wieczorem
W rowerowym odblaski kupisz po parę złotych.
Gwarantuje Ci, że miejsc do wpięcia tych odblasków w Pygmy Falcon, lub Condor jest aż za wiele :) .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Emhyrion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2741
Rejestracja: 17 marca 2006, 10:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Nowodwory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pytanie o plecak

Post autor: Emhyrion »

strider pisze:Sorry, ale noszę na uczelnię i nie mam w nim granatów :-D .
Czy Ty czytałeś, dla kogo ma być ten plecak? Dla 10-letniego chłopca. Do szkoły, nie na uczelnię.

Nie upieram się przy swojej wersji. Ale mój plecak (Condor) jest ze dwa razy cięższy od tego, co żona córce kupiła. Dla mnie ten argument byłby najważniejszy...
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o plecak

Post autor: strider »

Emhyrion pisze:
strider pisze:Sorry, ale noszę na uczelnię i nie mam w nim granatów :-D .
Czy Ty czytałeś, dla kogo ma być ten plecak? Dla 10-letniego chłopca. Do szkoły, nie na uczelnię.
Czytałem kolego :) .
Bez problemu 10 letni chłopak założy Pygmy Falcon, bo plecak ma wymiar miejski.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 września 2009, 19:28 przez strider, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 380
Rejestracja: 30 października 2005, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Jawiszowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytanie o plecak

Post autor: tGW Hunter »

Emhyrion pisze:
Jarek Fujarek pisze:Potrzebuję rady Kolegów zorientowanych w sprawach plecakowych. Mój dziesięcioletni syn chodzi do szkoły z bardzo wyładowanym plecakiem. Zwykły plecak źle się nosi, choć ma szerokie szelki i ogólnie jest przyzwoity (plecak szkolny z Ikea). Plecak na kółkach odpada. Postanowiłem dzisiaj kupić mu "jakiś przyzwoity" plecak. Na pewno musi być lekki i przydatny do noszenia sporej ilości szkolnych gratów. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia czego i gdzie szukać, o co pytać, ani jakie cuda są dzisiaj na rynku. Wdzięczny będę za podpowiedzi.
Moim zdaniem "militarne" średnio się sprawdzą, bo nie są projektowane dla dzieci tylko osób dorosłych. Dopasowanie szelek będzie inne dla 10-latka i dla strarego byka. Coś, co spodoba się chłopakowi wcale nie musi być dla niego zdrowe, to jednak tylko dzieci...
Do tego w dobrych plecakach szkolnych masz jakiś system air (plecy się nie pocą), w cholere przegródek w formacie zeszytowym a nie na granaty (a jak wiadomo dziecko do szkoły nosi zeszytyt, a nie granaty, choć moze i różnie z tym bywa), ma jakieś odblaskowe dodatki, czego w militarnych nie znajdziesz, a szkoda by było, żeby dzieciak za dobrze się maskował na przejściu dla pieszych wieczorem.

Żona kupiłe 10-letniej córce plecak Topgal. To chyba czeska firma, w każdym razie jest bardzo fajny - lekki, pojemny, wygodny. Wynalazki supermarketowe mogą się schować, same z siebie ważą tyle, że się odechciewa nosić, a co dopiero z książkami...

http://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkolne/
To w takim razie JPA CAMPER... Plecak turystyczny, system AIR-Mesq 3D, pas biodrowy, multum kieszonek i działów zarówno na zeszyty jak i drugie śniadanie, wygodny w pełni regulowany.

Ale znów pytanie czy pojemność będzie odpowiednia

Pozdrawiam
FWB300s; Umarex Colt SAA diabolo; KWC Colt 1911; TOZ 34EP - 12/70; TOZ 34EP CUSTOM 30.06+12/70; Sabatti Rover 870 cal. 7x64 mm, Rossi M1892 cal. 44 magnum; Uberti Colt 1862 Police Pocket 5,5" i Uberti Remington New Army 5,5" kal. 44 w inoxie
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek Fujarek »

Dziękuję Kolegom za cenne rady :-D
Bierzemy się za dobieranie plecaka. Mój dziesięciolatek, to spory chłopak i wojskowy plecak na pewno mu się spodoba. Najwyżej kupię dwa plecaki, bo dobry sprzęt i tak służy długie lata.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Poniższe zdjęcie odpowie na większość postawionych w tym wątku pytań.
Maxpedition Pygmy Falcon i siedmio letnia dziewczynka:

Obrazek

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RETROPER
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1213
Rejestracja: 19 czerwca 2006, 17:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RETROPER »

A nie wystarczy wybrać się do jakiegoś dużego sklepu górskiego ??
Całe ściany są poobwieszane przeróżnymi plecakami od zwykłych klasycznych do super wypasionych,
na miejscu można przymierzyć co najważniejsze, pooglądać i samemu zdecydować,
co odpowiada jednej osobie, drugiej w cale nie musi.
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Widzisz nie do końca.
Źle wyprofilowane szelki mogą uciążliwie wpływać na ramiona i plecy, jak w przypadku plecaka firmy Salomon zamieszczonego poniżej.

Obrazek
W sklepie nie jesteś w stanie tego ocenić, pochodzisz trzy godziny i robi się problem.
W przeciągu roku plecak był aż trzy razy na gwarancji, ciągle pękało mocowanie szelek, genialnie przyszyte na delikatnej siatce.

Obrazek
Trzeba było kupić kolejny plecak, padło na Milo.

Obrazek
Niby mocne zamki, dobry materiał ale...
Minęło 6 miesięcy i mocowanie na kijki zaczęło się pruć. Dół plecaka również się pruje więc strach zabrać Milo na kolejną wyprawę.

Obrazek

Obrazek
Dobry serwis ma firma JanSport, eksploatuję plecak tej firmy już 12 rok. Dwa lata temu wysiadły w nim zamki, które bezpłatnie po odesłaniu plecaka firma JanSport wymieniła na nowe. Niestety minusem jest mała liczba kieszeni.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Ewentualne możliwości oświetlenia plecaka.
Maxpedition Pygmy Falcon.

Obrazek

Obrazek

Kieszenie na gadżety i dokumenty.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
aquilon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1056
Rejestracja: 04 maja 2005, 01:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: aquilon »

Z mojej strony mała podpowiedź tylko... Kup placek w miarę wodoszczelny.
Nie ma nic gorszego niż mokre zeszyty :D
Ja od 11 lat mam plecak firmy Natalex.
Jeszcze działa ;)
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek Fujarek »

Serdecznie dziękuję Kolegom za podpowiedzi. Obejrzeliśmy sporo plecaków i dotychczasowy plecak w tym porównaniu wypadł co najmniej przyzwoicie. Po wielu kombinacjach i rozmowach w szkole udało się istotnie odchudzić zawartość plecaka, co rozwiązało problem.
Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”