Szukam noża. ;)

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
zimny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 11:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: zimny »

szczerze mówiąc nożyk bardzo ładny :D
no właśnie czegoś takiego szukam składany i lekki no i oczywiście żeby mnie sie nie złamało ostrze ;) ;) ;)
HW95 Custom+BE 3200 10x40.
C 2250+RedLaser
CP 99 Compact
DSSR
seBOOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 18 czerwca 2005, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Śrem Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: seBOOL »

mathu pisze: Blokadzie "zdarza się" pęknąć...

no toś mnie zmartwił :/
ale mam nadzieję że mnie to się nie zdaży :D

pozdr
I. Regulamin ogólny
d) umieścić własną sygnaturę tekstową bądź graficzną w podpisie, o maksymalnej, łącznej wielkości odpowiadającej 3 linijkom tekstu, w tym link do strony hobbystycznej (niekomercyjnej),
TDK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwietnia 2003, 22:57
Tematy: 8
Lokalizacja: Dolnośląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TDK »

Myślę, że Gerber Paraframe nie jest najlepszym wyborem na nóż wędkarski.
Metalowa rękojeść bez moletowania może być śliska (zwłaszcza, gdy nóż lub ręka jest mokra), a ponadto nóż nie ma dziurki na linkę, która mogłaby zabezpieczać go przed wpadnięciem do wody.
Sądzę, że lepszym wyborem może być jakiś Victorinox dedykowany wędkarzom.
Jeśli dopuszczasz tylko jedno ostrze, to dobrym wyborem może być Benchmade Griptilian. Jest lekki, ma bardzo dobrą blokadę (axis-lock) i całkowicie nieruchome ostrze po rozłożeniu, bardzo dobrą stal (154 CM), dziurę na linkę zabezpieczającą i dość wygodną rękojeść.
Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
zimny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 11:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: zimny »

Nie no panowie to nie będzie nóż typowo wędkarski ale chodziło mi tylko o to żeby to nie była Bóg wie jaka kosa. Ale na rybki też go będę oczywiście brał. :D
HW95 Custom+BE 3200 10x40.
C 2250+RedLaser
CP 99 Compact
DSSR
misiaczu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 15 października 2006, 10:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: misiaczu »

Witam

własnie jestem na etapie wybierania jakiegoś folderka... :) Przepraszam za podpięcie się do tematu, ale nie chce zakładać nowego. Po głowie chodzi mi Kershaw Cyclne i SOG Flah II. Oba w podobnej cenie? Bardziej skłaniam się do Cycloczka, co Wy na to?

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Mateusz
seBOOL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 18 czerwca 2005, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Śrem Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: seBOOL »

TDK Wiesz jak to jest...
W sumie żeby się zadowolić na 100% trzeba by było mieć przy sobie kilka noży :D
Paraframe II szczytem techniki nie jest ale wszystko inne kosztowało odpowiedznio więcej
a ten nożyk mi się podobał...Mam go na codzień...
A co do wędkowania to myślę że starczy i ślizgi raczej nie jest bo powłoka na nim
mokra aż taka ślizga nie jest a otwory w chwycie pozwalają go tak ująć
ze się nie wyśliźnie.W przypadku ośluzowanego nożyka to i jakies perforacje
mogą się nie sprawdzić i wtedy tylko typowy wękarz :D i znów trzeba kupić dwa noże ;)
Co do wpadnięcia do wody to raczej się może zdażyć przy łowieniu z łódki
czyli nie w moim przypadku bo i tak wychodzę z rybcią na brzeg i tam ją oprawiam...
Dla mnie ważnym aspektem jest to aby nożyk mi się podobał i żeby nie zrujnował mojego
bardzo skromnego budrzetu no i co najważniejsze abym mogł go na tyle naostrzyć
aby bez problemu wyjąć wnętrzności a nie męczyć się z rozcięciem.Co wtedy
może spowodować nieszczęcię przy wyślizgującym się tępym nożu który będzie za tępy
żeby przeciąć mostek rybie ale, wystarczająco ostry by po zejściu mocno skaleczyć...
Jak tylko znajdę czas na wypad nad wodę no i oczywiście uda się wyjąć :P coś
co będzie można wrzucić na patelnie napewno nożyk wytestuję :)

Pzdr
I. Regulamin ogólny
d) umieścić własną sygnaturę tekstową bądź graficzną w podpisie, o maksymalnej, łącznej wielkości odpowiadającej 3 linijkom tekstu, w tym link do strony hobbystycznej (niekomercyjnej),
Awatar użytkownika
Barry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 28 lutego 2013, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: Barry »

Witam,
Mam na imię Paweł i na iwebie jestem obecny od jakiegoś czasu, jak do tej pory w obszarze zainteresowań były wiatrówki.
Jakoś przed świętami zainteresowany... reklamami na... znanym portalu aukcyjnym rozpocząłem zgłębianie tematu noży.
Nie chcąc zaśmiecać forum nowymi wątkami podepnę się do tego tematu gdyż idealnie pasuje. Szukam noża utrzymanego
w klimacie: Benchamde - Nimravus, Combative Edge - Salus. Znalazłem jeszcze nożyk firmy United Cutlery - S.O.A. Titanium
Micarta Assault Knife chociaż tu uważam że jest zbyt ostentacyjny z tymi napisami. Chciałbym kupić wykonanego z dobrego
materiału lub przynajmniej produkcji takiej firmy, która dla tych najpopularniejszych materiałów utrzymuje wysokie reżimy jakości.
Wiem że podobnych zapytań na tym forum są setki, tak więc zapewniam nie oczekuje gotowej odpowiedzi.
Bardziej chodzi mi o pomoc we wskazaniu producentów u których mogę poszukać solidnego i wartościowego produktu w stylu
jaki podałem. Jakie firmy brać pod uwagę a jakie pomimo wodotrysków omijać z daleka.
Jeżeli chodzi o budżet to mogę wyłożyć na niego do 1k pln, jeżeli będzie cacko będzie tego warte i mi wpadnie w oko to się dołoży
ze dwie stówki.
Jeżeli chodzi o przeznaczenie to na razie nożyk będzie zapewne zdobił... dno szuflady, jednakże jak przybędzie dnia i zrobi się
cieplej to chciałbym sprawdzić swój zakup w szeroko pojętym "boju"
Za chęć pomocy i chociaż szczyptę informacji z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Barry
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: JesperKyd »

A do czego chcesz używać tego noża?
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
Barry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 28 lutego 2013, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: Barry »

Ten typ noży bardzo mi się spodobał i chcę taki sobie sprawić. Jak napisałem, chwilowo będzie cieszył oko a zastosowania znajdę później.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: JesperKyd »

Do cieszenia oka to kup sobie chińczyka za 50 zł, bo więcej na ten cel nie warto wydawać. Zapewniam że swoją rolę spełni doskonale do czasu kiedy na poważnie podejdziesz do sprawy.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
Barry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 28 lutego 2013, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: Barry »

Doradziłeś mi właśnie abym wyrzucił 50pln a nie o to w poście pytałem.
Jak nie jesteś w stanie mi pomóc to proszę nie pisz już więcej bo teraz
trochę śledzę ten temat i jak zobaczyłem że pojawiają się odpowiedzi
to myślałem że może ktoś zmyje głowę za "nieczytanie forum" lub nie
korzystanie z funkcji "szukaj" a może ktoś podrzuci nazwę producenta
dobrej "stali" i sobie poprzeglądam witrynę.
Takie odpowiedzi jak twoja to... ani zabawne ani pouczające.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: Jka »

Też się na tym zupełnie nie znam, polecono mi zainteresować się taką firma (fotka poniżej)
No to się zainteresowałem i to tak że przyszło to co widać :-D

Obrazek

Ten od razu stał się ulubieńcem :-D i przekładam :shock: go sobie a to tutaj a to tam:

Benchmade 483 Shori

Obrazek

Bo o zgrozo (dla niektórych) u mnie jest on uzupełnieniem mojej gabloty.
Obrazek

Stal taka jak tam zaznaczono.
Nawet dzisiaj zerknąłem co to niby znaczy ale mnie to i tak nic nie mówi, Koledzy tylko powiedzieli że jest OK.

https://pl.wikipedia.org/wiki/S30V
Obrazek

Jeden z Kolegów siedzących w nożach, podpowiedział mi taką ciekawostkę :shock: że ludzie przy kupnie takiego noża z 2 drugiej ręki, często pytają czy mamy oryginalny kartonik i to co niżej na fotce, a jak nie mamy tego to podobno cena może iść wtedy sporo poniżej tego co byśmy oczekiwali.

Obrazek

Napiszę tak :) ja mam to co mi się podobało.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Dvorkin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 974
Rejestracja: 13 czerwca 2004, 00:41
Tematy: 63
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: Dvorkin »

Miałem kiedyś Nimravusa. I małego i dużego. Do cieszenia oka to jak najbardziej się nadają bo są po prostu ładne, a jak mają jeszcze rękojeść z micarty to już w ogóle śliczności. Ale niecałe 3 mm. grubości ostrza to było jak dla mnie za mało i teraz cieszą kogoś innego. Rzuć może okiem na coś z oferty Extrema Ratio np. na Shrapnela, Fulkruma , zresztą wszystkie ich modele to takie techno-tactical :-D ( chociaż niektóre modele przekraczają założony budżet ) albo na takie cuś: buck strider 888 solution. Z tym drugim to musiałbyś trochę pogooglać, żeby wiedzieć jaki rocznik kupujesz ( można poznać po puncy ), bo ponoć któryś ma tendencję do pękania. Fallkniveny, nie mają może taktycznego zacięcia, ale prócz pięknego klasycznego wyglądu, są to noże o których ciężko przeczytać coś złego. Zawsze podobały mi się TOPSy, chociaż też trochę przesadzają z napisami :-D
To tak na szybciutko
Smoka zabić jest trudno, ale starać się trzeba.
Awatar użytkownika
Barry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 28 lutego 2013, 08:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: Barry »

Dziękuję Koledze Jka za odpowiedź i podpowiedź. Produkty Benchmade już rozeznałem i stwierdzam że wiele z nich kusi,
stąd także jest będący w kręgu moich obiektów pożądania Nimravus. Swoją drogą to bardzo "przyzwoity" :) ten składany
nożyk, który sobie sprawiłeś. Co do stali to kompleksów nie przysparza... co najmniej :). Dodam także że ładny ten bałagan
artystyczny w gablotce i nabytek ładnie tam leży, dodałbym zapalniczkę z charakterem. Dobrze także że otwarcie mówisz
że nabyłeś to co cieszy oko. Czy mógłbyś powiedzieć nazwę drugiego modelu z pierwszego zdjęcia.
Co do postu Kolegi Dvorkin to... serdecznie dziękuję za nieprzespaną noc :) już zacząłem oglądać modele TOPS niektóre
chyba nawet nie zmieściłyby się do szuflady. Wzory jednak dość kuszące. Tylko chyba krucho u nas w kraju z przedstawicielem.
Co do ER to nazwa wskazuje sama za siebie te noże wyglądają jak kosmiczne narzędzia zagłady. Chyba nikt nie przechodzi
obok nich bez emocji. Falkniveny są trochę nie w stylu jaki szukam jak zauważyłeś. Ogromne dzięki jednak za zwrócenie
uwagi na grubość Nimravusa. Salus wypada tu lepiej i to będzie istotny argument w moim zestawieniu, dalszych poszukiwaniach
jak i zapewne ostatecznej decyzji.
Jeszcze raz dziękuję i jeżeli ktoś może coś dodać od siebie lub polecić to chętnie wysłucham.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szukam noża. ;)

Post autor: Jka »

Barry pisze: Dodam także że ładny ten bałagan artystyczny w gablotce i nabytek ładnie tam leży, dodałbym zapalniczkę z charakterem.
Nie wiem czy taka była by z charakterem,mam gdzieś ponad 40czterdziesto letniego Ronsona z tego co pamiętam na boku ma złote logo w kształcie literki V muszę poszukać i tam to wsadzić.
Barry pisze: Czy mógłbyś powiedzieć nazwę drugiego modelu z pierwszego zdjęcia.
Na pudelku pisze tak.
470-1 OSBORNE,EMISSARY.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”