Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

ana123
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: ana123 »

Cześć!
Mam nadzieję, że podobny temat się nie pojawił, gdyż nie chcę robić spamu :)
Mój chłopak jest wielkim miłośnikiem szeroko pojętych tematów związanych z militariami, z okazji jego urodzin chciałabym sprawić mu ciekawy prezent i tutaj moja prośba o pomoc :)
Wiem na pewno, że chciałby kupić sobie nóż ( jednak nic więcej poza tym, że miałby być składany mi nie wiadomo :( ) lub multitool. Mógłby ktoś polecić coś dobrego w granicach 200-300 zł? Będę też wdzięczna za inne ciekawe pomysły, gdyż sama nie znam się na rzeczy.
Dziękuję za każdą odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2017, 20:50 przez ana123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WPJoker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 30 listopada 2012, 12:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Żnin-Gąsawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: WPJoker »

Jeśli chodzi o multitool to polecam coś z Leathermana. Mam, używam i jest ok.

(swoją drogą fajną ma dziewczynę) :wink:
--- Jeden cel jeden strzał ---
FWB300s Match, Łucznik wz.70, Haenel 312
ana123
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: ana123 »

Przeglądałam wszelakie sklepy internetowe, fora i nawet do sklepu militaria.pl zdarzyło mi się zajrzeć ale jak to kobieta mam problem z decyzją :D Szukam czegoś praktycznego, sprawdzonego może przez kogoś kto się na tym zna :) Mógłbyś podać jakiś link do tego multi, który masz? Patrzyłam na Leathermany ale wszelakie internetowe poradniki polecają głównie te w cenie powyżej 500 zł :shock:
Awatar użytkownika
WPJoker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 30 listopada 2012, 12:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Żnin-Gąsawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: WPJoker »

Ja mam taką wersję https://www.leatherman.com/rebar-8.html czyli bardzo podstawową. Nie napisze gdzie kupować, bo ja dostałem od kumpla. (przywieziony z Afganistanu a kupiony od amerykańców)
--- Jeden cel jeden strzał ---
FWB300s Match, Łucznik wz.70, Haenel 312
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: Chochla »

Jesli bardzo kochasz chlopaka kup mu Leatherman Surge (mam go osobiscie, zbudowalem przy jego pomocy dom, narzedzie nie do zajechania) ~480pln, jesli troche mniej ;) to Leatherman Wave bedzie rowniez dobrym wyborem ~400pln. W tym przypadku naprawde warto dolozyc te 100 lub 200 zlotych i kupic cos dobrego jakosciowo.
Leatherman ma dozywotnia (albo 25 letnia - nie pamietam) gwarancje. Sprawdzone organoleptycznie. Kiedys moj Surge upadl mi z duzej wysokosci na beton i pekla blokada ostrza. Multitool byl kupowany od misjonarza wiec nie mialem zadnego paragonu. Oficjalny dystrybutor i serwisant wymienil mi go od reki na nowego.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2017, 21:36 przez Chochla, łącznie zmieniany 1 raz.
ana123
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: ana123 »

Jako przedstawicielka szlacheckiego grona studentów musiałabym chyba z pół roku jeść same parówki albo wodę z lodem, żeby kupić mu taki prezent ;laughing: ale faktycznie sprzęt chyba porządny. Dzięki bardzo za pomoc! Poszperam jeszcze w internetach w poszukiwaniu dobrego noża, chyba, że znajdzie się jeszcze jakaś pomocna dłoń obeznana w temacie :)
Chochla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 937
Rejestracja: 04 października 2015, 19:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: Chochla »

Jako przedstawicielka szlachetnego gatunku studentow i tak jesz same parowki :D Cos jeszcze pamietam z tamtych czasow :)
Jesli chces sie zmiescic w zalozonym budzecie szukacj wobec tego wspomnianego wyzej Rebar albo Sidekick.
Calkiem dobre multitoole robi tez Gerber.
Awatar użytkownika
WPJoker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 30 listopada 2012, 12:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Żnin-Gąsawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: WPJoker »

https://www.leatherman.com/wingman-11.html Ten jest w dobrej cenie i uniwersalny.
--- Jeden cel jeden strzał ---
FWB300s Match, Łucznik wz.70, Haenel 312
Awatar użytkownika
Mastercard
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 708
Rejestracja: 04 października 2005, 23:48
Tematy: 44
Lokalizacja: W-wa/W-w
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: Mastercard »

Do 200pln to polecam Leatherman Wingman, na co dzień te piłki z innych modeli są mało przydatne, chyba, że pracujesz w drewnie lub jesteś typem survivalowca... Ale wtedy to inny model...

Dla mnie poza kombinerkami i nóżem ważne były nożyczki... Choć te w L. Fuse były lepsze, ale Fuse'a już nie produkują i po złamaniu jednego z akcesoriów Fuse został bezpłatnie wymieniony na Wingmana w ramach 25 letniej gwarancji...


Pozdro

PS. W Polsce da się kupić poniżej 180 PLN - poszukaj w googleach...
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2017, 21:48 przez Mastercard, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro Mastercard
Jeśli cel jest dalej niż 35m - zbombarduj go,
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: MarcinD »

Jak noz skladany, to popatrz na alledrogo na Spyderco Tenacious - w okolicach 250 - 300PLN znajdziesz. Bardzo dobry noz w sensownych pieniadzach, mam uzywam juz od paru latek. Firma znana i uznana. Tylko nie kup przez przypadek niczego z serii Spyderco Byrd - to akurat paskudny efekt wspolpracy Spyderco z Chinczykami.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: biper »

Jeśli dobry i w miarę niedrogi nóż składany (tzw. folder) to polecam Ontario RAT-1. Poniżej 200zł. Tylko bierz ostrze bez ząbków, bo te są mało praktyczne. Ostrze - jeśli chłopak lubi być tacticool to czarne, ale naturalne, stalowe też ładne.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ana123
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: ana123 »

Dziękuję Wam bardzo, teraz na pewno na coś się zdecyduję :-D
FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 13 lutego 2010, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: FIGA1 »

ana123 pisze:Mój chłopak jest wielkim miłośnikiem szeroko pojętych tematów związanych z militariami, z okazji jego urodzin chciałabym sprawić mu ciekawy prezent i tutaj moja prośba o pomoc(...)że chciałby kupić sobie nóż(...)miałby być składany(...)lub multitool. Mógłby ktoś polecić coś dobrego w granicach 200-300 zł? (...)Będę też wdzięczna za inne ciekawe pomysły
Przedmówcy już polecali chyba najlepszą możliwość jeśli chodzi o Multitool - Leatherman to jest to czego bym szukał, jeśli ma być dobre i na lata. Sam mam od chyba 6 lat LM Surge z zestawem bitów i jestem zadowolony. Tyle, że tak Wave, jak też Surge to jest koszt, który przekracza 300 PLN i jeżeli z różnych względów nie chcesz dokładać, to ja bym nieszukał półśrodków w Multitoolach ale zaproponowała zupełnie coś innego.
Proponowałbym zapoznać się z ofertą noży MORA of Sweden . Modele Companion , Robust , Bushcraft to coś czego bym szukał. Mora to jest ,,wół roboczy" i co byś nie wybrała będzie dobre do pracy a przy tym nie takie drogie.
Mora of Sweden
Kolejną propozycją z noży jest marka OPINEL . Są to noże równie klasyczne co Mora i tak samo są wołami roboczymi , przy czym mają może troszkę bardziej klasyczny wygląd. Zależnie od oczekiwanej długości klingi możesz zobaczyć Opinel No 7, No 8, No 9, No 10 . Ponadczasowy wygląd i niski koszt zakupu to sprawia, że opinel właściwie nigdy nie będzie złym wyborem.
Zamawiając bezpośrednio od producenta w sklepie firmowym możesz jeszcze coś ciekawego wygrawerować na klindze.
Opinel
Jako dodatek do noża zaproponowałbym dokupienie...krzesiwa. Świetny gadżet dla faceta a jednocześnie możesz zasugerować wspólny biwak gdzieś na łonie natury :wink:
Z krzesiw polecam dwa modele do wyboru:

- Szwedzkie krzesiwo Light My Fire Army KLIK

- Amerykańskie krzesiwo Ultimate Survival Technology Strike Force UST Strike Force

Przy założeniach zestawu Nóż Mora/Opinel + Krzesiwo spokojnie mieścisz się w zakładanym budżecie 300 PLN a jednocześnie masz nietuzinkowy prezent z opcją wspólnego spędzenia czasu - bo przecież trzeba to gdzieś wspólnie przetestować.
FIGA1
Wiechu
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 15:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prezent dla chłopaka, proszę o pomoc :)

Post autor: Wiechu »

WPJoker pisze:Ja mam taką wersję https://www.leatherman.com/rebar-8.html czyli bardzo podstawową. Nie napisze gdzie kupować, bo ja dostałem od kumpla. (przywieziony z Afganistanu a kupiony od amerykańców)
Jeżeli nie jest za późno, to ja też mogę Ci polecić ten sam model Leatherman Rebar. Świetnie się sprawdza, a i cena nie powinna przekroczyć 300 zł, ale możesz bez problemu wybrać innego firmy Leatherman, Walther lub Gerber w granicach 200 - 300 zł.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2017, 17:35 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”