Zakup łuku

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Irek95
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 21:22
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: Irek95 »

Wybór juz padł na javeline, dużo osób chwaliło ten łuk na forum z tym że nie jest już produkowany, ale jakimś cudem trafiłem na tą perełkę w stanie niemalże idealnym poza kilkoma małymi ryskami. Jeśli mi przypadnie do gustu to zostanie jeśli nie pójdzie dalej w świat, a ja wrócę do wiatrówek tylko juz nie produkcji Chrl. Także dziękuję wszystkim za udzielone rady.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: FridayNightSpecial »

Lekko opozniona odpowiedz dlatego ze w pewnym stopniu obecnie to dla mnie temat uboczny.

Łuk z celownikiem, bloczkami itp to w jakis sposob nie łuk a "przyrząd do strzelania".
Zanim zaczniesz strzelac wyciagasz skrzynke z narzedziami i 15 minut skrecasz go i regulujesz a wrog w tym czasie pije kawę.
Longbow - zalamanie - bylby wiekszy ode mnie.
Osobiscie po tym jak kupilem koreanska zabawke suszoną w mikrofali za 200 pln zeby zobaczyc z czym to sie je - nastepny byl luk tradycyjny, od Grozera, tatarski.
Czekalem na niego 3 miesiace bo to sa luki robione indywidualnie, nie hurt, z rogów krów a nie wlokien szklanych.
Strzaly tak samo, nie zadne sztuczne tylko cedr.
Na te 15-20 metrow celnosc mam jak z pistoletu choc malo cwicze bo za duzo innych rzeczy mnie interesuje a doba ma tylko 24 godziny.
W dodatku nie potrzeba pozwolenia co jest zaletą nie do przecenienia.
Chcialem tylko jeszcze postrzelac do cwiartki miesa świni zeby zobaczyc jak to naprawde dziala ale nie bardzo jest gdzie. Kartke papieru potrafi przedziurawic kazdy luk.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2017, 21:49 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: Rimski »

No bez przesady aby przygotowywać łuk przez 15 minut :-)
Miałem do niedawna dosyć ciekawą konstrukcję - coś przypominającego łuk tradycyjny a jednocześnie działający jak bloczkowy - łuk Oneida.
Bardzo ciekawa konstrukcja. Wisiał sobie na wieszaku gotowy do strzelania bez jakichkolwiek przygotowań.

Jak to na prawdę działało - przy naciągu ustawionym na około 60 funtów, robił imponujące wrażenie - calowa deska to nie była przeszkoda.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2017, 21:58 przez Rimski, łącznie zmieniany 1 raz.
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: foker »

Fakt - Oneida to ciekawe łuki, taka krzyżówka klasyka z bloczkiem, lecz niestety mało popularne.
Większość myśliwskich bloczków jest gotowa do strzelania, ale bloczki tarczowe trudno przechowywać z wkręconymi stabilizatorami, więc trochę trza pomajstować przed strzelaniem.
W calową deskę to każdy bloczek z naciągiem 60 funtów strzeli podobnie, ale potem strzała jest do wyrzucenia , nikt normalny tego nie robi.
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
Rimski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:09
Tematy: 36
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: Rimski »

No, niestety - na twarde cele szkoda strzał a znów z miękkimi ten problem, że ciężko wyciągnąć wbitą strzałę. Znów jak cel był zbyt miękki to strzała przechodząc traciła lotki...
Awatar użytkownika
Sylwester.J.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 19:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzow/Manchester
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: Sylwester.J. »

Rimski pisze:No, niestety - na twarde cele szkoda strzał a znów z miękkimi ten problem, że ciężko wyciągnąć wbitą strzałę. Znów jak cel był zbyt miękki to strzała przechodząc traciła lotki...
U mnie bardzo dobrze sprawdza się cel miękki w postaci jutowego worka (koszt 5zł) wypełnionego szmatami (starymi ubraniami). ;laughing: Strzała wchodzi do połowy max i można ją wyciągnąć przeważnie bez wysiłku 2 palcami (strzelam z bloczka 70 funtów) Nic się nie uszkadza. :-D
Awatar użytkownika
Sylwester.J.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 19:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzow/Manchester
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: Sylwester.J. »

Strzała aluminiowa,ze zwykłym tarczowym grotem...nie trafiłem w tarcze,poleciała kilka metrów,na końcu ogrodu mam garaż z desek obitych papą.Strzała wbiła się w te dechy i już nie dało się jej wyciągnąć,jak przyspawana.Po kilkunastu próbach wyciągnięcia złamała się. :-/
Kumpel ma mate łuczniczą,z jakiejś pianki,specjalnie do bloczka.Ciężkie to i dużo kosztowało...
Z początku strzelaliśmy do tej maty,ale bardzo ciężko było wyciągać z tego strzały.Czasami w dwóch ludzi ciężko było wyciągnąć.Trzeba było idealnie prosto ciągnąć,strzała się ślizgała w rękach,trzeba było nogą zaprzeć się o tą mate.Później kumpel kupił specjalną gumową obejmę mniej się to ślizgało ale też ciężko wychodziło.Gdzieś na jakimś forum wyczytałem o tym worku i sprawdziłem.Teraz strzelamy tylko do worków ;laughing:
Awatar użytkownika
Taleniekow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 15 maja 2010, 14:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: Taleniekow »

Fajnie tez sobie zamontowac groty typu judo czy inne blunt, wtedy moze strzelac w trawe a strzaly nie chowaja sie. Ja czesto wloczylem sie po lesie z takimi wlasnie grotami strzelalem do roznych celow typu listek, kwiatek czy szyszka a strzaly byly latwe do odnalezienia 8-)
Hw 97kt/Burris Timberline :502:
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: mic-ek »

Cześć. Czy ktoś doradzi jaką długość i siłę naciągu wybrać?
Łuk Samick Polaris dla kobiety o wzroście 1,65 i wadze 55-60 kg.
66" będzie odpowiednią długością? A siła naciągu 6-8 kg?
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: Tommy54 »

mic-ek pisze:Cześć. Czy ktoś doradzi jaką długość i siłę naciągu wybrać?
Łuk Samick Polaris dla kobiety o wzroście 1,65 i wadze 55-60 kg.
66" będzie odpowiednią długością? A siła naciągu 6-8 kg?
Wydaje mi się , że 66" będzie OK, a siła naciągu 20-22 lbf.
Mój syn 12 lat ma 170 cm waga 55 kg i spokojnie naciąga 20 lbf czyli 9 kG .
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup łuku

Post autor: mic-ek »

Dziękuję.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”