Strzelcy w Częstochowie

Częstochowska grupa strzelecka

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

tobiaszdadela
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2013, 22:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Strzelcy w Częstochowie

Post autor: tobiaszdadela »

Witam wszystkich :-)
Jestem z Częstochowy. Mam zamiar niebawem zakupić wiatrówke. Z tego co przeczytałem spotkacie się czasem w plenerze, hobbystycznie.
Dlatego mam pytanie czy planujecie w najbliższym czasie podobne spotkanie? Ponieważ chętnie poznał bym opinie na temat wiatrówek które mnie interesują i ewentualnie zobaczyć je na żywo. Miło by mieć w swoim mieście wsparcie techniczne tego typu :-) pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
yogi9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 10 czerwca 2010, 08:27
Tematy: 4
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yogi9 »

Witaj
Spotykamy się w niedzielę od 9-tej do 12-tej u mnie na działce :-D
Jeśli chcesz się z nami spotkać to zapraszam
Namiary na pw.
CZĘSTOCHOWA
HW 77 CUSTOM HAND MADE+BUSHNELL LEGEND
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: witboj »

tobiaszdadela pisze:chętnie poznał bym opinie na temat wiatrówek które mnie interesują i ewentualnie zobaczyć je na żywo. Miło by mieć w swoim mieście wsparcie techniczne tego typu :-)
Jak to dobrze poczytać mądre słowa. Niestety większość robi odwrotnie - najpierw kupuje "wiatrówkę"...
tobiaszdadela
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 01 października 2013, 22:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

pomoc techniczna

Post autor: tobiaszdadela »

E tam mądre słowa. Poprostu trzeba przed zakupem czegokolwiek trzeba trochę poczytać i porozmawiać.
Awatar użytkownika
Bulkake
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 18 października 2013, 23:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Blachownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Bulkake »

Rób jak ja - kupuj nie zastanawiaj się.

I nie daj sobie wmówić że kupiłeś za drogo, słabiznę, nie to co Ci pasuje.
Hatsan Dominator 200 (VORTEX) + DOC 3-9x40; Slavia 634; HW97K + BL
kkuch
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 marca 2016, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: kkuch »

Cześć, odkopuję temat :) jestem na etapie kupna wiatrówki i również miałbym parę podstawowych pytań co do wyboru i moich oczekiwań, byłbym bardzo wdzięczny za chęć pomocy
Awatar użytkownika
Witja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 14:02
Tematy: 12
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: Witja »

Cześć, chętnie pomożemy. Mysiałbyś tylko doprecyzować, co cię interesuje, tak ogólnie, jaki masz budżet na sprzęt. A najlepiej przyjść na nasze cotygodniowe spotkanie u kolegi Yogi i organoleptycznie sprawdzisz co Ci najbardziej leży. Pzdr.
S 400
X2 merlyn - do sprzedania
remik '44
kkuch
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 marca 2016, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: kkuch »

O, to miło że ktoś odpowiedział, a więc:

O wiatrówce myślę już jakiś czas, ale dopiero teraz mogę sobie pozwolić na zakup i użytkowanie, wcześniej pracowałem w Katowicach i tam pomieszkiwałem cały tydzień a podczas weekendowych powrotów człowiek chciał odpocząć a nie jeszcze biegać z wiatrówką, ale.... czasy się zmieniają.

Interesuje mnie sprzęt nowy więc tutaj raczej wybór się ogranicza do pewnych modeli.
Budżet? każdy rozsądny 1500-2000zł? + pompka (600-800?)
Napęd PCP
Kaliber 4,5mm

Wymagań większych nie mam, raczej to są standardowe, 50m (FT) (w tej cenie przypuszczam że jedyne co będę mógł wymagać to minimalizowanie wpływu sprzętu bo raczej o dobrym sprzęcie na ten dystans nie ma co myśleć?), przede wszystkim magazynek, (to już moje upodobanie). Bardzo mile widziana podatność na tuning i modyfikacje (pewnie nie na ten sezon, ale jak wciągnę się już na całego to może coś z tego wyjdzie).
Obecnie potrzebuję karabinka w limicie! możliwy tuning, rejestracja dopiero w przyszłym roku. (albo wcześniej :P)

Na początek używać będę pompki pcp, i tu rodzi się pytanie: jak wygląda sprawa z osuszaczami, przy regularnej wymianie wypełnienia wszystko jest ok? zachowując środki ostrożności pompując w ciepłe słoneczne dni itp itd? w butle bym się na początek nie bawił bo i tak weekendowo głównie będę strzelał, przynajmniej teraz, wiadomo, praca... a z czasem można pomyśleć. I kolejne pytanie, ile trzeba się namachać żeby nabić kartusz 0.2 ? :)

Kupno dodatkowego kartusza, dobrej optyki wchodzi w gre oczywiście jak najbardziej, ale z biegiem czasu (żal mi wydawać na raz 3000-4000)

Co do pompki to wielkich wyborów nie ma, chyba Hatsan? cena 600-700zł za nową. Ale sprawa karabinka to inna kwestia. Tematów dużo większość przeczytałem, ale wasza ostateczna opinia mi się przyda bo gdzie indziej się czegoś dowiem jak nie u was :D
Moje propozycje:
1. Hatsan AT44 S10 - dobre opinie, chyba na 50 z dobrym śrutem się nada? co prawda 50 rownych strzalow ale przy drugim kartuszu jakos to wyglada...
2. AirMaster Puncher - dla mnie nowość, zauważyłem go ostatnio w ofercie pewnego sklepu, opinie różne, awaryjne?
3. BROCOCK Hunter - przed chwilą go zobaczyłem że mieści się w też w tej cenie...

A jak już będzie możliwość wzięcia i pomacania :P (!) któregoś karabinka, obejrzenia co one potrafią to już w ogóle bajka, ale do Pana Yogi wpraszać się nie chce na siłę ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Witja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 14:02
Tematy: 12
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: Witja »

PANIE :shock: YOGI. Zostałes PAN wywołany do tablicy.
Co do pompki to się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem, w naszej grupie też się tym nikt nie skalał. W tych pieniądzach, nawet taniej, nabedziesz butlę nurkową 6 l. Masz z tego kilkanaście ładowań kartusza. Mamy możliwość nabijania na miejscu, więc popmka raczej mija się z celem. To oczywiście moje zdanie, starszego człowieka, któremu sprawia kłopot napompowanie koła od roweru :-D
W budżecie na karabinek większego wyboru nie masz. Z wymienionych przez Ciebie znam tylko AT, tutaj zalezy jak się trafi, jedni sobie chwalą, inni nie. Gdy wchodziłem w to hobby, posłuchałem rad bardziej doświadczonych i kupiłem karabinek sprawdzonej i z tradycjami firmy, czego absolutnie nie żałuję do dziś. To dośc szeroki temat i ilu posiadaczy tyle opinii. Jak masz czas w niedzielę i ochotę to możesz obejrzeć moje karabinek i sam ocenić przynajmniej dwa typy. Namiary dam ci na pw, jeśli jesteś zainteresowany.


Bo Yogi w niedzielę pewnie znowu moczy kija :-D :-D :-D
S 400
X2 merlyn - do sprzedania
remik '44
kkuch
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 marca 2016, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: kkuch »

poszło info na PW
Awatar użytkownika
yogi9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 10 czerwca 2010, 08:27
Tematy: 4
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: yogi9 »

Nikt się do mnie wpraszać nie musi ,jak tylko są chęci i czas to zapraszam wszystkich którzy lubią postrzelać ,albo podyskutować przy okrągłym stole :090: :-D
CZĘSTOCHOWA
HW 77 CUSTOM HAND MADE+BUSHNELL LEGEND
Awatar użytkownika
spGROM
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 czerwca 2016, 20:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: spGROM »

Zapraszam strzelców z Częstochowy i okolic na strzelanie w bezwietrznych warunkach ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Strzelnica pneumatyczna GROM. Cz-wa Warszawska 320. Zapraszam.
Awatar użytkownika
Witja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 14:02
Tematy: 12
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: Witja »

To może wzmocnij swoje zaproszenie podaniem jakichś szczegółów. Ile metrów, za ile, w jakich dniach ...., to tak na początek.Pzdr.
S 400
X2 merlyn - do sprzedania
remik '44
Awatar użytkownika
spGROM
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 czerwca 2016, 20:30
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: spGROM »

5 torów z transporterami, odległość 20m, wiem że chciałoby się więcej ;)
Czynne:
Pn-Pt 14-21
Sb 13-21
Nd 13-20
Ceny:
1h - 15zł
1,5h - 20 zł
karnet 12 * 1,5h - 99zl
Strzelnica pneumatyczna GROM. Cz-wa Warszawska 320. Zapraszam.
Awatar użytkownika
ZS.
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 03 czerwca 2016, 00:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelcy w Częstochowie

Post autor: ZS. »

:516: Witam Częstochowską Grupę Strzelecką. Jestem początkującym strzelcem i z przyjemnościa spotkam się z ludźmi doświadczonymi żeby nie nabrać złych nawyków.
Jeśli Wasze zaproszenie jest nadal aktualne to napiszcie na PW

Pozdrawiam ZS.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Częstochowska grupa strzelecka”