KLUB

Grupa lubelska

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

KLUB

Post autor: ORDYNAT »

Zwracam się z prośbą o pomoc w utworzeniu klubu strzeleckiego. Od kilku miesięcy mam kontakt z różnymi ludźmi z Lubelszczyzny, którzy są zainteresowani strzelectwem. Między innymi są to ludzie, którzy od dość dawna ćwiczą w różnych organizacjach paramilitarnych, starają się dostać do formacji obrony terytorialnej. Konsekwencją tego co robią jest chęć zdobycia umiejętności strzeleckich i ćwiczenie się w strzelaniu, zdobycie pozwoleń na broń. Zapał tych ludzi skutkuje tym, że chętnie i licznie biorą udział w wyjazdach na strzelnicę. Istniejące kluby strzeleckie do, których udało się dotrzeć mają dość zaporowe zasady przyjmowania i pobierają słone opłaty więc powstał pomysł na założenie klubu strzeleckiego, który będzie pobierał małe opłaty za wstąpienie i przynależność.
Generalnie potrzebna jest wszelka wiedza, np. gdzie trzeba taki klub zarejestrować, jakie są koszty, skąd wziąć "wzór" regulaminu i od czego zacząć.
Avangarda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 10 grudnia 2009, 20:04
Tematy: 7
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Avangarda »

Witam, najuczciwiej byłoby określić jak powinien działać taki klub, z tego co pamiętam to moglibyśmy założyć stowarzyszenie strzeleckie- wystarczy 15 członków stowarzyszenia np. o charakterze kolekcjonerskim.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1021
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: KLUB

Post autor: slepe_oko »

Wystarczy Ci tylko dwóch kolegów http://poradnik.ngo.pl/stowarzyszenie-zwykle
:512:
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: ORDYNAT »

Dziękuję. Na razie udało się przebrnąć pewne etapy, jest sporo chętnych i kilka rozwiązań.
Awatar użytkownika
Belze
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 252
Rejestracja: 01 marca 2011, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieruszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Belze »

slepe_oko pisze:Wystarczy Ci tylko dwóch kolegów http://poradnik.ngo.pl/stowarzyszenie-zwykle

Nie wystarczą ;) Zmieniło się co nieco w tym temacie. Teraz będąc stowarzyszeniem zwykłym bez osobowości prawnej bierzemy na siebie wszystkie zobowiązania. Jakiś wypadek to suma odszkodowania / liczbę członków i każdy płaci. To tylko przykład. Nie chcę wprowadzać w błąd ale ponoć kluby nie będą mogły być stowarzyszeniami zwykłymi.

CO do reszty jest na forum co i jak odnośnie zakładania klubu. Proszę poszukać w moich postach gdzie szeroko z 9x19 omówiliśmy wszystkie za i przeciw odnośnie prowadzenia klubu. Dodam że na tą chwilę koszty poszły w górę !

1 rok licencja PZSS to już 1000 zł i co rok 500 zł !!!
1 rok WZSS to 500 zł wpisowe i 350 zł składka roczna
1 rok ubezpieczenie NNW obowiązkowe + OC przy własnej strzelnicy ( polecam nawet bez wykupić ) ok 1200 zł
księgowość też kosztuje. OC i NNW na pewno poszły w górę biorąc pod uwagę podwyżki przy samochodach. Suma się zrobiła zaporowa co dla niektórych. Na dzień dobry potrzebne 3 tys zł :651:
Baikał Record 0.308, CZ Shadow 2 9x19, KK150, Anschutz 54 Super Match 0.22, Keppeler 0.22, Anschutz 1807
Awatar użytkownika
Cyranek9
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 października 2016, 12:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Cyranek9 »

Witam
Szkoda że piszecie o takich sprawach na ogólnopolskim forum, a nie łaska zajrzeć na lokalne forum Lubelskie Forum Strzeleckie i tam zanęcić temat.
Pozdrawiam uparciuchów z nadzieją że zajrzycie do nas :)
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: KLUB

Post autor: variag »

1 rok licencja PZSS to już 1000 zł i co rok 500 zł !!!
1 rok WZSS to 500 zł wpisowe i 350 zł składka roczna
(...)
Na dzień dobry potrzebne 3 tys zł
Pisząc krótko:
Właśnie w ten sposób PZSS zarzyna małe kluby :(
Podwyżka licencji klubowej wzrosła aż 1000%!
:shock:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: ORDYNAT »

Na starym forum z zamieszczeniem wiadomości osobiście bym nie miał problemu ale to nowe mam zamiar omijać ...
Awatar użytkownika
Cyranek9
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 03 października 2016, 12:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Cyranek9 »

Witam w nowym oby lepszym 2017 roku

Odnoszę wrażenie że kolega ORDYNAT to bardziej woli pielęgnować jakieś swoje prywatne anse i inne fochy zamiast tak jak napisał na początku dążyć do pojednania i zespolenia upadłego "frontu wschodniego" :583:
Niestety ale sądzę że mając na uwadze czubek własnego nosa zamiast dobro klubu o którym sam mówi to raczej tradycyjnie jak to w naszym zwyczaju "spali na panewce"
Pozdrawiam i jeszcze raz samych dziesiątek w nowym roku :)
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: ORDYNAT »

Cyranek9 pisze:Witam w nowym oby lepszym 2017 roku

Odnoszę wrażenie że kolega ORDYNAT to bardziej woli pielęgnować jakieś swoje prywatne anse i inne fochy zamiast tak jak napisał na początku dążyć do pojednania i zespolenia upadłego "frontu wschodniego" :583:
Niestety ale sądzę że mając na uwadze czubek własnego nosa zamiast dobro klubu o którym sam mówi to raczej tradycyjnie jak to w naszym zwyczaju "spali na panewce"
Pozdrawiam i jeszcze raz samych dziesiątek w nowym roku :)

... trochę jestem zaskoczony tak daleko idącymi domysłami i jeszcze dalej idącymi za tymi domysłami tekstami, które ciężko jest mi zakwalifikować jako krytykę, a bardziej jako rodzaj rzucania gównem, obrażania mnie, przypisywania mi negatywnych zachowań, ... żeby się wypowiadać sprawę trzeba znać ...
... sprawa jest bardziej skomplikowana niż moje "prywatne humory" i nie tylko ja unikam nowego forum ...
... a tak w kwestii przypomnienia stare forum zaczęło się psuć jak się okazało, że pojawiło się na nim "coś niewygodnego" ... jak to zwykle bywa w kryminałach najbardziej zainteresowani w mataczeniu są "umoczeni" i najbardziej zainteresowani działaniem i że transparentności w pewnych działaniach nie było, a niejasności i podejrzenia były to wiele osób podjęło decyzje o nie wchodzeniu do mętnej wody ... a że w sprawie nikt śledztwa nie robił i oskarżeń nie wysuwał bo i nie za bardzo było gdzie bo forum zostało sparaliżowane to i ja nie mam zamiaru wyrywać się przed szereg i wolę jak inni niepewny grunt omijać ... stara gwardia i jeszcze starsza gwardia ma do siebie kontakt i mailowy i telefoniczny ... do spotkań dochodzi z różną częstotliwością i ogólnie nie jest źle ... i generalnie nie widzę powodu żeby przyłączać się na siłę i za wszelką cenę do nowego forum w celu uprawiania jakiejś kominternowskiej, kołchozowej miłości w imię nie do końca sprecyzowanych celów wyższych ...
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Zagorek »

Strzelam od niedawna i gdy szukałem ludzi z regionu aby zasięgnąć porady itp odzew był zerowy, wysyłałem zapytania na różnych forach i cisza. Wszedłem na Lubelskie i owszem du** nie urywa ale pomału się dzieje. Kolego (mam nadzieję) ORDYNAT - nie wiem o co poszło i o co chodzi i nie zamierzam drążyć tematu starej grupy, niesnasek itp. Chcę postrzelać z wiatrówki, poznać porady i sugestie "doświadczonych", spotkać się aby wymienić spostrzeżeniami i zwykłymi popierdółkami. Ponadto z założenia wykluczasz ludzi takich jak ja co nie mają bladego pojęcia o rozpadzie poprzedniej grupy a nawet o jej istnieniu, nie widziałem zaproszenia z twojej strony do chętnych z regionu a piszesz tylko, że jest dużo chętnych - rozumiem, że tylko Waszych znajomych ma to być klub elitarny a w pierwszych słowach piszesz.
ORDYNAT pisze: Istniejące kluby strzeleckie do, których udało się dotrzeć mają dość zaporowe zasady przyjmowania i pobierają słone opłaty więc powstał pomysł na założenie klubu strzeleckiego, który będzie pobierał małe opłaty za wstąpienie i przynależność.
Pozdrawiam.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
ORDYNAT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 153
Rejestracja: 29 marca 2011, 19:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: ORDYNAT »

... nie zaczepiałem Cię więc może zbastuj ... przypisujesz mi non stop coś czego nie robię, wcześniej miałem mieć jakieś fochy w nosie, teraz mam cię wykluczać ... jak sam piszesz twoja domena to wiatrówka, a tak się składa, że klub to jednak palna więc jakoś tak to wygląda, że to nie ta sama bajka i wychodzi na to, że sam się wykluczasz ... a w kwestii "elitarności" i zamknięcia na środowisko lubelskie ... to kolejne wyciskane na siłę oskarżenie tylko po to żeby się przyczepić było do czego ... po pierwsze planów zamykania się na ludzi nie było ... sam ekipę, która jako pierwsza ciśnie temat poinformowałem, że są jeszcze ludzie mocno zainteresowani tematem, których nie znają i nie tylko nie było sprzeciwów ale wręcz przeciwnie i od początku ustaliliśmy, że żeby było tanio tu musi być mnogo, więcej ludzi to możliwość rozłożenia koniecznych opłat na bardziej drobne kwoty, ... była kwestia taka, że skoro będzie taniej niż w innych klubach to z tych innych ludzie się poprzepisują, a że ekipa już po strzelnicach chadza i ludzi z różnych klubów zna to był zgrzyt ... bo nie wszyscy co ewentualnie przyjdą są fajni ... ale temat został wstępnie rozwiązany ... natomiast z mojej strony jest tak, że ja ekipie sporo obiecałem ale mając doświadczenie, że pewne rzeczy trzeba od początku "ustawić" postanowiłem, że błędu "robię za wszystkich wszystko" nie popełnię ... z tego powodu nie wszystko z kopyta idzie i już kilka razy cały temat zawisł na włosku ... więc i trochę trudno jest zapraszać ludzi do czegoś co "istnieje na razie w chęciach" ... ruszy ekipa tyłek i się klub formalnie otworzy to i będzie można ludzi zapraszać ... a w ogóle to widać, że pojęcia nie masz o środowisku strzeleckim i tym jak to jest w klubach ... kluby to bardzo często zamknięte mocno środowiska, towarzystwa wzajemnej adoracji ... niektóre kluby jakie odwiedziłem nie tylko miały ceny za wstąpienie zaporowe ale też i zasady przyjęć nie do przyjęcia ... jak "wyrośniesz" z wiatrówki może tematu dotkniesz osobiście więc uprzedzam na przyszłość ...


... są ludzie z ekipy starszej niż stara i nie raz tak było, że nijak nie dało się z nimi kontaktu złapać i nie z powodu jakiegoś się zamknięcia we własnym gronie, tylko zwyczajnie pozakładali rodziny i na strzelanie nie mają czasu ... ekipy powstają, a potem się rozchodzą ... cóż ... rzecz normalna ... istnienie forum "front wschodni" oznaczało istnienie miejsca spotkań gdzie i starsi od starszych zaglądali na zasadzie raz na rok albo raz na trzy lata ... forum padło to i ekipa padła ... zresztą ekipa i tak nie była stała bo ewoluowała ... jak jest nowe forum i zaczyna się na jego bazie coś rozkręcać niech się rozkręca ... może i z tego powodu, że się rozkręca to właśnie na razie "du** nie urywa" ...



...
Awatar użytkownika
pawlaczyskis
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 06 września 2006, 07:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: KLUB

Post autor: pawlaczyskis »

Wypowiem się tylko w kwestii forum LFS, bo w tej tylko mogę. Jako członek byłego już niestety forum Front Wschodni walczyłem (tak to dobre słowo) o utrzymanie forum w formie w jakiej było. Uważam, że baza postów, użytkowników i jak by nie patrzeć prywatnego przywiązania użytkowników były czymś ważnym dla środowiska strzeleckiego w Lublinie. Stało się tak, a nie inaczej, że przez brak woli, forum najpierw merytorycznie, a później technicznie padło, a domena przepadła. Już w trakcie procesu rozpadania się FW widząc co się dzieje i jednocześnie nie mając narzędzi (brak dostępu do serwera i bazy danych) do ratowania sytuacji postanowiłem założyć LFS mając nadzieję wykorzystać do maksimum możliwość ściągnięcia ludzi w nowe miejsce. Jak widać udało się to częściowo, a i podejrzenia o rychłym upadku domeny były słuszne. UWAGA! FORUM POWSTAŁO TYLKO I WYŁĄCZNIE Z MOJEJ INICJATYWY! NIE MA TAM ŻADNYCH KOLABORACJI, USTAWEK, MIZIANIA SIĘ PO KIJACH CZY CO TAM JESZCZE! Dla użytku publicznego zainwestowałem zarówno w serwer jak i w domenę własne pieniądze, tylko po to, aby promować strzelanie w naszym małym, niestety zapyziałym środowisku. Ze strzelaniem różnym jestem związany bardzo długo. Poświeciłem na to dużą część życia. Udzielałem się w wielu grupach (nie tylko pneumatycznych) i stąd pomysł, że jak nie ja i nie teraz i nie tu to kto gdzie i kiedy? Jak widać prócz prywatnych grup wzajemnej adoracji (jak pisałeś) nie ma miejsca w sieci na rozwój strzelectwa w Lublinie i okolicy. Fajnie by było stanąć w jednym szeregu i ruszyć jakoś to środowisko, bo przecież nie mamy nic do stracenia!

Aaa! I jeszcze jedno! Pamiętaj Kolego, że rodzaj pędnika miotającego ołów nie jest żadną miarą w tym środowisku!

Ze strzeleckim pozdrowieniem!
Dawid
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 12:16 przez pawlaczyskis, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.SerwisWiatrowy.pl PROFESSIONAL AIRGUNS SHOP & SERVICE
http://www.LubelskieForumStrzeleckie.pl ZRZESZAMY SIĘ LOKALNIE BY STRZELAĆ!
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: BENSA »

I jak widać trafiłeś z LFS w dziesiątkę, Dawid.
Po 8 miesiącach od ostatniego postu w tym temacie widać ogromną różnicę. Ten rok jest przełomowy. Ludzie skupieni wokół LFS są aktywni na różnych zlotach, zawodach i bynajmniej nie niosą czerwonej latarni. :wink:
Na forum też panuje duży ruch. Na miejscu spotykamy się dość regularnie na strzelaniach.
A 29.10.17 organizujemy lubelskie pożegnanie sezonu w Kaznowie.
Akurat ja zacząłem strzelać w tym roku i szczerze powiem, że dzięki otwartości i chęci pomocy (porady) osób poznanych poprzez LFS wciągnąłem się mocno.
Dlatego też, nijak nie rozumiem pojawiającej się niechęci do nowego (może nie aż tak bardzo) Forum lubelskiego u co niektórych.
Ostatnio zmieniony 06 października 2017, 10:06 przez BENSA, łącznie zmieniany 1 raz.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: KLUB

Post autor: Ernii »

Co do Frontu Wschodniego, nie wypowiem się w tym temacie, ponieważ bywałem tam tylko bardzo sporadycznym gościem.
Co do LFS, to powiem tylko tyle, że dzięki ludziom, którzy to forum prowadzą, którzy się tam wypowiadają, dzięki Dawidowi w końcu wiem, po co mam tą swoją wiatrówkę, pomimo że mam ją od 3 lat.
To właśnie dzięki LFS dowiedziałem się wielu rzeczy, których nie wiedziałem do tej pory, poznałem masę świetnych ludzi, zacząłem się w końcu cieszyć strzelaniem.
Kolego ORDYNAT, może jednak warto odrzucić na bok swoje ego, zajrzeć do nas, zobaczyć co się dzieje. Stare nie jest kontynuacją nowego, więc wsadź w kieszeń swoje żale odnośnie FW i nie pisz, że Lubelskie Forum Strzeleckie jest nie halo :090:
Jest nas coraz więcej, coraz liczniej pokazujemy się na różnego rodzaju imprezach strzeleckich, rośniemy w siłę panie ORDYNAT :-D :-D :-D
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa lubelska”